Utorok, 10. december, 2019 | Meniny má Radúz

Martin zosadil Stupavu z čela tabuľky + FOTO

Súboj Martina a Stupavy splnil očakávania a hrala sa kvalitná hádzaná. Naši však predovšetkým v druhom polčase lepšie bránili, čo sa ukázalo ako rozhodujúce.

Hádzanári po kvalitnom výkone porazili silnú Stupavu.Hádzanári po kvalitnom výkone porazili silnú Stupavu.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MHáK Martin – Tatran Stupava 35:28 (17:17)

Stupava pricestovala do Turca ako líder tabuľky a začiatok stretnutia jej vyšiel lepšie ako našim. Hostia sa dostali do vedenia 3:0 aj 4:1, ale Martinčania sa dokázali zlepšiť. Vyrovnali hru a na palubovke sa začal odohrávať veľmi zaujímavý súboj, v ktorom sa obidva tímy striedali vo vedení. Po prvom dejstve bol stav nerozhodný, a tak sa po prestávke začínalo prakticky odznova.

Úvodná fáza druhého dejstva ešte bola vyrovnaná, no pasáž medzi 41. a 50. minútou vyhrali domáci 7:0 a definitívne zobrali vývoj zápasu do svojich rúk. Záver stretnutia už bol pod ich kontrolou a Stupave pripravili druhú prehru v ročníku.

Prečítajte si tiež Za herný výpadok musel Martin zaplatiť Čítajte

Záhoráci sa v ofenzíve opierali predovšetkým o dvojicu Petráš – Polák, ktorá spolu nastrieľala 21 gólov, pričom zvyšok tímu už len sedem. Turčanov potiahol Lode, ktorý síce nehral na svojom poste a musel nastúpiť na spojke, no aj tak dal deväť gólov. Zásadný rozdiel však bol v obrane, čo asi najlepšie dokumentuje fakt, že naši v druhom polčase dovolili silnému súperovi skórovať len jedenásťkrát.

„V úvode boli chalani trošku nervózni, prišli o niekoľko zbytočných lôpt, no rýchlo sa skoncentrovali a vrátili sa do zápasu. Keďže aj Stupava má svoju silu, na pomery prvej ligy sa hrala veľmi kvalitná hádzaná. Ako dobrý ťah sa ukázalo to, že sme na dvoch najnebezpečnejších hráčov hostí nasadili osobnú obranu. Ich pravá strana úplne odišla, čo sa podpísalo pod výrazný pokles ofenzívnej produkcie súpera. Potešilo ma i to, že naše mužstvo sa poučilo z predchádzajúceho duelu v Malackách a chyby, ktoré sme tam robili, sa už v našej hre neobjavovali. Dnes sme podali výborný kolektívny výkon, vďaka ktorému mohli individuálne vyniknúť Lode, Malík či Gombarský,“ spokojne zhodnotil zápas popredných celkov súťaže Ladislav Bíro, tréner Martina.

Góly a zostava Martina: Cerovský, Gombarský – Lode 9, Bíro ml. 6/5, Malík 6, Palsson 5, Janiga 4, Halldórsson 3, Klemetovič 2, Gardarsson, Sivák, Birkir, Mudrák.

Ostatné výsledky 9. kola: Dunajská Streda – Modra B 24:27, BHA Bratislava – Pezinok 25:28, Vajnory – Malacky 27:27.

10. Kolárovo 8 0 0 8 175:295 0

Najbližší zápas odohrajú Martinčania túto sobotu, keď na Podháji privítajú Dunajskú Stredu. Duel začína o 18. h.

1. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
  2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
  2. Nákup darčekov môže byť tento týždeň výhodnejší
  3. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
  4. Prohibition of competition after employment termination
  5. Family winter paradise - Bachledka Ski & Sun
  6. Čo znamená spomalenie hospodárskeho rastu pre Slovensko?

Hádzanári prispeli k oslave víťazstvom + FOTO

K oslavám sedemdesiateho výročia vzniku martinskej hádzanej prispel mužský tím jednoznačným víťazstvom. Cífer zdolal výrazným deväťgólovým rozdielom.

Hádzanári prispeli k oslavám sedemdesiatky víťazstvom.