Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Hádzanári vyhrali a majú osud vo svojich rukách

Martinčania zvládli náročný zápas proti Malackám a poskočili na tretie miesto, ktoré zaručuje účasť v nadstavbe. Ak v poslednom kole získajú aspoň bod, tak tam postúpia.

 John Mikael Lode pomohol tímu piatimi gólmi. John Mikael Lode pomohol tímu piatimi gólmi. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MHáK Martin – Strojár Malacky 29:25 (15:10)

Aby mali Martinčania pred posledným kolom základnej časti reálnu šancu na postup do nadstavbovej časti, potrebovali zdolať Malacky.

Od začiatku stretnutia išli za svojim cieľom a predovšetkým v prvom polčase jednoznačne diktovali tempo hry. Ani raz nepustili svojho protivníka do vedenia, pričom pomerne rýchlo si vybudovali päťgólový náskok a ten kontrolovali až do polčasovej prestávky.

„Výborne fungovala defenzíva na čele s brankármi a aj v ofenzíve sme hostí prevýšili. Naše vedenie bolo absolútne zaslúžené,“ zhodnotil prvé dejstvo martinský tréner Ladislav Bíro.

Prečítajte si tiež O prvú trojku bojujú piati, medzi nimi aj naši Čítajte

Aj po zmene strán Turčania držali opraty zápasu vo svojich rukách a v 45. min viedli už 24:16. Potom sa síce Malacky ešte pokúsili o záverečný nápor, no nepodarilo sa im dotiahnuť na menší, ako štvorgólový rozdiel. Nakoniec naši zvíťazili o päť gólov a vrátili súperovi prehru z novembra minulého roku, keď na Záhorí prehrali 26:28.

„Malacky začali hrať agresívnejšie, zmenili spôsob obrany, ale chalani sa s tým dobre vyrovnali a na konci sme sa tak spoločne s fanúšikmi mohli potešiť z dôležitého víťazstva. Celý tím si zaslúži uznanie, pričom poďakovať sa chcem aj svojmu synovi, ktorý síce nemohol zasiahnuť do hry, ale na lavičke odviedol kusisko dobrej roboty,“ pokračoval kouč.

Jeho zverenci tak majú pred posledným kolom základnej časti všetko vo svojich rukách. Za určitých okolností môžu v Stupave aj prehrať, ale ak tam uhrajú minimálne bod, tretie miesto, ktoré zaručuje postup do nadstavby, im už nikto nezoberie.

„Postup by bol vzhľadom na odchody opôr pred sezónou a ťažkosti, ktoré nás počas doterajšieho priebehu ročníka sprevádzali, veľkým úspechom. Táto partia si to však zaslúži a dúfam, že posledný krok zvládne,“ vyslovil presvedčenie Ladislav Bíro.

Góly a zostava Martina: Cerovský, Gombarský – Macák 8, Janiga 7, Lode 5/3, Halldórsson 3, Gardarsson 2, Greš 2, Jureček 1, Šimko 1, Mudrák, Sivák, Birkir, Klementovič, Bíro ml.

Výsledky 17. kola: BHA Bratislava – Modra B 26:25, Dunajská Streda – Stupava 23:35, Cífer – Pezinok 35:32.

9. D. Streda 15 1 0 14 352:471 2

Posledný zápas základnej časti odohrajú hádzanári MHáK Martin v Stupave. Duel sa začína v sobotu o 18.30 h.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V dedine chýbali potraviny, ľudia majú opäť kde nakupovať

V Socovciach to mali náročné najmä dôchodcovia.

V Socovciach postavili celkom novú samoobsluhu.

Porucha horúcovodu spôsobila výpadok tepla i teplej vody

V niektorých martinských domoch a bytoch sa nekúrilo a netiekla teplá voda.

Ilustračná fotografia.

V Martine bude cez víkend 44 dočasných odberových miest

Na prihlásenie na testovanie budú môcť Martinčania využívať mobilnú aplikáciu.

V Tepliciach sa bude testovať od štvrtka, pozrite si kde a kedy

V meste zriadlili dve odberové miesta. Tretie je mobilné, to je v prevádzke už dlhšie.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.