BYSTRIČKA. Včerajší silný vietor narobil niekoľko škôd aj v Turci. Dobrovoľní, aj profesionálni hasiči boli v pohotovosti a zasahovali všade, kde bolo treba. Jednotky mali výjazdy v Martine, Kláštore pod Znievom, Bystričke či Trnove.

„Hasiči vykonávali technické zásahy najmä pri odstraňovaní spadnutých stromov a elektrických vedení, ako aj pri odstraňovaní následkov poškodených striech,“ priblížil Marek Panák z krajského riaditeľstva hasičského zboru.
Napríklad na Bystričke sa silný vetrisko vybláznil v dvoch lokalitách. V časti Lázky privolal hasičov na pomoc tamojší obyvateľ, keď videl ako sa starý smrek zvalil naprieč potokom.
„Ako padal, zvalil so sebou aj elektrické vedenie. Strom navyše zahatal koryto potoka. Skôr ako sme ho napílili a postupne vyťahovali pomocou traktora, museli sme požiadať energetikov, aby na chvíľu prerušili prívody elektriny,“ opísal Peter Marko, predseda dobrovoľných hasičov na Bystričke. Tí museli zasahovať aj v neďalekej chatovej oblasti pri starej píle. Jeden zlomený strom blokoval príjazdovú cestu a druhý už v osade ohrozoval jednu z chát.
„Našťastie spadol na starú šopu, ale keby sme ho neodstránili, hrozilo že sa pod ťarchou prelomí a poškodí strechu na chate,“ doplnil Peter Marko.