KRAĽOVANY. Ďalšiu obeť si vyžiadalo jazero v kameňolome v Kraľovanoch – Rieke neďaleko Šútova.
V sobotu popoludní si tam išiel zaplávať aj 33-ročný Tomáš z Martina, no domov sa už, žiaľ, nevrátil. Zmizol pod hladinou len pár metrov od brehu.

„Potápači ho našli približne päť metrov od brehu v hĺbke približne šesť metrov,“ povedal Dušan Bakoš, okresný riaditeľ dolnokubínskych hasičov, ktorí sa na zásahu podieľali spoločne s kolegami z Martina a Záchrannej brigády zo Žiliny. Zdravotníci mužovi už nedokázali pomôcť.
Počas záchrannej akcie boli v areáli kameňolomu stovky ľudí. Viacerým z nich vôbec neprekážalo, že v jazere sa utopil mladý muž a kúpali sa bez zábran aj počas jeho zachraňovania.
Vstup do bývalého kameňolomu a kúpanie v jazere je zakázané, no zákaz porušujú tisíce ľudí. Takmer každý rok v ňom niekto príde o život.