Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky
III. LIGA STRED

Spanilá jazda nováčika z Turian pokračuje

Turanci sa posunuli už na tretiu priečku priebežnej tabuľky. Aqua po dlhšom čase okúsila, ako chutí víťazstvo.

Turanci sa prebojovali už na trtiu priečku tabuľky.Turanci sa prebojovali už na trtiu priečku tabuľky. (Zdroj: ĽUDO KOŠÁLKO)

Turany - Bytča 2:1 (0:0)

Domáci začali náporom a v 11. min si na prihrávku Orolína nabehol Matuška. Príliš dlho však váhal s koncovkou, a tak nebezpečnú situáciu hosťujúca defenzíva zažehnala. O dve minúty neskôr Orolín našiel Fečka, no ten v dobrej pozícii nenamieril presne. Ten istý hráč mal v 22. min ďalšiu obrovskú príležitosť, ale brankára súpera nedokázal prekonať ani z bezprostrednej blízkosti. V závere prvého dejstva musel ukázať svoje kvality aj Pronaj. Najskôr ho neprekonal útočník Mikula a potom vyškriabal na roh aj strelu Kabáka. Po prestávke sa útoky striedali na obidvoch stranách. V drese Turian mali najväčšie príležitosti Matuška s Ociepkom. Dramatický duel rozuzlila až záverečná štvrťhodinka. V 75. min ušiel obrane súpera Matuška v šestnástke našiel voľného Žihľavníka a ten tvrdou strelou otvoril skóre. Minútu pred koncom aktívny Matuška prihral Orolínovi a ten zvýšil na 2:0. V úplnom závere zápasu ešte skorigoval výsledok hosťujúci Pískala.

Góly: 75. Žihľavník a 89. Orolín, resp. 90. Pískala. Rozhodcovia: Balážik - Mastiš, Horný. TURANY: Pronaj - Ociepka, Majerík, Raček, Vaňko, Pravňan, Fečko (Garaj), Rohoň, Žihľavník, Orolín, Matuška (Meliš).

Tréner o zápase

Ivan Janiga: - Súper mal našu hru dobre prečítanú. Umne prehusťoval stred poľa, na hrote mal vysunutého len jedného útočníka a spoliehal sa na rýchle brejky. Táto taktika mu dlho vychádzala. Bytča predviedla kvalitný a takticky vyzretý výkon, no nepremenila svoje šance. Pronaj nás v kľúčových okamihoch opäť podržal a hráči zvýšenou bojovnosťou dokázali strhnúť víťazstvo na našu stranu. Za príkladné nasadenie a väčšiu efektivitu v závere duelu sme si tri body zaslúžili.

Králiky - T. Teplice 1:3 (0:2)

Úvodné minúty súboja posledných dvoch celkov tabuľky sa niesli v znamení opatrnosti. Domáci síce v 8. min Ondrejkom pohrozili, ale Machovič jeho strelu spoza šestnástky kryl. Rovnakou mincou odpovedal Šavol, jeho projektil z 20 metrov si ešte cestu do siete nenašiel. Dôležitý moment priniesla 15. min. Schmidt na hranici šestnástky kolmicou vysunul Jeťka a ten ponad vybiehajúceho brankára otvoril skóre. O tri minúty sa Tepličania tešili znovu. Z priameho kopu sa do lopty oprel Šavol a jeho delovka z 25 metrov skončila v ľavom hornom rohu V druhom dejstve mali domáci raketový nástup a hneď z prvej akcie im iskierku nádeje vykresal Hroš, ktorý sa po centri z pravej strany zblízka nemýlil. Hostia ale nespanikárili a pozornou defenzívou už svojmu súperovi nič nedovolili. Naopak, v 63. min po Šavolom centri Novosedliak hlavou poistil ich vedenie. FAKTY O ZÁPASE

Góly: 46. Hroš, resp. 15. Jeťko, 18. Šavol, 63. Novosedliak. TURČ. TEPLICE: Machovič - Ladňák, Kmeť, Repáň, Nemec - Krutek, Šavol, Schmidt, Lukášik - Jeťko, Novosedliak.

Dušan Gábor, asistent trénera: - Po nepríjemnostiach, ktoré nás postihli vo Veľkom Krtíši, sa chlapci vnútorne zomkli a sami sebe dokázali, že vedia hrať futbal. V našej hre sa síce ešte objavili aj nedostatky, ale je podstatné, že sme po dlhej šnúre bez víťazstva konečne bodovali naplno.

Ostatné výsledky: Kremnička - Fiľakovo 3:0, Krásno - Námestovo 1:1, Bánová - Lipt. Štiavnica 1:0, Záv. Poruba - Liet. Lúčka 2:1, Ružiná - Veľký Krtíš 2:0, Dol. Ždaňa - Nová Baňa 2:0.

16. Králiky 9 1 2 6 9:19 5

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Histórii martinského futbalu už nehrozí, že zapadne prachom

Ikona nášho futbalu Jozef Huťka sa výrazným spôsobom podieľal na vzniku knihy, ktorá mapuje sto rokov martinského futbalu. Pri jej zostavovaní sa dočkal pomoci, no stretol sa aj s odmietaním.

Kniha mapuje dianie v martinskom futbale medzi rokmi 1912 a 2012.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Napriek svojej nízkej nadmorskej výške (534m) je považovaný za dominantu Turca s najkrajšími kruhovými výhľadmi.

Na vrchu Stráža - výhľady sú nádherné. A na všetky strany.