Sobota, 11. júl, 2020 | Meniny má MilotaKrížovkyKrížovky

FUTBALOVÝ NÁVRAT: I. trieda - sezóna 2001/2002

V sezóne 2001/2002 sa o víťazovi rozhodovalo v záverečnom kole v priamom súboji medzi Dražkovcami a Dubovým.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Milan Černák)

V poslednom kole mal výhodu domáceho prostredia celok z horného Turca, no nedokázal ju naplno využiť. Duel sa skončil remízou 2:2 a remíza stačila Dražkovčanom na víťazstvo v súťaži. V tom čase získali svoj štvrtý titul majstra Turca (predtým 1969, 1978 a 1981), pričom dovtedy sa takouto bilanciou mohol pochváliť len tím Martin B. Po spomínanej remíze poskočil na 2. miesto konečnej tabuľky Kláštor a nepostúpil iba zásluhou horšej bilancie zo vzájomných stretnutí s Dražkovcami.

Podobná situácia sa Kláštorčanom prihodila v roku 1992. Mali 36 bodov ako vtedajší víťaz I. triedy Turany i ako druhé Dražkovce, no tiež nepostúpili.

V rámci 26. kola ročníka 2001/2002 sa hral zaujímavý zápas aj v Turčianskych Kľačanoch, kde privítali Bystričku. Tradične bolo toto meranie síl poriadne nervózne a vyvrcholilo skratom jedného u hosťujúcich futbalistov duelu. Podľa našich vtedajších spolupracovníkov z Kľačian ofenzívny hráč Bystričky Gronka dostal v poslednej minúte žltú kartu a následne ukázal rozhodcovi Zelezníkovi zadnú časť svojho tela, ale bez trenírok.

Dubové – Dražkovce 2:2 (1:1)

V úvode zápasu Dražkovce zaskočili súpera aktívnou útočnou hrou a podarilo sa im aj otvoriť skóre. Záborský poslal loptu cez päťku domácich do šance Rapanovi, a ten nezaváhal. V 20. min však bolo 1:1, Keď sa strela Šolca odrazila od tyče bránky hostí takmer na šestnástku, tam nikým nekrytý Jadroň ideálne trafil loptu a brankár Marčičiak nemal šancu zasiahnuť. Potom sa skóre zmenilo až dvadsať minút pred koncom. Na 60-metrové sólo sa vydal Šalaga, Rapan, ktorý bol v ofsajdovej pozícii, nejavil záujem o hru a Šalaga dal s prehľadom gól, ktorý v radoch domácich hráčov i priaznivcov vyvolal búrku nevôle. V 85. min sa Dubové dočkalo vyrovnania. Hrivnák zacentroval do šestnástky, kde najvyššie vyskočil Kútnik a bolo 2:2. To však nemuselo byť všetko, lebo postupový presný zásah mal minútu pred koncom na hlave domáci Plica, ale jeho hlavička len tesne minula pravú žrď Marčičiakovej bránky.
Góly: Jadroň a Kútnik, resp. Rapan a Šalaga. DUBOVÉ: Košút – Strakoš, Vereš, Daubner, Šefraník (Hrivnák), Kútnik, Oboňa (Musil), Virteľ, Šolc, Jadroň, Plica DRAŽKOVCE: Marčičiak – Tomašovič (Ďurkovič, Tomek), Mucha, Ilgo, Jesenský, Murček, Pleško, Hanko, Šalaga, Záborský, Rapan

Dušan Gábor, tréner Dubového: – Prvý polčas bol z našej strany lepší ako druhý. Druhý gól sme dostali po chybe, možno z ofsajdovej situácie, aj keď hráč súpera, ktorý bol za našou obranou nehral. Po tomto góle sme sa však zomkli, zabojovali sme, vyrovnali a mohli sme aj vyhrať, lenže Plicova hlavička len tesne minula súperovu bránku. Bolo to pravé finále a súperovi k postupu gratulujem. My sme si postup premárnili v niektorých iných zápasoch doma, najmä s Bystričkou. Aj tak však mužstvu ďakujem nielen za dnešný výkon, ale aj výkony, ktoré počas celej súťaže podávali.

Benjamín Droppa, tréner Dražkoviec: – Proti sebe hrali vyspelí súperi, preto bolo stretnutie skôr záležitosťou taktiky. Mňa prekvapila veľmi slabá hra obrany domácich. Asi to bolo najdôležitejšie pri našej ceste k tomuto úspechu. My sme hrali našu hru, ale myslím si, že svoj tieň sme neprekročili.

