Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Fomat je jesenným majstrom + FOTO

Fomat opäť musel prekonať berlínsky múr, ktorý súper vystaval pred vlastnou šestnástkou. Nakoniec sa ho podarilo zrútiť a bolo z toho ďalšie vysoké víťazstvo.

Fomat má vo vrecku jesenný primát.Fomat má vo vrecku jesenný primát. (Zdroj: RADO COUFAL)

Fomat Martin – Rakytovce 5:0 (1:0)

V súboji proti predposlednému celku tabuľky bol Fomat jednoznačným favoritom stretnutia. V prvej polhodine síce naši mali územnú prevahu, no recept na defenzívu Rakytoviec sa im hľadal ťažko. Hostia dokonca mohli ísť do vedenia, ale pri ich samostatnom nájazde podržal mužstvo Huszárik. S blížiacim sa koncom prvého polčasu začali Turčania zvyšovať obrátky.

Opäť začala fungovať najmä pravá strana, no ich snahu brzdili zlé a unáhlené rozhodnutia najmä vo finálnej fáze.

V poslednej minúte prvého dejstva sa však naši dokázali presadiť. Dobre si otvorili priestor, Mlynár našiel voľného M. Boďu a ten presnou strelou k tyči otvoril skóre.

„V našich domácich dueloch je to už otrepaná pesnička. Súper postaví pred šestnástku obranný blok a my ho musíme pokonávať, čo vôbec nie je jednoduché. To, že dnes súper tak dlho odolával spôsobilo i to, že sme sa netlačili do boxu,“ povedal tréner Pavol Šuhaj.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil a Martinčania zatlačili protivníka pred jeho šestnástku. V 58. min zaútočili po pravej strane. M. Boďa, vysunul T. Ďungela, ktorý našiel striedajúceho Vajagiča a ten presnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

„Milan bol od svojho príchodu na ihrisko nebezpečný a výrazne zvýšil našu údernú silu. Presne to sme potrebovali,“ pochválil srbského kanoniera kouč.
O sedem minút neskôr zahrávali hostia priamy kop a Kohút donútil Huszárika ku kvalitnému zákroku. V 71. min Barčík zas uplatnil svoje skúsenosti a veľký prehľad. Narýchlo rozohral priamy kop, čím zaskočil defenzívu protivníka a Vajagič poistil náskok svojho tímu.

„Spravil to naozaj geniálne a nebolo to po prvýkrát. Vždy upozorňujem chalanov, že Baggio im to tam hodí, len musia zostať koncentrovaní a očakávať aj takéto veci. Som rád, že to dnes vyšlo,“ vrátil sa k veľmi peknej akcii domáci kormidelník.

O sedem minút neskôr po parádnom centri Barčíka zas úradoval vo vzduchu Vajagič, rutinérskou hlavičkou upravil na 4:0 a za dvadsať minút skompletizoval čistý hetrik. Desať minút pred koncom naši zachytili zlú rozohrávku protivníka, následne výborne zakombinovali a Repáň nádhernou strelou prekonal Ďurča. Záver duelu dohrával Fomat v exhibičnom móde a vypracoval si i viacero dobrých možnosti na zvýšenie náskoku. Napriek tomu, že gól už nepadol, Turčania sa mohli tešiť nielen z vysokého víťazstva, ale definitívne si zaistili aj jesenný primát. Navyše, po zaváhaní Bánovej majú na čele už osembodový náskok.

„Je to zaslúžená odmena za tvrdú robotu, ktorú chalani na ihrisku, ale tiež v príprave na zápasy odvádzajú. Trochu ma mrzí, že okolie začína byť až veľmi náročné a očakáva, že každému naložíme šestku či sedmičku a keď to chvíľu škrípe, už je zle. Treba rešpektovať aj silu a odhodlanie súperov a byť trpezliví. Výsledkom sú potom pekné gól y, aké padli i dnes a vysoké víťazstvo k tomu,“ uzavrel Pavol Šuhaj.

Posledný jesenný duel odohrá Fomat už vo štvrtok, keď v Žabokrekoch privíta Fiľakovo. Stretnutie sa začína o 14. h.

Góly: 45. M. Boďa, 58., 71. a 78. Vajagič a 82. Repáň. FOMAT MARTIN: Huszárik – T. Ďungel, Stašík, Cvik, Lanko (73. Palenčár) – Ch. Chovanec, Dinga – Mlynár (46. Vajagič), Barčík (87. Vojvoda), Moďoroši (82. Vavák) – M. Boďa (77. Repáň). RAKYTOVCE: Ďurčo – Telúch (75. Riška), Pavlík, Kohút, Podkonický – Ďurta, Konder, Duvnjak, Pšida – Solivajs, Veselovský (59. Hudek). ŽK: 0:0. Rozhodcovia: Herdel – Hraško, Labuda. Diváci. 250.

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.