Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Rovnica o jedenástich neznámych je vyriešená!

Zástupcovia 15 futbalových klubov, predstavitelia VV TFZ, príslušné komisie TFZ a naša redakcia vyriešili rovnicu o jedenástich neznámych. Na tradičnom futbalovom plese sme spoznali najlepšiu jedenástku za rok 2007.


BRANKÁR
Marián Turčina – 9. 6. 1971 (MŠK Fomat Martin)
S futbalom začal ako 10-ročný vo Vrútkach pod vedením trénera Madu. Ako mladší dorastenec prešiel do Martina, pričom ho viedli takí tréneri ako Karko, Líška a Hojný. Počas základnej vojenskej služby hrával za Domažlice, odkiaľ sa vrátil späť do Martina. Krátko hosťoval na Dubovom, neskôr prestúpil do Vrútok, kde odchytal šesť sezón. Ďalšími pôsobiskami sa na štyri roky stali Turany a na tri roky Belá-Dulice. V lete prestúpil, ako hovorí on sám, poslednýkrát, a to do MŠK Fomat Martin. I keď na post brankára nemá ideálnu výšku, vie to nahradiť svojou predvídavosťou a čítaním hry. Je typickým čiarovým brankárom, čo plne využíva vo futsale, ktorý hrá za Neografiu Martin. V jedenástke roka je prvýkrát.V ankete získal 36 bodov.
PRAVÝ OBRANCA
Dušan Doboš – 14. 3. 1983 (Družstevník Ďanová)
Rodák z Karlovej sa v jedenástke roka objavuje po druhýkrát. Svoje prvé futbalové kroky urobil v Blatnici, kde začínal ako 9-ročný. Po dvoch rokoch pôsobenia v Blatnici, pokračoval vo svojom futbalovom raste v žiackom družstve v Ďanovej. Chvíľu pôsobil aj v Martine v dorasteneckom celku, ale keď mal sedemnásť rokov, vrátil sa späť do Ďanovej a začal nastupovať za mužstvo dospelých. Tí, ktorí ho poznajú, o ňom tvrdia, že je spoľahlivý a bojovný typ futbalistu, poctivý v tréningu. Zároveň ale hovoria aj o jeho rezervách, že v majstrovských zápasoch nie vždy ukáže to, čo je v ňom. V ankete získal 44 bodov.
ZADNÝ STOPÉR
Roman Volna – 7. 7. 1983 (Družstevník Ďanová)
Futbalista s veľkým prehľadom a technikou je odchovancom MŠK Fomat Martin. Má za sebou účinkovanie v martinskom mužstve dospelých, Liptovskom Mikuláši, Turčianskej Štiavničke. Odtiaľ si to nasmeroval do Družstevníka Ďanová a stal sa výraznou oporou nečakaného lídra V. ligy, ktorý ako nováčik vypaľuje rybník viacerým favoritom súťaže. Mnohí odborníci, ale aj hráči o ňom hovoria, že je ideálnym typom pre kolektívny šport, že sa dokáže prispôsobiť a zapadnúť do kolektívu. Ale rovnako tvrdia aj to, že má na to, aby hral aj vyššie súťaže. V jedenástke roka je druhýkrát, v ankete získal 45 bodov.

Skryť Vypnúť reklamu


PREDNÝ STOPÉR
Rastislav Fučela – 5. 3. 1973 (Družstevník Sklabiňa)
S futbalom začal ako 9-ročný v Martine, pričom veľmi rád spomína na trénera Záborského, ktorý mu dal po futbalovej stránke najviac. Už ako 17-ročný obliekal dres mužov v II. Slovenskej národnej futbalovej lige pod vedením trénera Jána Lukáčika. Po 14 rokoch pôsobenia v Martine odišiel na hosťovanie do Sučian a následne sa jeho futbalovými stanicami stali mužstvá Žabokriek, Kremnice, Diviak, Vrútok a Belej. Túto sezónu pôsobí v Sklabini ako hrajúci šéftréner žiakov, dorastu a dospelých. Dostal ponuku trénovať dorastencov v MŠK Fomat Martin, čo by ho veľmi napĺňalo, avšak so súčasným zamestnaním sa to nedá skĺbiť. Odmalička mal veľkú podporu u rodičov a teraz manželky Lucky. V jedenástke roka má premiéru, v ankete získal 50 bodov.

