TURIEC. Obľúbenú ferratu na Martinských holiach znova sprístupnili turistom. Od polovice apríla až do konca mája trvala jej uzávera, počas ktorej prebiehala jarná údržba a oprava.

„Kontrolovali sa úchyty lana, svorky, mostíky, aby bola trasa pre turistov bezpečná,“ vraví o adrenalínovom lákadle cestovateľ František Fujdiak, ktorý okrem sveta pochodil aj tunajší región.
Dopĺňa, že vlani koncom októbra pribudol v lokalite prístrešok, tento rok zas skrinka prvej pomoci. Ako sme Vás už informovali, ide o iniciatívu občianskeho združenia Turčianska záhradka, ktoré lekárničky osádza naprieč Turcom.
Ferrata má dve obtiažnosti. „V mieste, kde sa stretajú dva potôčiky, sa cesta rozdeľuje na obtiažnosť B vľavo a C vpravo. Odporúčam C, je trošku náročnejšia, ale zvládne ju každý, kto má trochu pochodené po horách a má silné ruky,“ odporúča František s tým, že prechod zabezpečuje aj množstvo stupačiek.
Dodáva však, že je potrebné dať si v záujme vlastnej bezpečnosti ferratový set.