Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Turany siahali v treťoligovej premiéra na víťazstvo

Zverenci trénera Ivana Janigu svoju premiéru vo vyššej súťaži zvládli. Na horúcej pôde v Bánovej vybojoval cenný bod.

Bánova - Turany 1:1 (0:1)

Minuloročnému druholigistovi z Bánovej chýbali v tíme viacerí hráči zo starého kádra. Napriek tomto faktu Turanci neboli favoritom duelu. Nováčik však začal bez rešpektu. V 5. min na pravej strane príkladne zabojoval Matuška. Loptu posunul Ociepkovi, ten našiel peknou prihrávkou Orolína a obávaný kanonier otvoril gólový účet zápasu. O niekoľko minút neskôr aktívny Zeman uvoľnil Matušku, ale jeho strela len tesne minula súperovu bránu. Následne mohli z protiútoku vyrovnať domáci, no Pronaj vytiahol kvalitný zákrok. Potom sa ťažisko hry presunulo do stredu ihriska, pričom sa obidvaja súperi pozorne strážili. Viac vzruchu priniesla až 40. min. Ociepka si výborným spracovaním lopty vytvoril priestor na zakončenie, ale jeho strela tesne minula cieľ. Poistiť vedenie Turian mohol pred prestávkou Matuška. Aj jemu však v rozhodujúcej fáze chýbalo viac šťastia.

Tesne po zmene strán sa dočkala aj Bánová. V situácii zaváňajúcej postavením mimo hry sa ocitol Mano a presnou strelou k tyči vyrovnal. V 59. min našiel Ociepka pekným centrom Matušku, ten síce strelil gól, no radosť hostí zastavila zdvihnutá zástavka čiarového rozhodcu. O desať minút neskôr dostal Kúdelka po druhej žltej červenú kartu a začala presilovka domáceho tímu. Počas nej dokázal favorit zatlačiť nováčika pred jeho šestnástku. Turanci však zodpovedne bránili a navyše v bránke mali vynikajúceho Pronaja. Ten sa vyznamenal najmä v 75. min, keď bravúrne zneškodnil strelu domáceho útočníka zo šiestich metrov. Desať minút pred koncom mohol zabezpečiť janigovcom tri body Orolín. Rútil sa sám na gólmana Bánovej, no jeho lob preletel aj ponad brvno súperovej brány.

*Góly: 52.Nano, resp. 5.Orolín. TURANY: Pronaj - Majerík, Kúdelka, Pravňan, Meliš (Rohoň), Vaňko, Janák, Orolín, Zeman, Matuška (Kučma), Ociepka.

Ivan Janiga, tréner Turian: - Pred úvodným hvizdom by ma bod z ihriska Bánovej potešil. Po výkone, ktorý podali chlapci v prvom polčase som veril, že môžeme dosiahnuť viac. Škoda našich nepremenených príležitostí v úvodnom dejstve. Keby bolo pred odchodom do šatní stav 3:0 v náš prospech, nikto by nemohol nič povedať. Po zmene strán súper zjednodušil hru a začal nakopávať lopty do šestnástky. Tam ich zbieral vysoký útočník Mano, ktorý po jednom z dlhých pasov dokázal vyrovnať. Nám sa úplne rozpadla koncepcia po vylúčení Kúdelku. Hráči však zvýšenou bojovnosťou a kolektívnym poňatím hry tridsaťminútové oslabenie prečkali bez ujmy. Výborným výkonom sa prezentoval brankár Pronaj a zdatne mu sekundoval Vaňko. Myslím, že aj novozložená záložná formácia odviedla poctivú robotu.