Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

FUTBALOVÝ NÁVRAT: I. trieda - sezóna 2010/2011

Pred štartom sezóny 2010/2011 sa na trénerských pozíciách tímov prvej triedy udialo až šesť zmien.

 Víťazom ročníka 2010/2011 sa stali Mošovce. Víťazom ročníka 2010/2011 sa stali Mošovce. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Finančná kríza, ktoré trápila ekonomiku od roku 2008, si ešte sále pýtala svoju daň aj medzi športovými klubmi, a tak súpisky opustilo viacero kvalitných a skúsených hráčov, pričom nahradiť ich mali mladí futbalisti. Do okruhu favoritov sa dali zaradiť Žabokreky a Diviaky a čakalo sa, ako sa bude dariť Trebostovu, ktoré ešte sezónu predtým pôsobilo vo štvrtej lige, no jeho súpiska sa radikálne zmenila.

My si pripomenieme, ako to na trávniku vyzeralo v 23. kole spomínaného ročníka.

Diviaky – Trebostovo 1:0 (0:0)

Dlho to vyzeralo na bezgólovú remízu. Keď už sa zdalo, že sa do čierneho nikto netrafí, prišlo nečakané rozuzlenie. V 90. min sa po Gaurikovej akcii k lopte dostal striedajúci D. Hrivnák, ktorý z päťky nemal problém poslať loptu do siete.
Celý zápas bol obojstranne opatrný, zväčša sa odohrával v strede ihriska.
Brankári veľa práce nemali, napríklad hostia museli na svoju prvú vážnejšiu strelu medzi žrde čakať až do 88. min. Na mužstvo, ktoré chcelo zaútočiť na líderskú pozíciu, to bolo málo.

Gól: D. Hrivnák. DIVIAKY: A. Hrivnák – Kubík, R. Ursíny (Húšťa), Klein, Ďanovský, J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Turčány (P. Šefraník), Gaurik, Š. Kviatkovský (D. Hrivnák). TREBOSTOVO: Petráň – Trimaj, Šťastniak, Líška, Výbošťok, Kučírek, Ruttkay, A. Lukášik, D. Lukášik, Stehlík (Kľak), Porubčanský.

Blatnica – Košťany 3:2 (2:0)

Domáci mali prvý polčas jasnú prevahu, z ktorej vyťažili dva góly. O prvý sa po strele z priameho kopu pričinil kanonier M. Kalnický, ktorý našiel trhlinu v múre hostí. Druhý o ďalších päť minút po rýchlej kombinácii pridal umiestnenou ranou Privitzer. Keď tesne po prestávke zvýšil Privitzer hlavou už na 3:0, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže nebolo. Po vynútených striedaniach v domácom tíme ožili aj hostia. V 65. min Rohoň znížil a v 80. min dokonca zápas zdramatizoval Bujna. Záver si však už domáci postrážili, tri body si taktickou hrou nedali vziať.

Góly: Privitzer 2 a M. Kalnický, resp. Rohoň a Boďa. BLATNICA: Francúz – Sklenár, Popluhár, Škuta (Kozák), Baranček, Schmidt, Privitzer, Baka, Hideg (Fontáni), Šolc, M. Kalnický. KOŠŤANY: Čordáš – Rusnák, Melník, Golský, Sobkuliak (Bandyk), Bujna, Zigo, M. Wehle, Martinček, R. Wehle (Krkoša), Rohoň.

Priekopa – Krpeľany 2:4 (0:3)

Súboj mužstiev z konca tabuľky rozhodli hostia už v prvom polčase, keď strelili domácim tri góly. V druhom dejstve už futbalovejšie Dynamo priebeh hry kontrolovalo a bez väčších problémov doviedlo zápas do víťazného konca.

Góly: Kľučinec 2 (jeden z pok. kopu), resp. Fečko 2, Hajas a Mačto (pok. kop). PRIEKOPA: Végh – J. Lukášik, Jančiak, Greguška (Kľačan), Konček, Kučera, Huraj, Siráň, F. Lukášik, Kľučinec, Hudec. KRPEĽANY: M. Kráľ – Hajas, Mačto, Vaňko, Krajinčák (Janota), A. Kráľ, Vojt, Jančo, Fečko, Ľ. Volna, Badáň.

Žabokreky – Necpaly 1:2 (1:2)

Do susedského derby lepšie vstúpili domáci. V 12. min putovala lopta po osi Gállik a D. Kalnický k Jesenskému, ktorý nedal V. Kevešovi šancu. Potom sa dokázali presadiť aj hostia, keď M. Hanzel po peknej individuálnej akcii vyrovnal krížnou strelou na 1:1. Necpalčania sa pred prestávkou presadili ešte raz. Ich dva nebezpečné pokusy ešte I. Štefanides zneškodnil, no na tretí z kopačky Mazuráka už nestačil. Po prestávke sa Žabokreky snažili s výsledkom niečo urobiť. Ku gólu mal blízko najmä Ďanovský, ktorý trafil brvno. Prvopolčasový výsledok však už zostal nezmenený.

