Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky

V šatni Fomatu sa spievalo: Na Orave dobre, na Orave zdravo + FOTO

Fomat počas prvého polčasu v Oravskom Veselom predviedol dominantný výkon, ktorý tréner Pavol Šuhaj nazval geniálnym.

Fomat aktuálne svojich súperov valcuje.Fomat aktuálne svojich súperov valcuje. (Zdroj: RADO COUFAL)

Oravské Veselé – Fomat Martin 1:5 (1:5)

Už v 4. min podnikli Martinčania rýchlu akciu po pravej strane, no zakončenie Mlynára pohotovo zlikvidoval odchovanec Fomatu brankár Ferienčik. Následne sa vďaka Žilákovi, ďalšiemu Exmartinčanovi, pripomenuli i domáci, ale ani z tohto mráčika nezapršalo. Ďalšia kombinácia sa už gólom skončila, keď po spolupráci Moďorošiho s Barčíkom dostal loptu do behu T. Ďungel a po jeho centri otvoril skóre M. Boďa. V 13. min sa síce Oravčania po dorážke kapitána Pisarčíka dočkali vyrovnania, to však bolo z ich strany na dlhé minúty všetko. Následne zahrával priamy kop Barčík, trafil presne pod brvno a vrátil našim vedenie. Vzápätí z dobrej pozície tesne minul M. Boďa.

Prečítajte si tiež Fomat sa prebojoval na čelo tabuľky + FOTO Čítajte

V 31. min našiel Moďoroši rozbehnutého T. Ďungela, ktorý sa pretlačil cez stopéra a nekompromisnou strelou zvýšil náskok Fomatu.
Turčania naďalej pokračoval v ofenzívnom koncerte. Po tom, ako Barčík nasadil jednému z protihráčov jasličky, sa lopta dostala k Cvikovi a ten nádhernou bombou z 30 metrov opäť rozvlnil sieť. V závere prvého dejstva najskôr obranca domácich vykopol z bránkovej čiary pokus Moďorošiho. Potom sa ujala spolupráca dvoch krajných obrancov a po pase T. Ďungela dal Palenčár piaty presný zásah našich.

Po zmene strán už Martinčania kontrolovali priebeh súboja, a tak pred bránami nebolo až toľko vzruchu. V 58. min Huszárik dobre zasiahol pri sľubnej šanci Janiča. O minútu neskôr potiahol akciu Mlynár a po jeho prihrávke tesne minul priestor troch tyčí M. Boďa.
Potom domáci zo skrumáže ani na trikrát nepretlačili loptu do siete a na druhej strane pri príležitostiach Repáňa a Vaváka podržal svoj tím Feriančik. V závere už Fomat súperovi nedovolil výsledok prikrášliť a hráči si po zápase mohli v kabíne okrem tradičného pokriku zaspievať aj známu pesničku Na Orave dobre, na Orave zdravo.

„To, čo chalani predviedli v prvom polčase, sa nedá nazvať inak ako geniálny výkon. Výborný pohyb, fantastické posúvanie lopty, výborná finálna fáza a všetko v absolútnom poriadku aj po taktickej stránke. K tomu nádherné dva góly po ukážkových akciách, ktoré môžu slúžiť ako inštruktážne videá, jeden nádherný z priameho kopu, ďalší po výstavnej ďalekonosnej strele. Zhrniem to jednoducho, toto treba vidieť na vlastné oči. Po zmene strán sme si už náskok postrážili a to množstvo pozitívnej energie a emócii v šatni po zápase, také niečo by som doprial zažiť každému trénerovi. Teraz si trochu oddýchneme, pre chalanov je pripravená spoločná tímová akcia na utuženie kolektívu a keďže je prestávka, dostanú pár dní voľna. Stále však musíme zostať pokorní, nohami na zemi a pokračovať v tvrdej robote,“ upozornil martinský tréner Pavol Šuhaj.

Góly: 13. Pisarčík, resp. 12. M. Boďa, 21. Barčík, 31. T. Ďungel, 38. Cvik a 44. Palenčár. ORAVSKÉ VESELÉ: Feriančik – Hojo, Hoti, Struhár, Šmiheľ, Gočal, Rapoš, Janič, J. Garaj (84. Burzík), Pisračík, Žilák (46. Lupták). FOMAT: Huszárik – Palenčár (80. Repáň), Tomka, Stašík, T. Ďungel – M. Garaj, Cvik – Moďoroši (81. Vavák), Barčík (86. Vojvoda), Mlynár (70. Lanko) – M. Boďa (74. Dinga). ŽK: 3:2. Rozhodcovia: Mosor – Súhrada, Šlapka. Diváci: 300.

Ostatné výsledky 4. kola: Rakytovce – Lučenec 1:0, Čadca – Námestovo 0:1, Zvolen – Rimavská Sobota 1:0, Krásno nad Kysucou – Liptovská Štiavnica 2:0, Žarnovica – Fiľakovo 0:2, Kováčová – Kalinovo 3:0, Liptovský Hrádok – Bánová 0:2.

2. Investovanie sa tento rok oplatí
  3. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  4. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  5. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  6. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  7. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  9. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  10. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  1. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
  2. BILLA rodičom radí, ako deťom pripraviť výživnú desiatu
  3. Investovanie sa tento rok oplatí
  4. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  5. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 690

Martinskej ofenzíve nevyšlo podľa predstáv najmä semifinále.

Po defenzíve sme oznámkovali aj útočníkov. Hráčov sme hodnotili známkami od 1 do 10, princípom čím vyššia známka, tým lepší výkon. Do úvahy sme brali len vystúpenia hokejistov v štvrťfinálových a semifinálových zápasoch tohtoročného play-off.

6 h
Literárny historik, kritik a prozaik Tomáš Winkler.

Až na roky normalizácie po celý život pôsobil v Matici slovenskej v Martine.

12 h
Majiteľka obchodíku s oblečením v centre mesta
sa už teší na zákazníkov.

Malí a strední podnikatelia ťažké časy prežili aj vďaka ústretovosti a pomoci nielen zo strany zákazníkov, ale aj svojich najbližších či majiteľov budov, v ktorých majú prenajaté priestory.

14 h
Defenzíva fingovala v play off solídne, no stačilo to len na postup do semifinále.

Hráčov sme hodnotili známkami od 1 do 10, princípom čím vyššia známka, tým lepší výkon. Do úvahy sme brali len vystúpenia hokejistov v štvrťfinálových a semifinálových zápasoch tohtoročného play-off. Dnes prinášame hodnotenie brankára a obrancov.