Po prvých jedenástich stretnutiach prvej ligy majú hokejisti Martina bilanciu šesť víťazstiev a päť prehier. Doteraz získali sedemnásť bodov pri negatívnom skóre 33:37. Z posledných siedmich stretnutí však vyhrali len dve, pričom aktuálne ťahajú sériu troch prehier. Slabšia aktuálna forma tímu si vyžiadala svoju daň a pri mužstve skončil tréner Miroslav Mosnár.
„Je to férový a charakterný chlap a za prácu pre náš klub mu musíme poďakovať. V poslednom čase sa ale náš tím prezentoval hrou, ktorá bola ďaleko za očakávaniami. Herný prejav sa nezlepšoval, skôr sa mužstvo zápas od zápasu dostávalo pod čoraz väčšiu deku a pomyselnou poslednou kvapkou bola domáca prehra s Dubnicou. Vo vedení klubu sme sa zhodli na tom, že tréner na tom má svoj podiel viny, i keď zoberieme do úvahy, že prácu mu komplikovali zranenie dôležitých hráčov. Ide síce o radikálne riešenie, ale sme presvedčení, že situácia si to vyžadovala,“ povedal riaditeľ martinského klubu Milan Murček.
Zároveň nezabudol zdôrazniť, že pod neuspokojivé výkony prvoligového celku z Turca sa podpísali tiež hráči. Preto upozornil, že trénerská výmena nemusí byť poslednou zmenou a označil ju ako zdvihnutý prst smerom k tímu.
„Snažíme sa dávať veľa priestoru odchovancom, no chalani si musia uvedomiť, že miesto im negarantuje to, že sú Martinčania, ale to, aké podávajú výkony v zápasoch a ako pracujú na tréningoch,“ podčiarkol.
Nová trénerská dvojica Marek Žila – Ladislav Spišiak sa už nebude môcť spoľahnúť na útočníka Luisa Gimeneza, ktorý utrpel otras mozgu, a keďže ich v kariére prekonal viacero, dal na odporúčania lekárov a ukončil kariéru. Ďalšou nepríjemnou správou je, že Ján Tabaček bude musieť ísť na operáciu. Až po zákroku bude definitívne jasné, ako dlho bude musieť skúsený bek pauzovať.
Klub tak angažoval 21-ročného českého obrancu Jakuba Müllera, ktorý odohral uplynulú sezónu v druhej českej lige za HC Slovan Ustí nad Labem. V 39 dueloch zaznamenal desať bodov (6+4) a 58 trestných minút. Rok si zahral aj vo fínskej najvyššej juniorskej súťaži za SaiPu. Nastúpiť by mal už dnes proti Topoľčanom.
„Na posilnení zadných radov stále pracujeme. Obranu plánujeme doplniť o dvoch skúsených bekov. Ich mená budú definitívne známe začiatkom januára a ak všetko pôjde hladko, možno i o niečo skôr,“ doplnil Milan Murček.