Turčianske Teplice – Slovany 8:0 (2:0)
Od začiatku stretnutia mali domáci jednoznačnú prevahu a kontrolovali zápas. Po desiatich minútach sa im podarilo otvoriť skóre, keď M. Arvensis poslal do nájazdu Poláčeka, ktorý nedal brankárovi šancu zasiahnuť. Približne po polhodine hry premenil penaltu R. Frno a bolo 2:0.
Po zmene strán Tepličania pridali ďalších šesť presných zásahov, pričom skóre uzavrel vydarenou hlavičkou M. Arvensis. Pekný moment sa odohral v závere stretnutia, keď sa s kariérou rozlúčil Allan Biščák. Keďže na drese nosil deviatku, nastúpil deväť minút pred koncom a k úplnej dokonalosti chýbalo už len to, aby strelil gól na 9:0, čo sa, žiaľ, nestalo.
Góly: 10. L. Poláček, 32. R. Frno (z pok. kopu), 56. M. Kubík (z pok. kopu), 58. a 82. M. Arvensis, 68. a 72. J. Schnierer a 74. F. Zelezník. TURČIANSKE TEPLICE: L. Hanzel – M. Arvensis, L. Poláček (35. M. Gaurík), J. Mrváň, R. Frno, M. Kubík (75. J. Nemec), A. Karas, J. Schnierer, F. Zelezník (80. A. Biščák), Michal Kovalčík, T. Svitek. SLOVANY: R. Hrabets – D. Rohoň, J. Stráňay, M. Thomka, M. Bodoň, L. Havlín (6. R. Bažalja), D. Košárik, Marek Gavenda, Adam Gavenda, P. Bugaj (63. I. Minárik), P. Lukáč.
Zaujali v zápase: Martin Arvensis, Roman Frno, Andrej Karas, Jakub Schnierer – Pavol Bugaj.
Blatnica – Háj 2:5 (1:2)
V zaujímavom a korektne vedenom súboji otvorili skóre hostia, keď po faule na Palovčíka na dvakrát premenil penaltu M. Svitač. V 39. min podnikli domáci rýchly brejk a po kvalitnom centri vyrovnal hlavou Smatana. V poslednej minúte prvého dejstva zapadla za brankára Blatnice krížna strela M. Svitača a bolo 1:2.
Tesne po zmene strán opäť vybojoval penaltu Palovčík. P. Lejtrich sa z bieleho bodu nezmýlil, pričom poslal gólmana súpera na druhú stranu. Potom Smatana zahrával priamy kop, obstrelil múr a znížil na 2:3. V 76. min sa v šestnástke protivníka najlepšie zorientoval B. Ižip a hlavou vrátil hosťom dvojgólové vedenie. Desať minút pred koncom prišla Blatnica po druhej žltej karte o vylúčeného Matiaška. Háj využil presilovku tri minúty pred koncom, keď na konci rýchlej krídelnej akcie P. Lejtrich našiel úplne voľného M. Svitača, ktorý bez problémov upratal loptu do siete.
Góly: 39. a 55. R. Smatana, resp. 26. a 45. Milan Svitač (prvý z pok. kopu), 50. P. Lejtrich (z pok. kopu), 76. Boris Ižip a 87. M. Palovčík. BLATNICA: V. Fontáni – M. Matiaško, J. Červeň, M. Vlas (65. M. Poništ), R. Smatana, M. Slivka (60. J. Valko), I. Froľa, Pavol Geisbacher (60. M. Zelienka), M. Sklenár, M. Lukáč, J. Fedor. HÁJ: I. Jaroslav Klúčik – Ján Síkeli (75. M. Bartoš), M. Kubica, Róbert Ižip (83. Radoslav Svitač), P. Hlaváč, M. Koleno (75. Michal Síkeli), M. Greschner (48. Boris Ižip), Milan Svitač, Peter Síkeli, P. Lejtrich, M. Palovčík.
Zaujali v zápase: René Smatana – Marek Palovčík, Milan Svitač.

