MARTIN. Keďže zvrchu ku Stredoslovákom do tretej ligy, kde v pohode dohráva ročník Fomat, nikto nespadol, zostúpi odtiaľ nižšie len jeden tím. Rozhodne sa medzi Poltárom, ktorý má síce 22 bodov, ale šesť mu po poslednom kole odpočítajú, a šestnásťbodovou Čadcou.

Ak by skončili poslední Kysučania, čo je dosť pravdepodobné, klesnú do našej štvrtej ligy sever a okrem Terchovej, ktorá do súťaže nenastúpila a je automaticky vypadávajúca, pôjde dolu ešte i celok, ktorý skončí na 13. mieste. V štvorke sa takisto budú odpočítavať body, keď ich šesť strhnú 28-bodovej Závažnej Porube, takže pred posledným kolom je pod čiarou práve tento tím a navyše s obidvomi Turčanmi má horšiu vzájomnú bilanciu. Takže ak Dynamo doma porazí Belú a Slovan vyhrá v Bobrove získajú štvrtoligovú istotu.
Z našej piatej ligy B pôjdu dolu dva alebo tri celky. Ak bude platiť druhá možnosť, v

ohrození sú aktuálne dvanáste Turčianske Teplice. S Nižnou , ktorá má rovnaký počet bodov ako Turčania a je jedenásta, však majú lepšiu vzájomnú bilanciu. V poslednom kole im tak stačí získať rovnaký počet bodov ako Oravčania a sú zachránení.
Posuny v krajských súťažiach ovplyvnia i posuny v prvej a druhej triede.
„Ak sa Turčianske Teplice zachránia, tak okrem odhlásenej Ďanovej už nikto z prvej triedy nevypadne, takže z druhej triedy pôjdu hore dvaja, čiže Slovenské Pravno a Turany,“ povedal šéf turčianskeho futbalu Roman Horák.