MARTIN. Prvoligový tím MHA hlási príchod ďalšieho odchovanca, tentoraz na brankársky post. V úvodných súbojoch ročníka kryli chrbát Branislavovi Bernátovi dvaja juniorskí gólmani Adam Novotný s Jakubom Murínom. Do brankárskej zostavy teraz prichádza veľká dávka skúseností v podobe 39-ročného Michala Valenta. Trénerom by a mal byť k dispozícii už na piatkový domáci súboj proti Novým Zámkom.
„Michal mal nejaké zranenie a zastával v Trenčíne pozíciu trojky. Dohodli sme sa s ním i Duklou, že nám príde pomôcť na niektoré zápasy. Pomôže trošku zobrať tlak z pliec Braňa Bernáta a na druhej strane získa zápasovú prax, ktorú aktuálne nemá. Je to výhodná situácia pre všetky strany, mňa teší, že sa takéto niečo podarilo dohodnúť,“ povedal martinský tréner Martin Hrnčár.
Brankár, ktorý odišiel z Turca ako osemnásťročný a v drese slovenskej reprezentácie si zachytal na MS do 18 i 20 rokov, prichádza do materského klubu na výpomoc z extraligového Trenčína naďalej zostáva hráčom Dukly.

„Chceme aby bol zápasovo vyťažený. Keďže pochádza z Martina, pôjde chytať za svoj domáci klub, čo vnímame ako zaujímavé a prirodzené spojenie,“ vysvetlil na sociálnych sieťach trenčiansky manažér Mário Bližňák.
Michala Valenta si v mládežníckych kategóriách vyhliadla Sparta Praha, no v Čechách zanechal najvýraznejšiu stopu v Mladej Boleslavi, ktorú po vypadnutí do prvej ligy pomohol vrátiť späť medzi elitu. V českej najvyššej súťaži odchytal 64 duelov. Na Slovensku získal v roku 2016 majstrovský titul s Nitrou a pod Tatrami obliekla i dresy už spomínanej Dukly Trenčín a Liptovského Mikuláša. V najvyššej slovenskej súťaži nastúpil na 410 stretnutí. Pred dvomi rokmi sa výrazným spôsobom podieľal na postupe Žiliny do slovenskej extraligy.