Sklené – Lipovec 2:3 (1:1)
Futbalisti Skleného mali v zápase viac príležitostí, no efektívnejší bol ich súper. Potvrdilo sa to i v 24. min, keď dobrú kombináciu Lipovca presne zakončil Jurkov. Päť minút pred prestávkou ale bolo zas všetko otvorené, keďže z bezprostrednej blízkosti sa presadil Tienes a vyrovnal na 1:1.
Osem minút po zmene strán dokonca Tienes po vydarenej individuálnej akcii otočil výsledok. V 74. min však zahrali domáci vo vlastnej šestnástke rukou a z penalty vrátil na svetelnú tabuľu remízový výsledok Jurkov. Päť minút pred koncom rozhodol o víťazstve hostí pohotový Vilček a vďaka jeho presnému zásahu Lipovec preskočil Sklené v konečnej tabuľke.
Góly: 40. a 53. A. Tienes, resp. 24. a 74. T. Jurkov (druhý z pok. kopu) a 85. J. Vilček. SKLENÉ: J. Dudík – M. Kríž, P. Ďurdík, A. Bulík, H. Pavlík, A. Tienes, M. Masaryk (36. L. Tribulík), R. Pleško, D. Medla (60. J. Lahuta), A. Čerchla, A. Wagner. LIPOVEC: M. Drahoš – Ján Okál, František Okál, M. Raček, J. Vilček, J. Mužila, M. Maiur, D. Bielik, P. Glonec, T. Jurkov, D. Štrbák.
Zaujali v zápase: Robert Pleško, Anton Tienes – Tomáš Jurkov, Michal Drahoš.
Valča – Horná Štubňa 2:0 (0:0)
Pred začiatkom zápasu urobil tím Hornej Štubne pekné gesto, ktoré vídame skôr v popredných európskych súťažiach. Jej hráči vytvorili špalier a pri vstupe na ihrisko vytlieskali hráčov Valče, ktorí sú víťazmi druhej triedy.
Na Dielci sa pred peknou návštevou hral od začiatku zaujímavý futbal so šancami na obidvoch stranách. O tom, že domáci si na cestu do vyššej súťaže pribalia víťazstvo, sa rozhodlo v druhom polčase. Najskôr po dobrom centri sa v situácii zoči-voči nezmýlil M. Kijonka a potom po výborne zvládnutom protiútoku rozvlnil sieť Lipták. Následne si už Valčania mohli naplno užiť postupové oslavy.
Góly: 68. M. Kijonka a 73. D. Lipták. VALČA: L. Balek – Miroslav Cíger (65. D. Lipták), R. Slezák, P. Škoda, Peter Cíger, M. Ridzoň (75. V. Hnilica), M. Kijonka (82. P. Rafaj), T. Goraus, A. Figura, M. Pretzelmayer (82. Marián Bzdilík), Tomáš Bzdilík (65. L. Lauko). HORNÁ ŠTUBŇA: P. Majerčák – D. Štrbák, J. Fillo, Peter Tomahogh, J. Tumpach, R. Ďurdík, P. Šebek, J. Gaurik, M. Blahušiak (68. M. Schmidt), M. Vojenčák (68. N. Berky), Miroslav Kubatka.
Zaujali v zápase: Pavol Majerčák, Jaroslav Fillo.
Konečná tabuľka
1. | FK Valča | 21 | 17 | 2 | 2 | 57:11 | 53 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2. | MFK Tepličan | 21 | 14 | 4 | 3 | 65:31 | 46 | |
3. | TJ Družstevník Háj | 21 | 11 | 2 | 8 | 64:33 | 35 | |
4. | TJ Žiara Horná Štubňa | 21 | 10 | 2 | 9 | 63:53 | 32 | |
5. | TJ Družstevník Slovany | 21 | 10 | 2 | 9 | 43:50 | 32 | |
6. | TJ COMPEL RAIL Lipovec | 21 | 4 | 4 | 13 | 26:61 | 16 | |
7. | TJ Agrokomplex Sklené | 21 | 4 | 2 | 15 | 30:63 | 14 | |
8. | TJ Družstevník Blatnica | 21 | 4 | 2 | 15 | 20:66 | 14 |