Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Spišiaci dvakrát viedli, no aj tak prehrali + FOTO

Martin už má aj skalp nevyspytateľnej Spišskej Novej Vsi. Zdolal ju na tretí pokus, gólom sekundu pred koncom predĺženia.

Už máme aj skalp Spišskej.Už máme aj skalp Spišskej. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

HK Vitar Martin – HK Spišská Nová Ves 3:2 PP (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Hokejisti Martina v tejto sezóne Spišskej Novej Vsi už dvakrát podľahli a negatívnu bilanciu s týmto súperom si v stredu chceli vylepšiť.

Výsledok tretieho vzájomného zápasu týchto súperov bol od začiatku až do konca otvorený. Do vedenia sa síce dostali hostia, no Martinčania zostali verní svojej celoplošnej aktívnej hre a ešte pred prvou prestávkou zaslúžene vyrovnali.

Prečítajte si tiež Zápas v Trnave dopadol tak, ako mal Čítajte

Spišiaci mali v prostrednej časti opticky navrch a po využití svoje veľkej zbrane presilovky sa dostali druhýkrát v stretnutí do vedenia.

Aj na tento presný zásah však naši našli odpoveď. V tretej tretine dokázali protivníka dostať pod tlak a kapitán tímu Michal Murček poslal dramatický súboj do predĺženia.

V jeho úvode najskôr po chybe Gavaliera v rozohrávke už hostia dvíhali ruky nad hlavy, no rozhodca usúdil, že puk neprešiel za bránkovú čiaru a rozpažil.

„Z môjho pohľadu to bol gól, pretože puk sa odrazil od bielej peny vnútri brány. Žiaľ rozhodca mal iný názor,“ ponúkol svoj pohľad hosťujúci útočník Lukáš Novák, ktorý bol priamym aktérom spomínanej situácie.

Aj ďalší priebeh nadstavenia priniesol viacero dramatických momentov a vyvrcholil bláznivou záverečnou minútou. Najskôr 51 sekúnd pred koncom nepremenil František Poliaček trestné strieľanie. Potom si na vlastnej modrej Videlka šikovne obhodil obrancu a svoj nájazd pečatil víťazným gólom, ktorý padol sekundu pred vypršaním hracieho času.

„Bol to ťažký zápas proti kvalitnému súperovi, ale chalani sa snažili hrať aktívne, s dobrým nasadením a nakoniec si priklonili šťastie na svoju stranu. Trošku mrzí nevyužitá presilovka piatich proti trom, no dnes sme s dvomi bodmi spokojní. Duel bol vyrovnaný a pre divákov zaujímavý,“ zhodnotil meranie síl domáci kormidelník Ernest Bokroš.

V kabíne HK Vitar vládla po stretnutí dobrá nálada, veď našim sa konečne podarilo získať skalp Spišskej Novej Vsi. Takisto body proti tomuto súperovi majú svoju cenu, veď tento celok už zdolal Topoľčany aj Capitals.

„Prvoradou úlohou bolo zvíťaziť a od úvodného buly sme všetci išli za týmto cieľom. Že sa nám podarilo rozhodnúť sekundu pred koncom predĺženia je veľká psychická vzpruha. Pred nami je ešte množstvo náročných zápasov, takže takýto dovolený psychický doping sa zíde,“ povedal mladý martinský útočník Aurel Nauš, ktorý si v zápase pripísal asistenciu pri presnom zásahu Andreja Jurášeka na 1:1.

Východniari si na Martin verili a chceli ho zdolať tretíkrát v ročníku. Aj keď mali pocit, že v úvode predĺženia boli poškodení a potom im len sekunda chýbala k tomu, aby zápas pokračoval samostatnými nájazdmi, kvalitu súpera dokázali uznať.

„Bol to výborný dramatický zápas a zásluhu na tom mali obidve družstvá. Pre divákov je dobré, že môžu vidieť takéto stretnutia,“ dodal na záver Lukáš Novák.

Góly: 15:53 Jurášek (A. Nauš, Žiak), 51. Murček (Burzík, Žiak), 65. Videlka (Rudzan), resp. 2:35 Findura (Štrauch) a 27:44 Havrila (Köver, Cibák).Vylúčení: 3:5. Presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely: 43:26. Rozhodcovia: Korba - Riš, Janiga. Diváci: 932. MARTIN: Gavalier - Matejka, Tabaček, Dvořák, Burzík, Šimon, Rusina, Ligas, Babka - Brezniak, Murček, Poliaček - Videlka, Langhammer, Pokrivčák - A. Nauš, Jurášek, Žiak - Rudzan, Dírer, Paulíny.SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Rabčan - Cibák, Alvo, Bdžoch, Boldižár, Vantroba, Knižka, Chovanec - L. Novák, Vartovník, Kövér - Havrila, Koky, Hamráček - Ondov, Badalyan, Findura - Polomský, R. Štrauch, Nespala.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?