Príbovce – Trebostovo 2:0 (1:0)
Rozlúčkový zápas sezóny si prišli do Príboviec pozrieť takmer tri stovky divákov, ktorí vytvorili stretnutiu veľmi dobrú kulisu. Domáci boli od začiatku o niečo aktívnejší a bolo cítiť, že chcú potešil fanúšikov dobrou hrou i výsledkom. V 16. min sa im to aj podarilo, keď peknú akciu zakončil gólom devätnásťročný Bielik.
Cez polčasovú prestávku si prevzal ocenenie za víťazstvo v turčianskej súťaži žiacky tím Príboviec a klub sa poďakoval za vzornú reprezentáciu tiež družstvám prípravky a dorastu.
V druhom dejstve sa Trebostovčania snažili zmazať tesné manko, no v pohode hrajúci súper im toho veľa nedovolili a naďalej bol v ofenzíve nebezpečnejší. Poistiť vedenie domácich mohol osemnásťročný Holiečník, ale jeho tiahlu strelu zastavila konštrukcia brány. Skóre sa tak menilo až v 84. min, keď sa k dorážke dostal Mazurák, ktorý zvýšil na 2:0. Skúsený futbalista pravdepodobne strelil svoj posledný gól v drese Príboviec, keďže hráčsku kariéru by rád ukončil v Necpaloch.
Góly: 16. A. Bielik a 84. M. Mazurák. PRÍBOVCE: M. Pavlík – Lukáš Zimeľ, M. Cíger, Michal Zimeľ, J. Kmeť (68. M. Mazurák), P. Holienčík, J. Ivan (80. A. Garlík), M. Koželuha (80. J. Volna), A. Hvizdák, A. Bielik, M. Siráň (70. T. Pakán). TREBOSTOVO: P. Ziman – R. Mertiňák, M. Kráľ, Lukáš Lehotzký, M. Moškvan (46. M. Šuhajda), Jakub Lehotzký, S. Sobkuliak, M. Krkoša, D. Martiník, Ľ. Mravík, J. Čepčány.
Zaujali v zápase: Patrik Holienčík – Pavol Ziman.
Necpaly/Belá B – Kláštor 0:0
Stretnutie bolo od začiatku vyrovnané, obidva tímy si vytvorili niekoľko zaujímavých ofenzívnych situácii, no vo finálnej fáze im chýbal kúsok šťastia.
Najväčšiu gólovú príležitosť zápasu si vypracovali domáci. V 58. min unikol svojmu strážcovi Štyriak a vybojoval pre svoj tím pokutový kop. Brankár M. Čieško však vystihol smer Dudášikovej strely z bieleho bodu, nerozhodný stav sa nezmenil a aj preto skončil duel zaslúženou remízou.
Stretnutie malo ešte ďalší zaujímavý rozmer. Približne na dvadsať minút spolu na ihrisko nastúpil Ján Boďa starší, ktorý si mohol zahrať so svojimi synmi Jánom Boďom mladším a Máriom Boďom. Bolo to prvý a zrejme i poslednýkrát, keď si všetci traja obliekli rovnaký dres. Ďalším rodinným klanom, ktorý si na trávniku spoločne užil záverečný zápas sezóny, boli Staníkovci, konkrétne otec Marián a syn Samuel.

NECPALY/BELÁ B: M. Halaša – S. Jesenský, Milan Štefanides (72. Ján Boďa ml.), M. Ceplák (65. J. Jariabka), L. Dudášik (65. L. Kračmer), Martin Štefanides (46. Marián Staník), L. Štyriak, Mário Boďa, Samuel Tobias Staník, T. Ivanka (72. Ján Boďa st.), Š. Ďanovský. KLÁŠTOR: M. Čieško – T. Krutek, M. Cabada, P. Varháč, Jakub Černák, M. Krška, F. Slatkovský, O. Smik, M. Rybárik (60. J. Kuzmány), L. Šmiček (78. M. Ladňák), Peter Černák (82. R. Jacko).
Zaujali v zápase: Michal Halaša, Stanislav Jesenský, Timotej Ivanka – Matúš Čieško, Martin Krška, Miroslav Cabada, Tomáš Krutek.
