Špičkové školy máme aj v Turci, patria k najlepším na Slovensku

Zaktualizovaný rebríček, ktorý hodnotí úroveň slovenských škôl za školský rok 2017/2018 trošku premiešal poradie aj v Turci. Doplnený je o nové ukazovatele, ako napríklad nezamestnanosť absolventov stredných škôl či využívanie digitálnych technológií pri vyučovaní.

V hodnotení výborne obstálo i Gymnázium Jozefa Lettricha v Martine.V hodnotení výborne obstálo i Gymnázium Jozefa Lettricha v Martine. (Zdroj: ARCHÍV ŠKOLY)

MARTIN, SUČANY. Deviataci sa spolu s rodičmi iba nedávno rozhodovali,

Prečítajte si tiež: Lomovým kameňom stabilizovali sučiansky Váh Čítajte 

ktorú strednú školu si majú vybrať pre ďalšie štúdium. Dilemu riešili aj rodičia budúcich prvákov, ktorí zapisujú svoje deti do základných škôl. Ako správne vybrať školu, ktorá bude vyhovovať všetkým požiadavkám? Aj na to viac-menej odpovedá rebríček najúspešnejších slovenských gymnázií, základných a stredných odborných škôl.

Dvakrát do roka ho vydáva INEKO - mimovládna nezisková organizácia, ktorá

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

podporuje ekonomické a sociálne reformy. Hodnoteným školám na základe viacerých ukazovateľov udeľuje body v rozpätí od 0 do 10. Čím viac získaných bodov, tým lepšie.

SkryťVypnúť reklamu

Rozdeľovanie peňazí to neovplyvní

Výsledky ukázali, že spomedzi turčianskych základných škôl v rebríčku za školský rok 2017/2018 najlepšie obstála Katolícka Základná škola s Materskou školou Antona Bernoláka Martin a Základná škola Alexandra Dubčeka v Martine. Tie spomedzi 672 hodnotených základných škôl získali zhodne 8,7 bodov a obsadili desiate a jedenáste miesto.

Oľga Potašová, riaditeľka ZŠ A. Dubčeka mala z popredného umiestnenia ich školy radosť.

„Najväčší vplyv na to mali asi výsledky našich žiakov v monitoroch, ale aj ich medzinárodné úspechy na olympiádach. Napríklad v robotike, doprave či mladých vedcov,“ zhodnotila O ľga Potašová.

Ďalej podotkla, že by bolo správne, ak by sa úspechy a popredné umiestnenia v takýchto rebríčkoch zohľadňovali aj pri rozdeľovaní peňazí medzi jednotlivé školy.

SkryťVypnúť reklamu

V rebríčku sa objavili i ďalšie martinské základné školy. „Mudroňka“ so 7,2 bodmi skončila na 112. mieste a „Hurbanka“ obsadila 152. priečku so 6,9 bodmi.

V teplickej škole iba jeden Tepličan

Medzi strednými odbornými školami sa v regióne Turca najviac darilo Strednej odbornej škole pedagogickej Turčianske Teplice, ktorá získala 6,2 bodu, čo jej zabezpečilo 86. miesto spomedzi 355 slovenských škôl.

„Z umiestnenia máme radosť i keď si myslím, že toto hodnotenie nie je až tak objektívne. Každá škola je špecifická, veď my sa napríklad zapájame do úplne

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným MYregiony.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C5X6N na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 431
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 134
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 173
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 798
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 450
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 156
  7. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 905
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 2 189
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?