Góly: Jesenský, resp. M. Hanzel a Mazurák. ŽABOKREKY: I. Štefanides – Javornický, Gállik, Wänke, Bielický (S. Štefanides), D. Kalnický, Ďanovský, Jesenský, Kulich (Bulák), Horník, M. Kalnický. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš (J. Dolník), P. Roháčik, Frolo, M. Hanzel, Staník, Grajciar, Mazurák (I. Roháčik), R. Hanzel (Taraba), Pádej, P. Dolník.

Sklabiňa – Bystrička 3:1 (3:0)

Hostia nepremenili v úvode dva samostatné nájazdy a za svoju ľahkovážnosť v

Prečítajte si tiež Na prírodnej tráve sa Vrútočanom trénuje lepšie Čítajte

koncovke pykali. V 30. min ideálne trafil z priameho kopu Macek. Následne poslal domácich do dvojgólového vedenia Lörinc. Tesne pred prestávkou prešiel všetko, čo mu stálo v ceste Saniga a bolo 3:0. V druhom polčase sa hral zaujímavý futbal, no zakončovatelia mali dlho vychýlenú mušku. Až päť minút pred koncom rozhodca odpískal pokutový kop v prospech Bystričky a Hanuliak stanovil konečný výsledok.

Góly: Macek, Lörinc a Saniga, resp. Hanuliak (pok. kop). SKLABIŇA: Jadroň – J. Blizniak, Ľ. Blizniak, Macek, Bambušek, Klinčúch (Lacek), Markovič (Žulko), Kováč, R. Fučela, Lörinc, Saniga. BYSTRIČKA: Tomka – Košút, Kovanič, Bardy (Jarina), Blažek, Dolník, Človiečik, Barčin, Greško (Štefánek), Hanuliak, Paško.

Valča – Dubové 2:1 (1:0)
Na Dielci si síce obidvaja súperi už v prvom polčase vytvorili niekoľko dobrých šancí, no diváci videli prvý presný zásah až 42. min. Gólom do šatne sa predviedol Valčan B. Noga. Podobný scenár sa na ihrisku odvíjal aj po zmene strán. Víťazstvo priblížil domácim Mucha, ktorý zvýšil dvadsať minút pred koncom na 2:0. V 87. min ešte Karas z jedenástky znížil, ale na vyrovnanie už hosťom čas nezostal.
Góly: B. Noga a Mucha, resp. Karas (pok. kop). VALČA: J. Noga – Kapusta, M. Cíger, Tomčány, P. Cíger, Škuta, Červeň (Jesenský), Mucha (Rafaj), Valko (Mičaň), Romančík, B. Noga. DUBOVÉ: P. Lettrich – Očkaj, Biščák (Csemi), Žubor, D. Hrivnák, Daubner, Tencer, Datko, Jelenčík (Saniga), Kováč, J. Hrivnák (Karas).

13. Priekopa 23 3 4 16 25:82 13

Sezóna 2010/2011 patrila medzi najnapínavejšie v histórii. Takmer po každom kole sa menil priebežný líder a tipnúť si meno turčianskeho majstra bolo veľmi ťažké. Nakoniec sa víťazom prekvapivo stal nováčik z Mošoviec, ktorému po jeseni patrila až ôsma priečka, ale cez zimu vhodne doplnil káder. Na jar však tím spod Drienka ani raz neprehral (bilancia 9 výhier a 3 remízy pri skóre 39:12). Druhé skončilo Trebostovo a tretia Blatnica, ktorá bola po prvej polovici súťaže dokonca posledná. Negatívom ročníka bolo odstúpenie rezervy Turčianskych Teplíc. Kolektív z horného Turca bol po jeseni piaty, no do odviet už nenastúpil. Posledná skončila Priekopa, ktorá zostúpila do druhej triedy.

#MyVasPotrebujeme

Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.

Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 308

Vo Vrútkach stihli otestovať za víkend 2069 ľudí. Štyria z nich mali pozitívny test na covid-19.

Miera pozitivity v meste Martin za víkend je 0,46%. Ide však len o výsledky dočasných (víkendových) odberových miest. Do súhrnu sa ešte započítajú výsledky z mobilných odberových miest a PCR testov.

14 h
Viliam Sokolík sa narodil vo Vrútkach.

Narodil sa vo Vrútkach, dlhé roky pracoval v Matici slovenskej, kde bol vedúcim oddelenia fotodokumentačných zbierok v jej literárnom archíve.

Mužstvo sa formuje.Náročný program ukáže či ho ešte treba doplniť.

Po doplnení štyrmi novými bekmi získala martinská obrana potrebnú dávku skúseností i zdravej agresivity. Káder môže vedenie klubu posilňovať do 15. februára.

Ján Danko, primátor Martina počas testovania na Kolónii Hviezda.

Primátor Martina Ján Danko ocenil spolupatričnosť a ľudskosť všetkých, ktorí sa na testovaní podieľali. Aj preto bolo úspešné.