Malý Čepčín – Mošovce 1:3 (1:1)
Ak sa chceli domáci odpútať z poslednej priečky tabuľky museli bodovať. Na dôležitý súboj si našlo cestu okolo 150 divákov a po štvrťhodine hry mohli byť spokojní, keď sa po faule na Prokaina kopala penalta, ktorú bezpečne premenil Líner a poslal domácich do vedenia. O sedem minút neskôr vyhral S. Vítek osobný súboj, potom si poradil s brániacim hráčom a strelou z pomerne ostrého uhla vyrovnal. Mošovčania od tohto momentu prevzali iniciatívu a diktovali tempo hry.
V 57. min sa po rohu dostala lopta k Húštovi, ktorý nastúpil napriek nepríjemnému zraneniu, a presným zakončením k tyči otočil výsledok. Potom využil otvorenejšiu obranu domácich a svoje individuálne schopnosti Rihane a bolo 1:3. Následne ešte strelu domáceho Beráka vyrazil brankár na roh, ale to už nič nezmenilo na tom, že Malý Čepčín skončil v tabuľke na poslednom mieste. Mošovčania sa tak s trénerom Vladimírom Vítekom, ktorý konči svoju viac ako trojročnú misiu v klube, rozlúčili víťazstvom a ziskom tretieho miesta.
Góly: 15. M. Líner (z pok. kopu), resp. 22. S. Vítek, 57. V. Húšťa a 67. A. Ramy Rihane. MALÝ ČEPČÍN: M. Baranček – D. Berák, Ľ. Lettrich, M. Boďa, M. Kašuba, B. Šimko, P. Prokain, J. Dianovský (84. P. Olbert), M. Líner (67. P. Svitač), J. Chovanec (67. M. Diškanec), P. Nemec. MOŠOVCE: A. Baranček – J. Moďoroši, L. Nemec, P. Veterník, M. Boďa, S. Vítek, M. Mikeš, A. Ramy Rihane, P. Maruniak, A. Ličko, V. Húšťa.
Zaujali v zápase: Samuel Vítek, Andrej Ličko, Vladimír Húšťa.
Turany – Dubové 2:2 (0:2)
Turany začali nervózne, keďže im išlo o veľa a po hrubých chybách v 12. min prehrávali už 0:2 po góloch M. Babiša. Potom síce zatlačili súpera, ktorý sa zatiahol a prehustil priestor pred šestnástkou.
Domáci sa dlho nedokázali presadiť, a keď v 56. min T. Katrák nepremenil ani pokutový kop, zdalo sa, že body nezískajú. Striedajúci hráči však priniesli novú energiu, a keď v 76. min po krídelnom prieniku a spätnej prihrávke znížil M. Galečák, domáci ešte zvýšili tlak. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól T. Katráka v nadstavenom čase.
Góly: 76. M. Gelačák a 90. T. Katrák, resp. 9. a 12. M. Babiš. TURANY: F. Leonard Mezei – J. Súkeník (64. M. Gelačák), Ľ. Suchý, P. Šimko, M. Janota (64. D. Ujček), T. Katrák, Nazar Homziak, Rostyslav Homziak, M. Grega, M. Ďugel (52. M. Smolár), M. Lamoš (68. M. Matúška). DUBOVÉ: P. Lettrich – M. Wahlandt, J. Vaclavík, D. Hrivňák, A. Hús, M. Tencer, M. Jelenčík, P. Prílepok, M. Hulla, M. Babiš, M. Pittner.

Dražkovce – Ďanová 6:3 (0:1)
Aj napriek teplému počasiu sa hral svižný futbal vďaka obom mužstvám, ktorý potešil najmä divákov, ktorí videli veľa pekných gólov. Ďanovčania sa ujali vedenia po rozohraní štandardnej situácie gólom T. Škutu a po prvom polčase viedli.
V druhom polčase domáci pridali a gólmi D. Čiljaka a L. Pindjaka v priebehu piatich minút otočili stav. Hostia ešte na góly Dražkovčanov dokázali dvakrát odpovedať vyrovnávajúcimi gólmi, no v závere už domáci boli pánmi na ihrisku a ešte tromi gólmi rozhodli o svojom víťazstve.
