Utorok, 21. marec, 2023 | Meniny má Blahoslav

Rovnica o jedenástich neznámych je vyriešená!

Zástupcovia 15 futbalových klubov, predstavitelia VV TFZ, príslušné komisie TFZ a naša redakcia vyriešili rovnicu o jedenástich neznámych. Na tradičnom futbalovom plese sme spoznali najlepšiu jedenástku za rok 2007.


BRANKÁR
Marián Turčina – 9. 6. 1971 (MŠK Fomat Martin)
S futbalom začal ako 10-ročný vo Vrútkach pod vedením trénera Madu. Ako mladší dorastenec prešiel do Martina, pričom ho viedli takí tréneri ako Karko, Líška a Hojný. Počas základnej vojenskej služby hrával za Domažlice, odkiaľ sa vrátil späť do Martina. Krátko hosťoval na Dubovom, neskôr prestúpil do Vrútok, kde odchytal šesť sezón. Ďalšími pôsobiskami sa na štyri roky stali Turany a na tri roky Belá-Dulice. V lete prestúpil, ako hovorí on sám, poslednýkrát, a to do MŠK Fomat Martin. I keď na post brankára nemá ideálnu výšku, vie to nahradiť svojou predvídavosťou a čítaním hry. Je typickým čiarovým brankárom, čo plne využíva vo futsale, ktorý hrá za Neografiu Martin. V jedenástke roka je prvýkrát.V ankete získal 36 bodov.
PRAVÝ OBRANCA
Dušan Doboš – 14. 3. 1983 (Družstevník Ďanová)
Rodák z Karlovej sa v jedenástke roka objavuje po druhýkrát. Svoje prvé futbalové kroky urobil v Blatnici, kde začínal ako 9-ročný. Po dvoch rokoch pôsobenia v Blatnici, pokračoval vo svojom futbalovom raste v žiackom družstve v Ďanovej. Chvíľu pôsobil aj v Martine v dorasteneckom celku, ale keď mal sedemnásť rokov, vrátil sa späť do Ďanovej a začal nastupovať za mužstvo dospelých. Tí, ktorí ho poznajú, o ňom tvrdia, že je spoľahlivý a bojovný typ futbalistu, poctivý v tréningu. Zároveň ale hovoria aj o jeho rezervách, že v majstrovských zápasoch nie vždy ukáže to, čo je v ňom. V ankete získal 44 bodov.
ZADNÝ STOPÉR
Roman Volna – 7. 7. 1983 (Družstevník Ďanová)
Futbalista s veľkým prehľadom a technikou je odchovancom MŠK Fomat Martin. Má za sebou účinkovanie v martinskom mužstve dospelých, Liptovskom Mikuláši, Turčianskej Štiavničke. Odtiaľ si to nasmeroval do Družstevníka Ďanová a stal sa výraznou oporou nečakaného lídra V. ligy, ktorý ako nováčik vypaľuje rybník viacerým favoritom súťaže. Mnohí odborníci, ale aj hráči o ňom hovoria, že je ideálnym typom pre kolektívny šport, že sa dokáže prispôsobiť a zapadnúť do kolektívu. Ale rovnako tvrdia aj to, že má na to, aby hral aj vyššie súťaže. V jedenástke roka je druhýkrát, v ankete získal 45 bodov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu


PREDNÝ STOPÉR
Rastislav Fučela – 5. 3. 1973 (Družstevník Sklabiňa)
S futbalom začal ako 9-ročný v Martine, pričom veľmi rád spomína na trénera Záborského, ktorý mu dal po futbalovej stránke najviac. Už ako 17-ročný obliekal dres mužov v II. Slovenskej národnej futbalovej lige pod vedením trénera Jána Lukáčika. Po 14 rokoch pôsobenia v Martine odišiel na hosťovanie do Sučian a následne sa jeho futbalovými stanicami stali mužstvá Žabokriek, Kremnice, Diviak, Vrútok a Belej. Túto sezónu pôsobí v Sklabini ako hrajúci šéftréner žiakov, dorastu a dospelých. Dostal ponuku trénovať dorastencov v MŠK Fomat Martin, čo by ho veľmi napĺňalo, avšak so súčasným zamestnaním sa to nedá skĺbiť. Odmalička mal veľkú podporu u rodičov a teraz manželky Lucky. V jedenástke roka má premiéru, v ankete získal 50 bodov.

SkryťVypnúť reklamu

ĽAVÝ OBRANCA
Róbert Kubový – 21.8.1977 (Družstevník Ďanová)
Od skorého žiackeho veku hral v Martine až do svojich 19. rokov. Po základnej vojenskej službe prestúpil do vtedy štvrto-ligových Sučian. Postupne hos-ťoval v Žabokrekoch, ktoré v tom čase hrali III. ligu, v Belej, vo Vrútkach a v Turanoch hrajúcich V. ligu. Futbalista, ktorý minulý rok oslávil tridsiatku, je už tretí rok hráčom Ďanovej, kde sa postupne vytvorila skvelá partia hráčov vedená trénermi Pavlom Görögom a Petrom Jesenským. Je typom univerzálneho hráča, hoci najviac svoje prednosti využíva na defenzívnejších postoch, kde plne využíva svoje skúsenosti získané vo vyšších súťažiach. Jeho futbalový rast najviac ovplyvnili tréneri Libo, Šimko a Petrík, teda v časoch, keď hral v Martine. Má 30 rokov a členom jedenástky roka sa stal po prvýkrát. V ankete získal 32 bodov.

