TURČIANSKE TEPLICE. Zo všetkých opravovaných ciest v Turčianskych Tepliciach v tomto roku bola rekonštrukcia ulice Teplická najnáročnejšia. Obyvateľom veľmi dlho komplikovala vstup do vlastných dvorov. Podľa slov primátora mala byť stavba odovzdaná k 15. novembru, no nestalo sa tak. Zhotoviteľ bude preto musieť niesť za niekoľkodňové meškanie zodpovednosť v podobe finančného postihu.
„Stavba išla až do podložia cesty, robila sa prídlažba medzi cestou a chodníkom a vymieňali sa aj obrubníky. Ak by bolo v budúcnosti potrebné potiahnuť popri chodníkoch nejaké siete, vyberie sa iba spomínaná prídlažba a nebude potrebné zasahovať do nového asfaltového koberca,“ vysvetlil Igor Hus, primátor mesta Turčianske Teplice.

Nový vzhľad Turčianskych Teplíc
Spoločne so začiatkom rekonštrukcie ulice Teplická dostala koncom leta nový asfaltový šat ulica Partizánska, a to v úseku od križovatky s ulicou Školská po križovatku s ulicou Pod Bôrom, v celkovej dĺžke 483 metrov. Časť chodníka popri pedagogickej škole bola prerobená na pozdĺžne parkovacie miesta, pretože sa v posledných rokoch vôbec nevyužívala.
Nový povrch v dĺžke 430 metrov dostala aj vozovka na časti ulice SNP spred okresného úradu až po križovatku s ulicou Hájska a časť ulice Hájska pred kúpaliskom až po križovatku s ulicou Kollárová.
Po rekonštrukcii ulice Kúpeľná, po ktorej počas letnej sezóny prejdú tisíce návštevníkov Aquaparku či kúpaliska začalo mesto s obnovou povrchu ďalšej vozovky mestskej časti Vieska. Dve vrstvy asfaltu išli na plochu 2000 metrov štvorcových.
„My stále čakáme, že sa konečne dostane aj na našu ulicu 29. augusta, ktorá je v havarijnom stave. Poslanci to riešia vraj už roky, ale stále sú nejaké iné priority,“ povedala Andrea Šolcová z Turčianskych Teplíc.

Od prvej etapy výstavby miestnej komunikácie na Dolných Rakovciach už uplynulo 18 rokov, a tak 6470 metrov štvorcových novej asfaltovej plochy zmenilo nielen pohľad na Dolné Rakovce, ale aj užívateľský komfort ich obyvateľov.
„Museli sme sa vysporiadať aj s výmenou dažďových vpustí, ktoré boli často kradnuté a končili v druhotných surovinách. Jednoducho sme ich vymenili za pogumované,“ informoval Igor Hus.