Ešte pred dvomi rokmi vstával Martin Boďa ráno o pol šiestej, aby stihol prísť do roboty. Dnes je druhým najlepším strelcom prvoligového Ružomberka.
Prvý ligový gól ste strelili na konci minulej sezóny Žiline z penalty. V aktuálnom ročníku už máte na svojom konte sedem presných zásahov. Viete vybrať najcennejší z nich?
To sa asi nedá. Každý jeden gól ma posunul na mojej ceste o kúsok ďalej, dodal mi mentálne sily, a to je zrejme na nich najcennejšie.
Hokejisti si po dôležitom góle na pamiatku odkladajú puk. Akú spomienku, povedzme na prvý ligový gól, má futbalista?
Zaplatí pokutu do klubovej kasy (smiech). Po hetriku si môže nechať loptu, no pokiaľ viem, po jednom presnom zásahu nič špeciálne nie je.
V tejto sezóne ste strelili už sedem gólov a po osemgólovom reprezentantovi Martinovi Regálim ste druhým najlepším zakončovateľom Ružomberka. Ako sa to počúva?
Veľmi dobre. Rege je fantastický futbalista, svojimi výkonmi si vypýtal pozvánku do reprezentácie a veľmi mu to prajem. Je skvelé mať takéhoto spoluhráča, pretože popri ňom môžeme rásť všetci.
Čo sa ešte dozviete
- Či musel po príchode do ružomberskej kabíny absolvovať prijímací rituál
- Ako porovnal trénerskú legendu Jána Haspru s trénerskou kométou Petrom Struhárom
- Aké sú najsilnejšie stránky kouča Petra Struhára a či potrebuje na svojich zverencov kričať
- Prečo je Ružomberok aktuálne v tabuľke druhý
- Ako je možné, že hráč, ktorý neprešiel žiadnou futbalovou akadémiou, sa prebojoval do základnej zostavy prvoligového tímu
- Ako vyzeral jeho deň pred dvomi rokmi, keď hral tretiu ligu a popri futbale pracoval
- Na aký čas ho z hry vyradilo zranenie, ktoré utrpel v stretnutí na ihrisku Trnavy
- Aké ponuky mal v čase, keď išiel do Ružomberka
- Zástupcovia ktorých klubov sa o neho zaujímali v poslednom období
Keď sme pri spoluhráčoch, s kým si v kabíne najlepšie rozumiete?
Partia je v kabíne parádna, s každým jedným chalanom sa dá zavtipkovať aj pokecať o vážnejších veciach. Keby som ale mal vybrať len jedno meno, tak asi spomeniem Tomáša Bobčeka.