Namiesto zauzlenia to obaja rozuzlili

Uprostred týždňa hrali dve turčianske mužstvá svoje dohrávky. Ani Štiavnička, ani Valča ich nezvládli. Na domácej tráve obe mužstvá len remizovali a potešili svojich súperov v Bánovej. Obe Turčianske mužstvá mohli ešte v prípade víťazstiev poriadne zauzl

iť boj o prvenstvo. Žiaľ, skôr ho rozuzlil. Ešte sa čosi mohlo zmeniť po súboji v nedeľu, keď na Dielci hral líder tabuľky, lebo, ak by bol prehral, šanca oboch – Štiavničky a Valče, by ešte žila. Teraz žije, už iba Štiavničanom, aj to iba v teoretická, pretože Bánová má štvorbodový náskok a to by v tom musel čert byť, aby si dobre rozohranú partiu pokazila. Lenže v športe je všetko možné a preto je sympatické, že zverenci Petra Kureka išli v tomto kole na doraz a vysoko zvíťazili v Stráňavách. Zadarilo sa aj Trebostovu, ktoré po zlom prvom polčase taktikou „vabank„, dokázalo na pôde mužstva, ktoré ho na jeseň doma doslova „rozobralo„, uhrať remízu. No a do Turca prišla aj ďalšia dobrá správa – Martinčania naplno bodovali v Nižnej. Ak nič nepokazia, mohlo by to s ich záchranou vyjsť. A ak vyjde – Turiec by mal v budúcom ročníku päť mužstiev v štvrtej lige!
Ostatné výsledky: Dolný Hričov – Krásno 2:3 (1:1), Tvrdošín – Námestovo 1:1 (0:1), Rudinská – Lisková 1:1 (0:1).
Valča – Bánová 0:1 (0:0)
Gól dal Sluka. Zostava Valče: Burda – Líška (Ráheľ), Václavík, Bobček, Majerík, Zelenec, Pravňan, Vítek, Šeri, Veselovský (Janík), Tomahogh (Žilla).
Domáci tréner Pavol Čierny mal pre zranenia hráčov problémy so zostavou. Vyriešil ich tak, že na hrot útoku postavil brankára Veselovského a do brány šiel Burda. Práve Veselovský v 8. min stretnutia ohrozil súperovu bránku strelou spoza šestnástky. O tri minúty neskôr ho napodobnil Pravňan, ale ani jeho nebezpečná strela neskončila za chrbtom brankára hostí. Tí mali prvú vážnejšiu šancu v 21. min po chybe Majeríka, ale Václavík stihol chybu spoluhráča zaretušovať. V 30. min zasa Majerík nedovolil súperovi zakončiť nebezpečný protiútok a o osem minút neskôr sa vyznamenal brankár Burda, ktorý vytlačil hlavičku útočníka hostí na roh. Na konci prvého polčasu sa mohol presadiť Šeri, ale jeho strela minula bránku hostí. Po zmene strán sa mohol do listiny strelcov zapísať Zelenec, ale obrana hostí zachránila. Zanedlho sa začalo na ihrisku pritvrdzovať, na čo doplatil vylúčením domáci Pravňan, ktorý po druhej žltej karte videl červenú. Polhodinovú presilovku hostia využili päť minút pred koncom zápasu, keď útočník hostí zblízka dal rozhodujúci gól Bánovej. V poslednej minúte mohol vyrovnať Šeri, ale jeho paráda sa, žiaľ, gólom neskončila.
Nižná – Martin 1:2 (0:2)
Góly: Šiška, resp. Ladňák a Šlichtík. Zostava Martina: Šarlina – Stráňava, Stano, Šupej, Ižip, Markovič, Ďurkovič, Bulvas (Líška), Ladňák, Čulok (Martinský), Šlichtík (Šípka).
