Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Rozhodovať bude srdce

Po krátkom voľne sa martinskí hokejisti v stredu schádzali na zimnom štadióne s iným ako hokejovým vybavením. Odchádzali totiž na krátke rekondičné sústredenie na Martinské hole. Tam na zasnežených svahoch sa začala ich záverečná príprava na dôležitý extr

aligový finiš. Postupne, ako hráči prichádzali, sme s niektorými hovorili najmä o tom, ako vidia martinské šance v záverečných troch stretnutiach základnej časti hokejovej extraligy.
Peter Tabaček: - Cez prestávku sa musíme skonsolidovať, nabrať fyzické sily a najmä získať aj psychickú odolnosť. Už prvý zápas s Liptovským Mikulášom bude mimoriadne dôležitý. Musíme sa sústrediť práve na tento vzájomný duel. Verím, že sústredenie, ktoré rozhodne nebude výletom, pomôže utužiť partiu, aby sme sa zomkli. Nebude ľahké nahradiť kvalitných hráčov, ktorí odišli, ale neostáva nám nič iné, len sa prebudiť aj strelecky. Aj v tomto smere by nám mala prestávka pomôcť, lebo budeme mať čas sa zohrať. V minulých zápasoch sme nehrali až tak zle, ale chýbali góly. Verím, že to príde v pravý čas. Ja som o tom presvedčený, že my hrať baráž nebudeme.
Michal Važan: - Záver bude dramatický. Musíme zvládnuť hneď prvý z trojice zápasov s naším súperom Liptovským Mikulášom. Od tohto zápasu sa bude všetko odvíjať. Ak ho zvládneme, bude dobre. Myslím si, že aj keď je mužstvo oslabené o skúsených hráčov, máme na to, aby sme zvíťazili. Napokon v tomto ročníku máme s Liptákmi nielen lepšiu bilanciu, ale, podľa mňa, sme v každom zápase, boli lepším celkom. Nielen my, ale oni budú pod tlakom. Ale určite najlepšie by bolo vyhrať nielen tento zápas, ale aj so Slovanom a aj v Skalici.
Peter Holečko: - Samozrejme, že si trúfame. Chceme vyhrať a nechceme hrať o záchranu v baráži. Vlani som odohral sezónu v Dubnici, kde som zažil presne rovnakú situáciu. Viem, že to nie je nič príjemné. Sezóna sa nám veľmi predĺžila a keď sa dohrávala baráž, extraliga už poznala hokejového majstra. Ale najhoršie je žiť v neistote, pod tlakom. Je to dosť ťažké. Bolo by dobré, aby sme zvládli záver základnej časti a vyhli sa týmto problémom. Proti nášmu najväčšiemu súperovi – Liptovskému Mikulášu budeme mať výhodu domáceho prostredia, a to by sme mali využiť.
Rastislav Rovnianek: - Stále verím, že to zvládneme. Pre nás by mohla byť výhoda, že máme lepšiu bilanciu s Liptovským Mikulášom. A táto výhoda by sa mohla prejaviť aj v konečnej tabuľke, lebo po poslednom zápase môže rozhodovať jeden-jediný gól. Bude to najmä o psychike, kto lepšie zvládne tlak. Verím, že nás prídu povzbudiť aj diváci, že budú našou oporou, že to spolu s nimi zvládneme.
Henrich Beutel: - Teraz máme čas dať sa dokopy a skĺbiť celé mužstvo. Dosť je v ňom nových hráčov, takže dúfam, že sústredenie prispeje k tomu, že sa urobí dobrá partia. Od toho, aká je atmosféra v mužstve, ako to je v kabíne závisí veľa. Dúfam, že výhodu domáceho prostredia v zápase sezóny využijeme a zvíťazíme. Potom by to už mohlo a malo vyjsť.
Kamil Mahdalík: - Samozrejme, že v zápase s Liptákmi pôjde o všetko. Keď vyhráme, budeme na 99 percent za vodou. Rozhodovať bude srdce. Dúfam, že nás prídu naši fanúšikovia podporiť a že to dobre dopadne. Aj ja som privítal, že na začiatok prípravy na záver sezóny bolo naplánované krátke sústredenie. Bude príležitosť utužiť kolektív. Do zápasu sú ešte tri týždne, takže bude dosť času aj na to, aby sme sa pripravili na súpera aj na ľade.
Róbert Stančok: - Čakajú nás najdôležitejšie zápasy tejto sezóny. Máme dvojbodový náskok, slušne rozohranú partiu s Liptovským Mikulášom, ale musíme urobiť všetko, aby sme si to nepokazili. Akurát je škoda, že je taká dlhá prestávka. Zo skúsenosti viem, že sa po takej dlhej prestávke nehrá dobre a nás práve čaká taký dôležitý zápas. Ale ani dva ďalšie zápasy – doma so Slovanom a v Skalici nebudú o nič menej dôležité. Dúfam, že nám dôležitosť týchto zápasov nezviaže ruky, a ak predsa áno, tak menej ako našim súperom. (jk)