SkryťVypnúť reklamu

PRAVÝ ZÁLOŽNÍK
Tomáš Krutek – 4.4.1985 (FC TVS Kláštor pod Znievom)
Svoj futbalový talent rozvíjal pravidelnou účasťou na tréningovom procese mužstva dospelých už od svojho dorasteneckého veku. Postupne sa zapracoval do základnej zostavy, kde sa momentálne stáva jej kľúčovou postavou najmä v útočnej činnosti. Je typom hráča do ofenzívy, čo z pozície krajného záložníka aj využíva. Má futbalové predpoklady aj na účasť vo vyšších súťažiach, aj keď v rodnej obci veria, že ešte nejaký čas pomôže kláštorskému futbalu. Jeho hlavnými prednosťami sú rýchlosť, technika a zmysel pre kombináciu. V jedenástke roka je prvý krát. V ankete získal 37 bodov.

PRAVÝ VNÚTORNÝ
ZÁLOŽNÍK
Marek Hollý – 20. 8. 1973
(MŠK Fomat Martin)
Jeho prvé futbalové kroky začali v Liptovskej Kokave. Keď mal 10 rokov, vrátil sa do Martina. Tu prešiel všetkými vekovými kategóriami. Jeho kartografia je bohatá. Na Slovensku - Rimavská Sobota, Banská Bystrica, v ČR Olomouc, Slovan Bratislava. Ďalšia etapa pokračuje v Rusku – Lokomotiv Nižnyj Novgorod, CSKA Moskva, Alania Vladikavkaz, Anži Machačkala a Astrachán. Po návrate z Ruska sa vrátil do Martina, nasledovala Belá a momentálne MŠK Fomat Martin, kde pôsobí ako hrajúci tréner a manažér mládeže. Trénerov, ktorí sa starali o jeho rast, je viac. Ďurička, Brückner, Karko, Benedik, Radolský, Griga, Dalmatov a Sadyrin. Slovensko reprezentoval nielen v mládežníckych kategóriách, ale aj v prvom tíme. Zahral si aj v európskych pohárových súťažiach. Je držiteľom troch medailí, ktoré získal v troch ligách - Slovenskej, Českej a Ruskej. V jedenástke roka TFZ je po prvýkrát. V ankete získal 35 bodov.

ĽAVÝ VNÚTORNÝ
ZÁLOŽNÍK
Anton Poruba – 28. 9. 1973 (MŠK Fomat Martin)
Je odchovancom martinského futbalu. Začal síce s hokejom, ale nakoniec zvíťazil futbal. V Martine prešiel všetkými vekovými kategóriami. Ako dorastenec pôsobil v Dukle Banská Bystrica, odkiaľ sa vrátil späť do Martina. Pôsobil vo viacerých kluboch – v Jelšave, Ostrave, Šali, Košiciach. Futbalový chlebíček si vyskúšal aj v Rakúsku, konkrétne v Kotingbrune a Herzogenburgu. Rád spomína na trénerov, ktorí ho učili futbalovému umeniu - Ďuričku, Lukáča, Arvaya, Smika, Dubovického, Hojného, Líšku a Szikoru. V lete prišiel do MŠK Fomat Martin, kde sa okrem reprezentácie klubu, venuje trénovaniu mladších a starších žiakov. Má 34 rokov a do jedenástky roka ho vybrali po prvýkrát. V ankete získal 37 bodov.
ĽAVÝ ZÁLOŽNÍK
Rastislav Šolc – 5. 2. 1971 (ŠK AQUA Turčianske Teplice B)
Jediný Tepličan v jedenástke roka je v nej už po tretíkrát. Predtým sa umiestnil medzi najlepšími za roky 1997 a 1998, taktiež ako ľavý záložník. Od žiackeho veku hráva stále v Turčianskych Tepliciach, kde už ako 17-ročný mal premiéru v mužstve dospelých. Iba jednu sezónu to skúšal na Dubovom a pol roka v susedných Divia-koch. Pôvodne vyložený útočník sa presťahoval do záložného radu, kde podáva už niekoľko rokov stabilné výkony. Pár futbalových sezón bol aj v širšom výbere A- družstva, ktoré hralo II. ligu. Má tvrdú „ľavačku“, ktorú využíva najmä pri kopaní priamych kopov. V jesennej časti nastrieľal súperovým brankárom 10 gólov. V ankete získal 33 bodov.
ÚTOČNÍK
Marián Móric – 3.6.1980 (Družstevník Ďanová)
Začínal ako žiak v Martine. Potom prešiel do FC Junior Radvaň, kde hrával najvyššiu slovenskú dorasteneckú súťaž. Neskôr sa turčiansky „svetobežník“ rozbehol do viacerých futbalových klubov. Po krátkom pôsobení v Banskej Bystrici a v Martine si Marián obliekol dres Belej, Trebostova, Liptovského Mikuláša a Valče. Usadil sa v Ďanovej, s ktorou ako kapitán postúpil z II. triedy až do piatej ligy. Je to rýchly a priebojný útočník, ktorý má nos na góly. Má veľký hráčsky potenciál a pri lepších tréningových podmienkach by sa zrejme uplatnil aj v ligovom futbale. V jedenástke roka je tretíkrát po sebe. V ankete získal 39 bodov.
ÚTOČNÍK
Marián Schmidt – 8.9.1973 (MŠK Fomat Martin)
Odmalička vyrastal v Lokomotíve Vrútky pod vedením trénerov Podolaya, Lamoša a Hella. Ku koncu dorasteneckého veku prešiel do Martina. V Martine hrával aj počas základnej vojenskej služby, viedli ho tréneri Šino, Karko a Haspra. Po vojne sa vrátil späť do Vrútok, v ktorých chcel ukončiť svoju futbalovú kariéru. Jeho dobrý priateľ Peter Kučera ho však oslovil, aby pomohol novozaloženému oddielu dospelých v MŠK Fomat Martin. Do jedenástky roka sa dostal po druhýkrát. V ankete získal 39 bodov.
E. Maňúr, R. Kopka

