TURIEC. „Psychicky je to náročné. Ten, kto to nezažil, to nepochopí. Ani ja by som tomu nerozumel, keby som to sám nežil. Občas mávam stavy, že sa v noci zobudím a naplno si uvedomím, že som niečo budoval 25 rokov a všetko padlo zo dňa na deň. Najhorší je ten pocit, že sa to ani nestalo mojou vlastnou vinou, že by som skrachoval, nechcel alebo nevedel robiť svoju prácu,“ hovorí Príbovčan Matej Drozdi, ktorého ľudia poznajú pod pseudonymom DJ Drozďo.

Podľa neho musí byť človek veľmi psychicky silný na to, aby ho takáto situácia úplne nepoložila. Matej Drozdi od roku 2013 nie je na scéne sólistom, spolupracuje s producentom Demexom pod značkou Drozďo & Demex. Obom producentom sa tak počas pandémie výrazne okresali všetky aktivity, no v súčasnosti sa venujú aspoň svojej relácii v rádiu Europa 2.
„Snažíme sa to nejako ustáť. Je to veľmi ťažké a za seba hovorím, netvrdím, že som to už ustál na 100 percent, no snažím sa bojovať,“ vysvetľuje Matej Drozdi.
V článku sa okrem iného dočítate
- Ako dídžeji a promotéri komentujú aktuálne opatrenia
- Čo definitívne položilo najväčšiu diskotéku v Martine
- V akých odvetviach dnes pracujú dídžeji, ktorých poznáme spoza mixpultov
- Čo im v posledných dňoch vlialo optimizmus
Urobiť párty je teraz ekonomický nezmysel
Hoci vláda v uplynulé dni zmiernila opatrenia pre kultúru a hromadné podujatia, dídžejom a promotérom to nejako nepomohlo. Svadby, oslavy i diskotéky patria medzi vysokorizikové hromadné podujatia. Po novom sa môžu konať v režime OP+, návštevníci musia byť očkovaní treťou dávkou alebo plne očkovaní s negatívnym testom či s potvrdením o prekonaní covidu-19. Podujatie musí byť navyše organizované s povinným zoznamom účastníkov, ktorých môže byť len 20.
„Nechápem načo vôbec píšu, že maximálny povolený počet ľudí na diskotéku je 20. Videl niekto z vás diskotéku pre 20 ľudí? Ja teda nie,“ krúti hlavou promotér Branislav Gombarský, známy ako Gombo, ktorý v kultúrno-kreatívnom priemysle pracuje už 18 rokov.