Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

IV. LIGA: Ženíchovi Jánovi Debnárovi dalo mužstvo Belej pekný darček

Žabokreky mali na to, aby získali skalp silného Tvrdošína, ale husársky kúsok sa im nepodaril. Po víťazstve Belej zostávajú z našich bez bodu už len Diviaky.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Žabokreky – Tvrdošín 0:1 (0:0)

Domáci mali do dvadsiatej minúty tri možno štyri výborné šance, pričom pri zakončení Jesenského pomohla hosťom tyč. Ani po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil a Slovan mal hru pod kontrolou. Tvrdošín ukázal svoju kvalitu a skúsenosť v 76. min. Jeho hráči ukážkovo zvládli rýchly protiútok a z prakticky jedinej výraznejšej možnosti skórovali, keď trafil pod brvno Ferenčík. V závere ešte Žabokreky siahali aspoň po remíze, no bránka súpera zostala pre nich zakliata
Gól: 76. Ferenčík. ŽABOKREKY: Vidlák – Hideg, P. Kalnický, Adamec, Frkáň (76. R. Šavol) – Povinec, M. Fúčela (88. M. Šavol) – M. Štefanides (56. Valášek), Jesenský, Kračmer – Šmehýl (45. Handlír).

Michal Fúčela, hrajúci tréner Žabokriek
– Chalani tak ako v prvom zápase sezóny predviedli kvalitný výkon, zodpovedne si plnili svoje povinnosti na ihrisku a mužstvo, ktoré patrí do okruhu ašpirantov na postup, prakticky do ničoho nepustili. Dnes sme si nezaslúžili prehrať a výsledok je pre nás veľmi krutý. Keď však budeme pokračovať v hre, akú aktuálne predvádzame, nemusíme sa báť ničoho a nikoho. Cez týždeň sa zodpovedne pripravíme na derby, v ktorom budeme chcieť nadviazať na doterajšie výkony.

Rosina – Belá-Dulice 2:4 (1:2)
Belá v Rosine prehrávala 0:1 i 1:2, keď domáci premenili pokutové kopy, ale nepriaznivý vývoj ich nezlomil a na polčasovú prestávku odchádzali mužstvá za nerozhodného stavu 2:2.
Klúčový moment stretnutia sa odohral v 58. min. Priamy kop z pomerne ostrého uhla zahrával L. Mravec, no zbadal, že gólman súpera nie je v ideálnom postavení a lišiackou strelou mu nedal šancu zasiahnuť. Potom už Turčania kontrolovali hru a ich zaslúžené víťazstvo ešte podčiarkol s chuťou hrajúci Ľ. Brzák.
Góly: 2. a 25. Slatinský (obidva z pok. kopov), resp. 22. Vaňko, 28. a 62. Ľ. Brzák a 58. L. Mravec. BELÁ-DULICE: Halahija – Saniga, T. Mravec, Huličiar, Virec – Vajdel, L. Mravec, Marek Murček – Kucej (88. Ivanka), Ľ. Brzák, Vaňko (69. A. Kováčik).

Teodor Maroš, tréner Belej
– Chalanov musím pochváliť za to, ako sa vyrovnali s nepriaznivým vývojom zápasu. Súper síce dvakrát viedol, ale jeho góly mužstvo nezlomili, naopak, motivovali ho k ešte lepšiemu výkonu. Dnes sme herne nadviazali na výkon z prvého kola, len tentoraz sa nám oveľa viac darilo v koncovke. Tri body sú dobrou motiváciou do ďalšej roboty a chalani tiež dali pekný darček spoluhráčovi Jankovi Debnárovi, ktorý sa v sobotu ženil.

Diviaky – Stráňavy 1:3 (0:1)
V prvom polčase sa v úmornom teple nehral veľmi atraktívny futbal. O niečo viac z hry mali hostia a šťastie sa k nimi naklonilo v nadstavenom čase prvého dejstva, keď center z krídla nešťastne prešiel cez niekoľkých brániacich hráčov až na druhú stranu šestnástky a R. Veselovský otvoril skóre.
Po zmene strán Dynamo prebralo iniciatívu. Najskôr sa ešte neujal kvalitný center R. Ďanovského, no vzápätí brankár súpera zle zareagoval na pas Ladňáka a po pohotovej dorážke Musondu bolo 1:1.
Vzápätí po faule na Ladňáka mohol rozhodca zapískať jedenástku, ale na prekvapenie domácich fanúšikov zostala jeho píšťalka nemá. V 75. min však naši po rohovom kope neodkopli loptu a zo skrumáže vrátil Stráňavam vedenie Lajš. Po pár minútach sa opäť mohla po tvrdom ataku na R. Ďanovského pískať penalta, ale arbiter mal zas iný názor. V závere ešte pri vabanku Diviak presne zakončil rýchlu kontru Lajš a upravil na konečných 1:3.
Góly: 58. Musonda, resp. 45. R. Veselovský, 75. a 84. Lajš. DIVIAKY: M. Vaclavík – J. Vaclavík, Magoč, Ursíny, M. Chovanec – Mandík (87. M. Hanko), Peter Koleno – R. Ďanovský, Paučula, Ladňák – D. Hrivňák (46. Musonda).

Zdenko Veselovský, tréner Dynama
– K prvému polčasu toho veľa nepoviem, pretože sme si nechali vnútiť súperov štýl hry, čo nás stálo fyzické, ale tiež psychické sily. Som však hrdý na chalanov ,ako sa dokázali zmobilizovať a ako zvládli druhý polčas. O lepší výsledok a možno aj o všetky body ich z môjho pohľadu obrali rozhodcovia. Ešte so mnou lomcujú emócie, no ich výkon bol podpriemerný. Veľmi sa teším na video, na ktorom si pozriem všetky sporné situácie, pretože v tomto stretnutí ich bolo až priveľa.

Ostatné výsledky 2. kola: Staškov – Kysucké Nové Mesto 1:3, Rajec – Dolný Kubín 0:4, Teplička nad Váhom – Závažná Poruba 1:1, Makov – Bobrov 1:0.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Futbal  na sport.sme.sk

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Primár pľúcnej kliniky sa infikoval od kolegu. Dúfa, že sa bude môcť čím skôr vrátiť do práce.

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.