Skryť Vypnúť reklamu

ĽAVÝ OBRANCA
Róbert Kubový – 21.8.1977 (Družstevník Ďanová)
Od skorého žiackeho veku hral v Martine až do svojich 19. rokov. Po základnej vojenskej službe prestúpil do vtedy štvrto-ligových Sučian. Postupne hos-ťoval v Žabokrekoch, ktoré v tom čase hrali III. ligu, v Belej, vo Vrútkach a v Turanoch hrajúcich V. ligu. Futbalista, ktorý minulý rok oslávil tridsiatku, je už tretí rok hráčom Ďanovej, kde sa postupne vytvorila skvelá partia hráčov vedená trénermi Pavlom Görögom a Petrom Jesenským. Je typom univerzálneho hráča, hoci najviac svoje prednosti využíva na defenzívnejších postoch, kde plne využíva svoje skúsenosti získané vo vyšších súťažiach. Jeho futbalový rast najviac ovplyvnili tréneri Libo, Šimko a Petrík, teda v časoch, keď hral v Martine. Má 30 rokov a členom jedenástky roka sa stal po prvýkrát. V ankete získal 32 bodov.

Skryť Vypnúť reklamu

PRAVÝ ZÁLOŽNÍK
Tomáš Krutek – 4.4.1985 (FC TVS Kláštor pod Znievom)
Svoj futbalový talent rozvíjal pravidelnou účasťou na tréningovom procese mužstva dospelých už od svojho dorasteneckého veku. Postupne sa zapracoval do základnej zostavy, kde sa momentálne stáva jej kľúčovou postavou najmä v útočnej činnosti. Je typom hráča do ofenzívy, čo z pozície krajného záložníka aj využíva. Má futbalové predpoklady aj na účasť vo vyšších súťažiach, aj keď v rodnej obci veria, že ešte nejaký čas pomôže kláštorskému futbalu. Jeho hlavnými prednosťami sú rýchlosť, technika a zmysel pre kombináciu. V jedenástke roka je prvý krát. V ankete získal 37 bodov.

PRAVÝ VNÚTORNÝ
ZÁLOŽNÍK
Marek Hollý – 20. 8. 1973
(MŠK Fomat Martin)
Jeho prvé futbalové kroky začali v Liptovskej Kokave. Keď mal 10 rokov, vrátil sa do Martina. Tu prešiel všetkými vekovými kategóriami. Jeho kartografia je bohatá. Na Slovensku - Rimavská Sobota, Banská Bystrica, v ČR Olomouc, Slovan Bratislava. Ďalšia etapa pokračuje v Rusku – Lokomotiv Nižnyj Novgorod, CSKA Moskva, Alania Vladikavkaz, Anži Machačkala a Astrachán. Po návrate z Ruska sa vrátil do Martina, nasledovala Belá a momentálne MŠK Fomat Martin, kde pôsobí ako hrajúci tréner a manažér mládeže. Trénerov, ktorí sa starali o jeho rast, je viac. Ďurička, Brückner, Karko, Benedik, Radolský, Griga, Dalmatov a Sadyrin. Slovensko reprezentoval nielen v mládežníckych kategóriách, ale aj v prvom tíme. Zahral si aj v európskych pohárových súťažiach. Je držiteľom troch medailí, ktoré získal v troch ligách - Slovenskej, Českej a Ruskej. V jedenástke roka TFZ je po prvýkrát. V ankete získal 35 bodov.