Góly: 54. Daniel Čiljak, 59. a 83. L. Pindjak, 65. A. Tyršel, 72. V. Murček a 90. G. Sládek, resp.13. T. Škuta, 60. M. Finta, 70. M. Móric. DRAŽKOVCE: M. Margetín – L. Pindjak, V. Murček, J. Jesenský, M. Štaffen (64. M. Jačmeník), Daniel Čiljak (75. M. Rapan), Lukáš Čiljak, M. Šnirc, G. Sládek, R. Ondrásky (84. D. Šmalo), A. Tyršel: ĎANOVÁ: P. Ďanovský (46. S. Fobel) – D. Doboš, M. Móric, Ivan Švábik, T. Škuta, A. Daňovský, S. Hvizd (87. P. Žúbor), A. Žilák, M. Finta (87. M. Hlobej), A. Lovás (46. M. Buocik), Boris Švábik (46. M. Horváth).
Zaujali v zápase: kolektívny výkon domácich – Marian Móric, Andrej Žilák.
Turčianske Kľačany – Sučany 1:1 (0:0)
Hostia, ktorí víťazovi prvej triedy na začiatku vytvorili uličku slávy, sa do domácich pustili bez rešpektu a boli najmä v prvom polčase lepším tímom. Nerozhodný stav vydržal len vďaka brankárovi Skalákovi, ktorý podržal svoje mužstvo.
Po zmene strán mali opticky prevahu stále hostia a v 77. min sa po krídelnej akcii a spätnej prihrávke gólom P. Beniača ujali vedenia. Domáci mohli v 89. min vyrovnať, no strela D. Jesenského tesne minula hosťujúcu bránu. Keď sa už zdalo, že Sučany si odnesú tri body, brankár S. Fórro zle rozohral, k lopte sa dostal T. Mažári a vyrovnal.
Góly: 90. T. Mažári, rep. 77. P. Beniač. TURČIANSKE KĽAČANY: M. Skalák – M. Šenšel (46. B. Blahušiak), P. Oros, P. Gajdoš, T. Mažári, D. Jesenský, M. Pánči (80. V. Mazúr), R. Jaroš (46. M. Dubovec), J. Karcol (33. J. Baláž), T. Nosák, T. Hlatký (65. M. Klačan). SUČANY: S. Fórro – D. Laššuth, A. Čepan, J. Vyletel (82. R. Kubík), Samuel Maslák, P. Beniač, Jakub Zelienka, M. Zajac (72. N. Šarközi), A. Had, T. Tomka (65. M. Gregor), P. Bohmer (82. J. Kratochvíl).
Zaujali v zápase: Marek Skalák – Adrián Had.
1. | TJ Turčianske Kľačany | 22 | 17 | 1 | 4 | 58:17 | 52 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2. | TJ Družstevník Dražkovce | 22 | 14 | 2 | 6 | 53:36 | 44 | |
3. | TJ ŠK Drienok Mošovce | 22 | 11 | 4 | 7 | 45:36 | 37 | |
4. | TJ Dynamo Príbovce | 22 | 8 | 7 | 7 | 30:29 | 31 | |
5. | TJ Družstevník Ďanová | 22 | 9 | 3 | 10 | 33:40 | 30 | |
6. | FK Trebostovo | 22 | 8 | 6 | 8 | 22:26 | 30 | |
7. | FO Tatran Sučany | 22 | 7 | 8 | 7 | 42:33 | 29 | |
8. | FC Tatran Kláštor pod Znievom | 22 | 9 | 1 | 12 | 25:43 | 28 | |
9. | TJ Družstevník Dubové | 22 | 6 | 7 | 9 | 42:39 | 25 | |
10. | TJ Družstevník Belá - Dulice B | 22 | 6 | 7 | 9 | 24:36 | 25 | |
11. | Tatran Turany | 22 | 4 | 7 | 11 | 36:46 | 19 | |
12. | TJ Družba Malý Čepčín | 22 | 5 | 3 | 14 | 21:50 | 18 |