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49%
 3. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 4. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 5. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 6. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 7. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 2. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 3. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 4. Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci
 5. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 6. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 7. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 8. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 498
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 030
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 933
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 011
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 702
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 457
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 084
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 595

Blogy SME

 1. Martin Krsak: Žiť treba v krajine, kde je všetko najdrahšie na svete
 2. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia
 3. Martin Šuraba: Symbol Radara
 4. Tomáš Mihalík: Halóó, je tu niekto? Či už je každý po smrti?
 5. Irena Šimuneková: Horné Lefantovce
 6. Robert Štepaník: diel 85 - rubrika: moje najhranejšie (v januári a februári 2023)
 7. Radovan Čičvara: Kajať sa za katastrofu v Iraku? To choďte radšej do kostola.
 8. Aliancia NIE RAKOVINE: Pomáhame. Aj vďaka vám.
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 6 880
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 6 192
 3. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 5 761
 4. Miroslav Žiak: Drogy ako biznis pre vyvolených na Slovensku? 3 288
 5. Michael Achberger: Chudni rýchlo: Tieto cviky ti pomôžu spaľovať tuky efektívne! 3 108
 6. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 484
 7. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 342
 8. Ján Valchár: Lúza znova útočí alebo Ako Prigožin kandidoval za prezidenta 2 250
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Navštívili sme v Košťanoch nad Turcom spoločnosť SECO AUTOTRANS, s. r. o., ktorá je už desaťročia spätá so značkou ŠKODA. Rozhovor nám poskytol majiteľ a konateľ spoločnosti Ing. Peter Kuruc.


1 h
V Porade sa Martinčankám podarilo vyhrať jeden zápas.

Hokejistky uchmatli Popradčankám na ich pôde jeden zápas a séria, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, sa sťahuje do Martina za nerozhodného stavu.


7 h
Seniori si na otvorenie centra na Podháji ešte budú musieť počkať.

Mesto Martin presný termín spustenia centra ešte neoznámilo.


15 h
Žabokreky nastúpili v generálke proti Chlebniciam.

Turčianske tímy odohrali posledné zápasy pred ostrým štartom svojich súťaží. Fomat už zarezáva naplno, pričom v Malženiciach ho cez víkend zarezali natvrdo.


16 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Martin Krsak: Žiť treba v krajine, kde je všetko najdrahšie na svete
 2. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia
 3. Martin Šuraba: Symbol Radara
 4. Tomáš Mihalík: Halóó, je tu niekto? Či už je každý po smrti?
 5. Irena Šimuneková: Horné Lefantovce
 6. Robert Štepaník: diel 85 - rubrika: moje najhranejšie (v januári a februári 2023)
 7. Radovan Čičvara: Kajať sa za katastrofu v Iraku? To choďte radšej do kostola.
 8. Aliancia NIE RAKOVINE: Pomáhame. Aj vďaka vám.
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 6 880
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 6 192
 3. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 5 761
 4. Miroslav Žiak: Drogy ako biznis pre vyvolených na Slovensku? 3 288
 5. Michael Achberger: Chudni rýchlo: Tieto cviky ti pomôžu spaľovať tuky efektívne! 3 108
 6. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 484
 7. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 342
 8. Ján Valchár: Lúza znova útočí alebo Ako Prigožin kandidoval za prezidenta 2 250
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?