ĽAVÝ VNÚTORNÝ
ZÁLOŽNÍK
Anton Poruba – 28. 9. 1973 (MŠK Fomat Martin)
Je odchovancom martinského futbalu. Začal síce s hokejom, ale nakoniec zvíťazil futbal. V Martine prešiel všetkými vekovými kategóriami. Ako dorastenec pôsobil v Dukle Banská Bystrica, odkiaľ sa vrátil späť do Martina. Pôsobil vo viacerých kluboch – v Jelšave, Ostrave, Šali, Košiciach. Futbalový chlebíček si vyskúšal aj v Rakúsku, konkrétne v Kotingbrune a Herzogenburgu. Rád spomína na trénerov, ktorí ho učili futbalovému umeniu - Ďuričku, Lukáča, Arvaya, Smika, Dubovického, Hojného, Líšku a Szikoru. V lete prišiel do MŠK Fomat Martin, kde sa okrem reprezentácie klubu, venuje trénovaniu mladších a starších žiakov. Má 34 rokov a do jedenástky roka ho vybrali po prvýkrát. V ankete získal 37 bodov.
ĽAVÝ ZÁLOŽNÍK
Rastislav Šolc – 5. 2. 1971 (ŠK AQUA Turčianske Teplice B)
Jediný Tepličan v jedenástke roka je v nej už po tretíkrát. Predtým sa umiestnil medzi najlepšími za roky 1997 a 1998, taktiež ako ľavý záložník. Od žiackeho veku hráva stále v Turčianskych Tepliciach, kde už ako 17-ročný mal premiéru v mužstve dospelých. Iba jednu sezónu to skúšal na Dubovom a pol roka v susedných Divia-koch. Pôvodne vyložený útočník sa presťahoval do záložného radu, kde podáva už niekoľko rokov stabilné výkony. Pár futbalových sezón bol aj v širšom výbere A- družstva, ktoré hralo II. ligu. Má tvrdú „ľavačku“, ktorú využíva najmä pri kopaní priamych kopov. V jesennej časti nastrieľal súperovým brankárom 10 gólov. V ankete získal 33 bodov.
ÚTOČNÍK
Marián Móric – 3.6.1980 (Družstevník Ďanová)
Začínal ako žiak v Martine. Potom prešiel do FC Junior Radvaň, kde hrával najvyššiu slovenskú dorasteneckú súťaž. Neskôr sa turčiansky „svetobežník“ rozbehol do viacerých futbalových klubov. Po krátkom pôsobení v Banskej Bystrici a v Martine si Marián obliekol dres Belej, Trebostova, Liptovského Mikuláša a Valče. Usadil sa v Ďanovej, s ktorou ako kapitán postúpil z II. triedy až do piatej ligy. Je to rýchly a priebojný útočník, ktorý má nos na góly. Má veľký hráčsky potenciál a pri lepších tréningových podmienkach by sa zrejme uplatnil aj v ligovom futbale. V jedenástke roka je tretíkrát po sebe. V ankete získal 39 bodov.
ÚTOČNÍK
Marián Schmidt – 8.9.1973 (MŠK Fomat Martin)
Odmalička vyrastal v Lokomotíve Vrútky pod vedením trénerov Podolaya, Lamoša a Hella. Ku koncu dorasteneckého veku prešiel do Martina. V Martine hrával aj počas základnej vojenskej služby, viedli ho tréneri Šino, Karko a Haspra. Po vojne sa vrátil späť do Vrútok, v ktorých chcel ukončiť svoju futbalovú kariéru. Jeho dobrý priateľ Peter Kučera ho však oslovil, aby pomohol novozaloženému oddielu dospelých v MŠK Fomat Martin. Do jedenástky roka sa dostal po druhýkrát. V ankete získal 39 bodov.
E. Maňúr, R. Kopka

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 556
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 199
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 524
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 451
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 725
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 619
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 256
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 186
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 6 095
 10. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 084
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Histórii martinského futbalu už nehrozí, že zapadne prachom

Ikona nášho futbalu Jozef Huťka sa výrazným spôsobom podieľal na vzniku knihy, ktorá mapuje sto rokov martinského futbalu. Pri jej zostavovaní sa dočkal pomoci, no stretol sa aj s odmietaním.

Kniha mapuje dianie v martinskom futbale medzi rokmi 1912 a 2012.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Ilustračné foto.

FOTO: Vrch Stráža v Socovciach

Napriek svojej nízkej nadmorskej výške (534m) je považovaný za dominantu Turca s najkrajšími kruhovými výhľadmi.

Na vrchu Stráža - výhľady sú nádherné. A na všetky strany.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov

Ohrození sú zamestnanci z oblasti poštových služieb, ide o avizované prepúšťanie v Slovenskej pošte.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Prievidza sa pripravuje na skríningové testovanie

Mesto počas víkendu predbežne plánuje vytvoriť 25 odberných miest. V článku nájdete ich zoznam.

Už ste čítali?