I keď nie tak výrazne ako v minulých rokoch, keď si štyrikrát po sebe udržal najvyššiu priečku a v roku 2005 dostal aj Zlaté Štúrovo pero. Odborná porota na čele S Patrikom Hermanom mu 18. apríla na vyhlásení výsledkov udelila Cenu TV Markíza 1. stupňa.
Tento rok ju spomedzi 94 periodík dostalo mimoriadne až 15 časopisov, ktoré sa blížia k špičke. Tam kedysi Gymlet patril... Jeho súčasný šéfredaktor Boris Hlaváč je z poklesu úrovne časopisu sklamaný. „Nevnímam toto umiestnenie pozitívne, Gymlet má na viac. Redakcia však prišla o vynikajúcich autorov, ako bol Filip Struhárik či Peter Frlička, a zoslabla aj grafika. Gymlet už nie je tým, čím býval, a obával som sa, že sa zo Štúrovho pera vrátime bez ceny. Tento rok maturujem, takže mojím cieľom je nájsť takého šéfredaktora, ktorý by vytvoril tím schopný vrátiť Gymletu zašlú slávu a prvé tri priečky v súťaži.“
O tom, že Filip Struhárik patril medzi hnacie a kvalitné motory redakcie, svedčí aj jeho umiestnenie v kategórii vysokoškolské príspevky. Spomedzi 28 autorov sa tento študent žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku predral na 3. miesto. „Umiestnenie ma prekvapilo,“ začudoval sa Filip, ktorý o Štúrove pero bojoval aj s materiálom z nášho týždenníka. Do súťaže poslal článok o veriacich, ktorí organizovali v lete na Severe priamo v parku stretnutia. Filip ako študent v súčasnosti píše do vysokoškolského časopisu Gumag, ktorý vo svojej kategórii obsadil 2. miesto. Pokles Gymletu ho mrzí. „Čakal som, že sa to raz stane. Nie je však možné, aby sa nejaký časopis tak dlho držal na prvej priečke. Paťo Herman ale povedal, že také časopisy ako Gymlet či trnavský Blesk už nevychádzajú. Ani periodiká, ktoré patria v súčasnosti k špičke, nedosahujú ich predošlú úroveň.“
(MD)