Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Hokejbal play off: Kometa titul neobháji, Martin má bronz + FOTO

Obidva turčianske celky prehrali semifinálové série 0:3 na zápasy. O niečo spokojnejší môžu byť so sezónou Martinčania, ktorí vybojovali bronzové medaily.

Aj tretí semifinálový duel prehrali Vrútky o gól.Aj tretí semifinálový duel prehrali Vrútky o gól. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Považská Bystrica – Martin 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Domáci síce na konci prvej tretiny otvorili skóre, ale Martinčania príkladne bojovali a odmeny sa dočkali v 20. min, keď využil presilovku Fodrek. Škoda, že naši udržali nerozhodný stav len niekoľko sekúnd a Považania sa vďaka Demáčekovi zas dostali do vedenia. V záverečnej časti už oklieštenej martinskej zostave postupne dochádzali sily, efektívny súper trestal ich chyby a po sebavedomom výkone dokráčal za víťazstvom v zápase i sérii. Turčiansky klub ale môže napriek vypadnutiu hodnotiť sezónu pozitívne, keďže bude mať bronzovú príchuť.

„Aj v oklieštenej zostave sme sa chceli pokúsiť sériu zdramatizovať. Prvé dve tretiny sa nám to aj darilo, no v tretej sme urobili chyby a disponovaní domáci týmito ponukami nepohrdli. Mužstvo bojovali, chalani nechali na ploche všetko, no súper bol lepší a vyhral zaslúžene,“ nehľadal výhovorky martinský tréner Jozef Ďuris.

Góly:14. Linet (Piják), 21. Demáček (Nemčík), 37. Oravec, 38. L. Ďurkech a 42. Kukučka, resp. 20. Fodrek . MARTIN: Heczko – Fedor, Fodrek, Holbus, Žáčik – M. Hrivnák, Tomka, Bielený – Jonák, Libutka, Javorka – Drábik, T. Ruttkay, Romančík. Konečný stav série: 3:0.

Prečítajte si tiež: Hokejbalové play off: V semifinále naši zatiaľ bez bodu Čítajte

Vrútky – Skalica 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

VRÚTKY. Vo vyrovnanom súboji boli v jeho prvej polovici domáci efektívnejší. Najmä v prvej tretine ich kvalitnými zákrokmi podržal Bolibruch a vďaka presným zásahom Hlaváča a Brveníka viedli 2:0. Približne v polovici stretnutia však urobili hrubú chybu a hostia znížili. Duel sa tak, ako tri predchádzajúce zápasy série, lámal v závere. V 41. min po diskutabilnom zakázanom uvoľnení Kometa prehrala buly vo vlastnom obrannom pásme a Salajka vyrovnal. Hneď vzápätí prišla ďalšia sporná situácia, keď rozhodcovia prísne vylúčili jedného z Vrútočanov. Záhoráci presilovku využili a aj keď v poslednej minúte mali Turčania výbornú šancu na vyrovnanie, prehru už neodvrátili.

„Z našej strany to nebol optimálny výkon. Zrejme až veľmi na nás doľahol tlak z vypadnutia a robili sme chyby, ktoré zvyčajne nerobíme. Napriek všetkému sa nám opäť podarilo zápas dobre rozohrať, no v závere nás kombinácia rozhodcovských nepresností a chýbajúceho šťastia pripravila o lepší výsledok. Séria sa však nezlomila dnes, ale v koncovke prvého stretnutia. Tú sme si mali postrážiť. Chalanom ale nemôžem nič vyčítať, bojovali a konečný stav série 0:3 určite nezodpovedá dianiu na ihrisku,“ ponúkol svoj pohľad Martin Kolčák z vrútockej Komety.

Prečítajte si tiež: Hokejbalové play off: Smolná sobota Turčanov + FOTO Čítajte

Góly:7. Hlaváč (Knesl, Sahul), Brveník a 18. (Rudzan), resp. 29. Božik (Mikéska, Vadík), 41. Salajka (Vadík) a 42. Smetana (Vadík, Válek) . VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Greňo, Zeman, Knesl, Sahul, T. Ruttkay – Fillo, Čavajda, Farbák – Rudzan, Jurášek, Brveník – Kolčák, Učník, Hlaváč. Konečný stav série: 0:3.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?