MARTIN. Nedávno sa konalo národné kolo 16. ročníka súťaže Mladý Európan 2021. Študenti Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine zažili po vyhlásení výsledkov veľký pocit eufórie a radosti.

V súťaži zvíťazili, umiestnili sa na prvom mieste. Víťazné družstvo bolo v zložení Ivan Murín zo sexty A, Tomáš Marček a Ondrej Krčula zo septimy B. Trinásť súťažných tímov bojovalo v troch kolách – vo vedomostnom teste o Európskej únii, v multimediálnom teste o histórii, geografii, osobnostiach a zaujímavostiach členských krajín EÚ.

Študenti v treťom kole prezentovali zaujímavý projekt o Slovinsku ako predsedajúcej krajine v Rade EÚ, ktorý si pripravili formou pútavého videa. V silnej konkurencii dokázali študenti Gymnázia Jozefa Lettricha zvíťaziť takmer so 70-bodovým náskokom pred tímami z Gymnázia z Lučenca a Spišskej Novej Vsi.
„Z rúk Ladislava Miku, vedúceho zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, si žiaci prevzali aj hodnotné ceny. Študenti preukázali obdivuhodné vedomosti a vzorne reprezentovali nielen našu školu, ale aj Martin a Žilinský samosprávny kraj,“ povedala Eva Kuková, riaditeľka Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine.