MARTIN. V aktuálnej edícii Slovenského pohára sa predstaví až 230 futbalových tímov a budú medzi nimi aj štyri kluby z Turca.
V nedeľu 28. júla o 17. h Fomat Martin v predkole Slovnaft cupu nastúpi v Dlhej na Orave, Žabokreky vo Švošove, Diviaky v Podkoniciach, pričom doma sa ukážu len Vrútky, ktoré v netradičnom susedskom derby privítajú Strečno.
Slovenský pohár je jedinou súťažou, kde sa v ostrých súbojoch,v ktorých o niečo ide, môžu stretnúť tímy z nižších líg s mužstvami, hrajúcimi aj o dve či tri stupienky vyššie.
No a pri troche šťastia dedinský klub môže naraziť aj na mimoriadne atraktívneho súpera z najvyššej slovenskej súťaže. V každom regióne je sviatok, keď na zápas do mesta či dediny dorazí Slovan,Žilina, Trnava. Napríklad, Diviaky by za priaznivých okolností mohli v druhom kole hostiť Dunajskú Stredu. A to by bol súper, s ktorým sa nehrá aj roky. Takýto zápas by si nenechalo ujsť stovky fanúšikov zo širokého okolia.