Kľačany – Bystrička 2:0 (0:0)
Góly:
Kubeník a Pentek
Začiatok tradične ovládli domáci, ale svoje dobré šance nepremenili rovnako ako neskôr hostia, ktorí prevzali iniciatívu. V II. polčase dážď akoby pokropil domácich, mali hru vo svojich rukách a dvoma gólmi rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Hostia hrali bez vylúčeného Bučka, ku ktorému v poslednej minúte pribudol Gronka, ktorý nešportovo ukázal rozhodcovi Zelezníkovi holý zadok.

Mošovce – Horná Štubňa 1:0 (0:0)
Gól:
Mateček (z pok. kopu)
V priemernom stretnutí sa o výsledku stretnutia rozhodlo v 52. min stretnutia, keď Mateček premenil pokutový kop. Celý zápas však boli šance na oboch stranách, ale domáci predsa len boli o ten gól lepším mužstvom a preto zaslúžene zvíťazili.

Turč. Teplice B – Lipovec 2:3 (2:1)
Góly:
Piško a Lukáč, resp. Korda 3
Vo vyrovnanom stretnutí sa v I. polčase zdalo, že body nakoniec zostanú doma, lenže po prestávke sa hostia rozohrali k obetavému výkonu a aj v koncovke boli efektívnejší ako domáci.

Krpeľany – Žabokreky 2:1 (1:1)
Góly:
Čujko a Kráľ, resp. Javornícky
V priemernom I. polčase mali domáci prevahu a aj množstvo šancí, ale vedenia sa ujali hostia gólom v 20. min. Domáci pokračovali v nátlakovej hre a odmenou im bol gól v 25. min, keď jeho strelcom bol Čujko. Po zmene strán sa hostia snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale v 72. min sa domáci Kráľ pohral s obranou hostí a skóroval. Hostia mohli vyrovnať v 85. min, ale striedajúci Pĺž nedokázal prekonať brankára Turčinu.

Kláštor – Malý Čepčín 5:1 (3:0)
Góly:
Smik a J. Jeťko po 2 a Matuška, resp. Ľ. Hromada
Kláštorčania, hoci už bez možnosti vyhrať súťaž, podali dobrý výkon a hostí predčili po všetkých stránkach. O svojom vysokom víťazstve rozhodli už do polčasu, keď získali rozhodujúci náskok.

Blažovce – Košťany 3:5 (1:4)
Góly:
Čižmárik 2 a Lukáč, resp. Strapko 2, Zvoda a 2 vlastné (Skýpala a Čižmárik).
Vo vyrovnanom stretnutí sa domáci ujali vedenia v 3. min gólom Lukáča, lenže v priebehu desiatich minút nedali päť vyložených šancí, a naopak – inkasovali dva „vlastence“, a tak si prehru v tomto zápase zapríčinili sami.

14. H. Štubňa 26 5 4 17 31:46 13
(Za inzultácie odpočítali po skončení sezóny Hornej Štubni 6 a Bystričke 3 body.)

Najlepší strelci:
21 gólov – Pentek (Kľačany), 16 gólov – J. Jeťko (Kláštor), 14 gólov – R. Matúška (Kláštor), Kusý (Bystrička), 12 gólov – Plica (Dubové), 10 gólov – Kútnik (Dubové), Plazák (Košťany), M. Kalnický (Žabokreky), M. Badáň (Krpeľany).

Prečítajte si tiež I. TRIEDA: Futbalový návrat, sezóna 2013/2014 Čítajte  Prečítajte si tiež FUTBALOVÝ NÁVRAT: I. trieda - sezóna 2004/2005 Čítajte

10. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
  1. Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?
  2. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
  3. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
  4. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
  5. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska
  6. Keď sa inšpiráciou stane samotné víno
  7. Nezávislý test autokamer TESTADO dal vysoké hodnocení 9.1! Komu?

Bicykle idú na dračku aj v Turci, predajcovia už takmer nemajú čo ponúkať

S príchodom jari sa zvýšil záujem ľudí o bicyklovanie aj v turčianskom regióne. Do predajní si ich chodili kupovať celé rodiny, ktorým už bolo dlho doma, keďže pre pandémiu bolo všetko zatvorené.

V Turanoch súrne hľadajú detského lekára

Do vynovenej ambulancie v turianskom zdravotnom stredisku nedokáže nájsť radnica nového pediatra. Miestne mamičky, ale aj tie z okolitých dedín, tak musia za lekárom dochádzať do Martina či Vrútok.

Práce na štyristometrovom atletickom ovále sa dostávajú do poslednej fázy.