Pod Martinskými hoľami mali už napoludnie 20-percentnú účasť

Slnečné počasie zvýšilo účasť cezpoľných voličov.

Volička vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do volebnej schránky vo volebnej miestnosti, ktorá sa nachádza v chatke autokempingu počas volieb do Európskeho parlamentu v Martine v sobotu 8. júna 2024.Volička vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do volebnej schránky vo volebnej miestnosti, ktorá sa nachádza v chatke autokempingu počas volieb do Európskeho parlamentu v Martine v sobotu 8. júna 2024. (Zdroj: TASR/Daniel Stehlík )

MARTIN. Kým väčšina z 52 volebných miestností v Martine je situovaná v školských budovách, volebná komisia pre okrsok s poradovým číslom 40 pravidelne nachádza útočisko v areáli autokempingu Turiec pod Martinskými hoľami.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do tunajšej chaty prišlo počas sobotňajšieho dopoludnia voliť nových europoslancov takmer 150 voličov.

TASR o tom informovala členka volebnej komisie Zuzana Pavlíčková.

"V našom volebnom okrsku je vo voličských zoznamoch zapísaných 670 oprávnených voličov, z ktorých v priebehu úvodných piatich hodín volieb prišlo odvoliť 120. K nim treba prirátať 26 ľudí, ktorí prišli voliť s voličskými preukazmi. Na pravé poludnie sme tak mali viac ako dvadsaťpercentnú účasť," priblížila Pavlíčková.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si aj Železnici sa najviac rozumejú študenti duálneho vzdelávania z Martina Čítajte 

Sobotňajšie slnečné počasie podľa jej slov ešte zvýšilo účasť cezpoľných voličov. "Sú to ľudia, ktorí chodia do nášho regiónu za krásami prírody. Chodia na chaty na Martinských holiach a prichádzajú z rôznych oblastí Slovenska. Dnes prišli voliť ľudia z Bratislavy, zo Šale, Zlatých Moraviec, ale napríklad aj z Margecian na východe Slovenska," uviedla Pavlíčková.

V čase našej návštevy volebnej miestnosti prišiel napríklad voliť aj dôchodcovský pár z Prešova, ktorý je v Martine na návšteve u dcéry. Tesne pred nimi vhodila obálku s hlasovacím lístkom do volebnej urny aj pani Anna. Tá to má z domu k autokempingu pár desiatok metrov.

"Nerozlišujem medzi tým, či sú to voľby prezidentské, parlamentné, alebo teraz európske. Každý raz idem voliť, pretože je to moja občianska povinnosť. Pokiaľ žijem, absolvujem každé voľby," poznamenala pani Anna.

SkryťVypnúť reklamu

Členovia volebnej komisie sa zhodli, že tohtoročná účasť v ich volebnom okrsku by mohla presiahnuť 30 percent.

Mohlo by vás zaujať Priestor na šetrenie vidia v nižšej výške aj v úprave fasády Čítajte 

"Už o siedmej tu mávame prvých voličov a nenudíme sa ani v priebehu dňa, ľudia prichádzajú v pravidelných intervaloch. A musím povedať po skúsenostiach z predošlých volieb, že prídu aj v posledných minútach tesne pred zatvorením miestnosti, keď schádzajú z Martinských holí, a stihnú si ešte splniť občiansku povinnosť," uzavrela Pavlíčková.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  2. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  3. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  4. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  6. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  7. Kúsok Slovenska na tanieri: domáce potraviny sú stávka na istotu
  8. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 %
  1. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  2. Záver vojny bol pre mnohých Slovákov životnou skúškou
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá
  4. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  5. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  6. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  7. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 15 852
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 7 710
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 5 912
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 774
  5. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 3 407
  6. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 738
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 505
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 287
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?