Martinčania začali veľmi dobre a už v 2. min po centri Čuloka dal ich vedúci gól Ladňák. A ďalšie minúty boli v réžii hostí, ale aj napriek tomu, že sa dostávali do dobrých streleckých príležitostí, nedarilo sa im v koncovke. Bulvas pálil vedľa, rovnako aj Čulok, Markovičovu strelu chytil brankár. V 29. min ale po akcii Bulvasa a jeho prihrávke pridal Šlichtík druhý gól Martina. Do konca polčasu mohli kombinačne dobre hrajúci hostia pridať ďalšie góly, ale Čulok trafil iba brvno bránky domácich a potom z päťky trafil iba brankára. V závere polčasu mohol skórovať aj obranca Stano, ale jeho hlavičku domáci brankár odvrátil na roh, po ktorom nebezpečne, ale bez gólového efektu pálil Ižip. Domáci ohrozili v prvom polčase bránku hostí vážnejšie len raz, ale Šarlina bol pozorný. Zahadzovanie šancí sa mohlo v druhom polčase hosťom nevyplatiť. Domáci, po prestriedaní, hru v poli vyrovnali a v 67. min po štandardnej situácii poslali za chrbát Šarlinu gólovú vizitku. Gól bol pre hostí dostatočnou výstrahou na to, aby si už na dobiedzajúcich domácich útočníkov dali pozor a svoje víťazstvo, do konca zápasu udržali.
Lietavská Lúčka – Trebostovo 2:2 (2:0)
Góly: Drahno a Turian, resp. Pentek a A. Lukášik. Zostava Trebostova: Krkoša – Ďanovský (J. Fľak), Bízik, Kováč (Pentek), Straka, J. Lukášik, Ľ. Lukášik, Mackura, A. Lukášik, Smutný, Korda.
Hostia mali od začiatku zápasu miernu územnú prevahu. Pod kontrolu mali stred poľa a po štvrťhodine mohli viesť, ale pri trestnom kope Ľ. Lukášika mal domáci brankár potrebnú dávku šťastia. Čo sa nepodarilo hosťom, podarilo sa domácim, ktorí využili v 30. min chybu obrany Trebostovčanov na vedúci gól. Aj v 35. min sa k domácim opäť priklonila šťastena, keď opore hostí Bízikovi lopta skĺzla z hlavy do vlastnej bránky. Málokto predpokladal, že sa hostia dopracujú k obratu. V druhom polčase ale vrhli všetky sily do útoku. Dvojicu útočníkov posilnil Pentek a bol to práve on, kto po kombinácii Ľ. Lukášika s Mackurom, dal v 65. min netradične hlavou kontaktný gól hostí. Desať minút pred koncom zápasu, po trestnom kope Ľ. Lukášika a teči Fľaka, sa k lopte dostal Alan Lukášik a nekompromisnou strelou vyrovnal. Päť minút pred koncom mali obrovskú šancu domáci, našťastie Krkoša výborným zákrokom svojich spoluhráčov podržal
Stráňavy – Štiavnička 0:4 (0:0)
Góly: Kucian 2, Struhár a Krištofík (pok. kop). Zostava Štiavničky: Chalúpka - Krištofík, Struhár, Maslík, Volna, Tavel, Kucian, Ociepka, Kaličák, Martiník, Gregor (Tomka).
Od začiatku zápasu boli hostia lepším mužstvom. Dobre kombinovali, dostávali sa do šancí, ale nič z nich nedokázali vyťažiť. Už v 9. min Martiník pálil vedľa, zanedlho rovnako nepresne z 20 metrov strieľal Kucian a vzápätí Krištofík vyťažil iba rohový kop. Najväčšiu šancu mal ale Tavel, ktorý svoj nájazd na brankára nevyužil. Po zmene strán si ale hostia napravili streleckú chuť. V 47. min po kombinácii s Ociepkom dal Struhár vedúci gól hostí. V 56. min sa Kucian pohral s obranou domácich a strelou k tyči zvýšil vedenie Štiavničky. Hostia hrali v pohybe a domácim toho veľa nedovolili. Brankár Chalúpka sa zapotil až v 71. min, keď strelu domáceho hráča vyrazil na roh. Opäť sa však blýskalo pred bránou domáceho celku. V 74. min vnikol Kucian do šestnástky a zvýšil vedenie hostí. Výsledok stretnutia pečatil v 84. min po faule domácej obrany na Kaličáka z penalty Krištofík. Minútu pred koncom zápasu mohol ešte skrášliť víťazstvo hostí Ociepka, ale strieľal tesne nad bránku.