Fomat vyhral aj v Čadci + FOTO

Naši mali celý dule v Čadci pod kontrolou a ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: RADO COUFAL)

FK Čadca – Fomat Martin 1:3 (0:1)

Prvýkrát viedol tréner Pavol Šuhaj družstvo Fomatu v zápase na pôde Čadce, ktorý sa hral 8. septembra 2018 a Martinčania v ňom po góloch M. Boďu a Černeka zvíťazili 2:0. Po roku sa takmer presne na deň (tentoraz sa hralo 7. septembra) vrátil na miesto činu.

„Je to zaujímavá zhoda okolností. Prvoradé však je, aby sme moje ročné pôsobenie pri tíme oslávili víťazstvom,“ povedal náš kouč pred stretnutím na Kysuciach.

Hostia sa po dvojtýždňovej prestávke dlhšie rozbiehali, ale postupne sa začali v ofenzíve presadzovať. V 11. min mladý Tomka vybojoval loptu, pekne ju potiahol a poslal do brejku Mlynára. Toho obrancovia faulovali v šestnástke a následnú penaltu bezpečne premenil Moďoroši. Vzápätí si do šance nabehol Mlynár, no dobre pozične postavený brankár Hlava jeho možnosť zlikvidoval. Potom vymysleli dobrú kombináciu Moďoroši s Barčíkom, ale Hlava dobre čítal hru a prudký center smerujúci na voľného Martinčana zachytil.

Prečítajte si tiež Fomaťáci si užili opekačku a potom išli niektorí reprezentovať Čítajte

V 26. min sa zrodil jeden z najkrajších okamihom stretnutia, keď sa k strele z tridsiatich metro odhodlal Palenčár a jeho parádny projektil opečiatkoval pravú tyč. Tesne pred prestávkou ešte M. Boďa poslal do šancí dvoch svojich spoluhráčov. Najskôr po jeho prihrávke nepremenil nájazd Moďoroši a po pár minútach vysunul Mlynára, ktorý tesne minul bránu. Čadca prakticky celý prvý polčas strávila na svoje polovici a na dostrel Hažera sa dostáva len veľmi sporadicky.

V 60. min sa s obranou súpera pohral Barčík a prihral Moďoršimu. Ten sa zbavil ďalších dvoch spoluhráčov, loptu naservíroval T. Ďungelovi, ktorý z piatich metrov poistil náskok Fomatu. O štyri minúty neskôr pripravili spoluhráči možnosť na zakončenie M. Boďovi a proti jeho prízemnej strele bol Hlava bezmocný. Potom hostia prestriedali a Kysučania to využili na skorigovanie výsledku, keď po prudkom centri do šestnástky a následnej dorážke znížil Jašurek. Naši ale už v tejto fáze zápas kontrolovali a mohli svoj náskok zvýšiť. Desať minút pred koncom Barčík tesne minul bránu strelou z priameho kopu. V úplnom závere nepremenil samostatný nájazd Vajagič a potom brankár protivníka reflexívnym zákrokom zlikvidoval aj hlavičku srbského kanoniera.

Góly: 74. Jašurek, resp. 11. Moďoroši (z pok. kopu), 60. T. Ďungel a 64. M. Boďa.ČADCA: Hlava – Jašurek, Putyra, Tlelka, Stančík (57. Kulas), Kubalák, Prívara, Zubka, Coma (80. Tvrdý), Faťara (70. Kulla), Špila. FOMAT MARTIN: Hažer – Palenčár, Tomka, Stašík, T. Ďungel – Ch. Chovanec (86. Repáň), Cvik (46. Vajagič) – Moďoroši (70. Vojvoda), Barčík, Mlynár (65. Vavák) – M. Boďa (66. Dinga). ŽK: 1:1. Rozhodcovia: Krajči – Šupej, Labuda. Diváci: 100.

Pavol Šuhaj, tréner Martina: - Po dvojtýždňovej prestávke bolo hlavným imperatívom duelu získať tri body a tento cieľ sa podarilo splniť. Zápasy, keď každý od vás očakáva jasné víťazstvo, vôbec nie sú ľahké, zvlášť v situácii, keď všetci v Martine rozprávajú už len o Ružomberku. Zrejme sa to trochu dostalo aj do hláv hráčov a nebol to úplne ten Fomat, na aký sme z posledného obdobia zvyknutí. O výsledku sme rozhodli dobrým nástupom do druhého polčasu a potom už mužstvo celkom pohodlne dokráčalo za víťazstvom. Dnes som viac čakal aj od striedajúcich hráčov, no do stretnutia nenaskočili ideálne.

Dedinský futbal: Nič sa nevyrovná nedeli na ihrisku

Zo zmesi driny, potu, lásky, férovej hry, vtipu i vášne sme namixovali koktail chutí z dedinského futbalu a ihrísk na celom Slovensku.

Tréner Martinčanov hodnotil víťazný zápas s Lučencom

V sobotu 1. kolom odštartoval aj nový ročník III. ligy. Martin v Žabokrekoch privítal Lučenec. Vyhral 4:2.

Martinčania vstúpili do novej sezóny víťazne.