Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Desaťminútovou smršťou ratovali dôležitý bod

HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Lipt. Mikuláš - MHC Martin 5:4 PP (1:0,2:1,1:3-1:0)
Necelých desať minút pred koncom prehrávali Martinčania o tri góly. Zvýšeným úsilím sa im podarilo vyrovnať, no v predĺžení ich nádeje na dva body zmaril Kovář.

Hostia boli v úvode stretnutia lepším tímom a ich prevaha bola zrejmá. Dokázali sa dostať aj do šancí, ale v koncovke riešili svoje príležitosti zložito. Prvý gól tak padol na druhej strane, domáci ho strelili v presilovke. Po Kuricovej strele sa puk odrazil od Kovářovej korčule a Liptáci v 14. min ľahko prišli k vedeniu.
Do druhej tretiny vstúpili lepšie domáci a po 62 sekundách Ri. Huna strelou pomedzi Dzubinove betóny potrestal hrubú chybu martinskej defenzívy. V 28. min hrali Liptáci ďalšiu presilovku, pri ktorej Kovář na dvakrát prekonal neistého Dzubinu. V závere druhej tretiny, gólom do šatne, vykresal iskierku nádeje gregorovcom Appel, ktorý pred brankoviskom uplatnil svoj dôraz. Keď v tretej časti Pohanka pohodlne zvýšil do prázdnej brány už na 4:1, málokto veril, že Martinčania do konca riadneho času vyrovnajú. Stalo sa. V 51. min po vyhranom vhadzovaní Havel strelou do šibenice znížil a už o dve a pol minúty pri početnej výhode Ďatelinka od modrej dokonca strelil kontaktný gól. Rozbehnutému MHC sa podarilo vyrovnať 50 sekúnd pred klaksónom v početnej výhode a pri hre bez brankára. Šťastným strelcom bol Havel. Žiaľ, predĺženie sa hralo iba 31 sekúnd, Kovář spoza brány zahanbil Dzubinu.
FAKTY O ZÁPASE
n Góly: 14. Kovář (Kuric, Heš), 22. Richard Huna (Kriška, Róbert Huna), 28. min Kovář (Halaj, Heš), 46. Pohanka (Tomášek, Cibula), 61. Kovář (Halaj) – 40. Appel (Klepáč, Říha), 51. Havel (Říha), 53. Ďatelinka (Babka, Török), 60. Havel (Říha, Appel). Vylúčení: 5:5 na 2. min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Ország - Orolin, Kalina. Diváci: 2 000. MARTIN: Dzubina – Polák, Klepáč, Ďatelinka, Babka, Vantroba, Kolba – Havel, Říha, Appel – Török, Beran, Macho – Dornič, Čech, Škumát – Mahdalík, Džerinš. (KP)

David Appel: Nehádžeme flintu do žita
Základná časť finišuje a bitka o prvú šestku vrcholí. Po prehre so Skalicou si chceli Martinčania vylepšiť východiskovú pozíciu na Liptove, ale získali len bod.

Aj ten má však cenu zlata, pretože za stavu 4:1 pre domácich by na hostí asi len málokto stavil čo i len deravý groš. V priebehu desiatich minút strelili zverenci trénera Gregora tri góly a doviedli zápas do predĺženia. Druhý bod už ale nepridali, na stranu domácich ho získal Kovář.
„Takéto prehry mrzia a bolia dvojnásobne, ale cez to všetko sa chcem na veci dívať pozitívne. Dokázali sme bodovať v stratenom zápase, mužstvo ukázalo svoju vnútornú silu. Je to dobrý základ pre naše ďalšie pokračovanie. Áno, na Liptove sme mohli aj vyhrať, horší sme určite neboli, no individuálne chyby nás pripravili o lepší výsledok,“ povedal nám bezprostredne po zápase D. Appel.
Účasť Martinčanov v prvej šestke sa komplikuje, mužstvo po prehre v predĺžení spadlo na ôsmu priečku.
„Nevyzerá to dobre, je jasné, že musíme čakať na zaváhanie našich najväčších súperov. Len vtedy a samo-
zrejme pri našom šesťbodovom zisku ešte máme šancu. Bude to však ťažké. Žiaľ, do tejto situácie sme sa sami dostali. V decembri sme stratili veľa bodov, a to aj so súpermi, ktorí boli v tabuľke pod nami. Navyše, k pohode nám nepridali ani zranenia, a tak ťarcha zápasov ležala len na malej skupine hráčov. Pokašľali sme si to ale sami, na nič sa nemôžme vyhovárať,“ myslí si David Appel a bojovne dodáva: „O šestku budeme bojovať do poslednej chvíle. Ak to ale aj nevyjde, nemali by sme dopredu hádzať flintu do žita. Play off je nová súťaž, stať sa v nej môže čokoľvek. Košice alebo Slovan by boli jasnými favoritmi, ale nikde nie je vopred dané, že by sme ich zdolať nemohli“ (KP)

Teória drží v hre aj odpisovaných Martinčanov
Martinská nádej po nedeľňajšom 46. kole hokejovej extraligy na umiestnenie v prvej šestke stále žije.

Postupovú definitívu už dlhšie mali zabezpečené vedúce Košice a Slovan, po 46. kole sa k nim pridal i tretí Zvolen. Blízko k vytúženej méte má aj Liptovský Mikuláš, pre úplný pokoj by potreboval v zostávajúcich dvoch zápasoch v Trenčíne a doma s Kežmarkom, získať aspoň bod. Dobre rozohranú partiu má aj Skalica, ktorá môže potvrdiť svoje postupové ambície už v piatok v Kežmarku, prípadne o dva dni neskôr v domácom zápase proti Nitre. Problémy by jej mohli vzniknúť teoreticky vtedy, ak by s papierovo slabšími súpermi zakopla.
V súčasnosti to vyzerá tak, aj keď teória sa ešte môže po-riadne „vyhrať“, že o zvyšné dve miestenky sa pobijú tri tímy. Najlepšiu východiskovú pozíciu má Trenčín. Ak Dukla naplno zaboduje v domácom zápase proti Liptákom a v nedeľňajšom v Poprade, šestku má v suchu. Bystričania musia s určitosťou vyhrať v Martine a čakať na zakopnutie vojakov.
Napriek prehre v Liptovskom Mikuláši v predĺžení, môže mať pre Martinčanov získaný bod cenu zlata. Ich postupové ambície ale živia už len zaváhania súperov. Každopádne, Martin musí v piatok získať tri body s Banskou Bystricou a pravdepodobne aj so Zvolenom. Stačiť to ale nemusí, gregorovci potrebujú, aby Trenčín nezískal v zostávajúcich dvoch dueloch viac ako štyri body.
Postupová tajnička prináša množstvo teórii, my sme sa vám snažili ponúknuť tú najpravdepodobnejšiu. Už v piatok môže byť všetko jasné, 45. kolo môže vyriešiť rovnicu o dvoch neznámych.

9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  10. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.

Ocenili kroniku mesta Martin, je vzorom aj pre iné mestá

V kronike by mali byť podľa kronikárky mesta Martin Kataríny Tomášovej zaznamenané všetky významné momenty v živote mesta.

Kronilu mesta Martin vedie Katarína Tomášová.

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.