Ten sa však netýkal len jej hospodárenia v dôsledku veľkého dlhu, hrozby konkurzu a straty práce pre desiatky ľudí, týkal sa aj živočíšnej a rastlinnej výroby. Tá sa musela výrazne skvalitniť na to, aby dokázala byť produktívnejšia ako v minulosti.

Nízka produkcia mlieka na farme AFG v Turčianskych Tepliciach malo viacero
SANAGRO je strategický investor v poľnohospodárstve
Po tom, ako SANAGRO úspešne vytiahlo Poľnohospodárske družstvo Turiec so sídlom v Dubovom do kladného prevádzkového zisku, prvýkrát po siedmych rokoch, pričom všetci prenajímatelia pôdy dostávajú platby za nájomné po rokoch v plnej výške a načas. A o to isté sa SANAGRO snaží aj v spoločnosti AFG, kde pôsobí v pozícii najväčšieho veriteľa. Skupina totiž odkúpila pohľadávku AFG od lízingovej spoločnosti vo výške viac ako milión eur, kvôli ktorej AFG takmer skončilo v konkurze.
príčin. Stála za tým nielen mliečna kríza v roku 2016, ktorá poznačila celý sektor naprieč Slovenskom, ale hlboko zasiahla aj činnosť AFG a celú živočíšnu výrobu. Prudký prepad cien mlieka v tom čase spôsobil, že podniky, vrátane turčianskoteplickej firmy, sa museli obmedziť na nákup najnutnejších komodít. Zároveň prišiel problém s nedostatkom slamy, ktorou sú zvieratá podstielané. Tú treba pravidelne meniť. „Tento problém okamžite vyriešilo SANAGRO, a to pomocou ostatných fariem, ktoré vlastní. Slamu sme získali zo susedného družstva PD Turiec,člena skupiny Sanagro“ spomína Peter Matula, hlavný zootechnik farmy AFG.