Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
III. LIGA STRED

Spanilá jazda nováčika z Turian pokračuje

Turanci sa posunuli už na tretiu priečku priebežnej tabuľky. Aqua po dlhšom čase okúsila, ako chutí víťazstvo.

Turanci sa prebojovali už na trtiu priečku tabuľky.Turanci sa prebojovali už na trtiu priečku tabuľky. (Zdroj: ĽUDO KOŠÁLKO)

Turany - Bytča 2:1 (0:0)

Domáci začali náporom a v 11. min si na prihrávku Orolína nabehol Matuška. Príliš dlho však váhal s koncovkou, a tak nebezpečnú situáciu hosťujúca defenzíva zažehnala. O dve minúty neskôr Orolín našiel Fečka, no ten v dobrej pozícii nenamieril presne. Ten istý hráč mal v 22. min ďalšiu obrovskú príležitosť, ale brankára súpera nedokázal prekonať ani z bezprostrednej blízkosti. V závere prvého dejstva musel ukázať svoje kvality aj Pronaj. Najskôr ho neprekonal útočník Mikula a potom vyškriabal na roh aj strelu Kabáka. Po prestávke sa útoky striedali na obidvoch stranách. V drese Turian mali najväčšie príležitosti Matuška s Ociepkom. Dramatický duel rozuzlila až záverečná štvrťhodinka. V 75. min ušiel obrane súpera Matuška v šestnástke našiel voľného Žihľavníka a ten tvrdou strelou otvoril skóre. Minútu pred koncom aktívny Matuška prihral Orolínovi a ten zvýšil na 2:0. V úplnom závere zápasu ešte skorigoval výsledok hosťujúci Pískala.

Góly: 75. Žihľavník a 89. Orolín, resp. 90. Pískala. Rozhodcovia: Balážik - Mastiš, Horný. TURANY: Pronaj - Ociepka, Majerík, Raček, Vaňko, Pravňan, Fečko (Garaj), Rohoň, Žihľavník, Orolín, Matuška (Meliš).

Tréner o zápase

Ivan Janiga: - Súper mal našu hru dobre prečítanú. Umne prehusťoval stred poľa, na hrote mal vysunutého len jedného útočníka a spoliehal sa na rýchle brejky. Táto taktika mu dlho vychádzala. Bytča predviedla kvalitný a takticky vyzretý výkon, no nepremenila svoje šance. Pronaj nás v kľúčových okamihoch opäť podržal a hráči zvýšenou bojovnosťou dokázali strhnúť víťazstvo na našu stranu. Za príkladné nasadenie a väčšiu efektivitu v závere duelu sme si tri body zaslúžili.

Králiky - T. Teplice 1:3 (0:2)

Úvodné minúty súboja posledných dvoch celkov tabuľky sa niesli v znamení opatrnosti. Domáci síce v 8. min Ondrejkom pohrozili, ale Machovič jeho strelu spoza šestnástky kryl. Rovnakou mincou odpovedal Šavol, jeho projektil z 20 metrov si ešte cestu do siete nenašiel. Dôležitý moment priniesla 15. min. Schmidt na hranici šestnástky kolmicou vysunul Jeťka a ten ponad vybiehajúceho brankára otvoril skóre. O tri minúty sa Tepličania tešili znovu. Z priameho kopu sa do lopty oprel Šavol a jeho delovka z 25 metrov skončila v ľavom hornom rohu V druhom dejstve mali domáci raketový nástup a hneď z prvej akcie im iskierku nádeje vykresal Hroš, ktorý sa po centri z pravej strany zblízka nemýlil. Hostia ale nespanikárili a pozornou defenzívou už svojmu súperovi nič nedovolili. Naopak, v 63. min po Šavolom centri Novosedliak hlavou poistil ich vedenie. FAKTY O ZÁPASE

Góly: 46. Hroš, resp. 15. Jeťko, 18. Šavol, 63. Novosedliak. TURČ. TEPLICE: Machovič - Ladňák, Kmeť, Repáň, Nemec - Krutek, Šavol, Schmidt, Lukášik - Jeťko, Novosedliak.

Dušan Gábor, asistent trénera: - Po nepríjemnostiach, ktoré nás postihli vo Veľkom Krtíši, sa chlapci vnútorne zomkli a sami sebe dokázali, že vedia hrať futbal. V našej hre sa síce ešte objavili aj nedostatky, ale je podstatné, že sme po dlhej šnúre bez víťazstva konečne bodovali naplno.

Ostatné výsledky: Kremnička - Fiľakovo 3:0, Krásno - Námestovo 1:1, Bánová - Lipt. Štiavnica 1:0, Záv. Poruba - Liet. Lúčka 2:1, Ružiná - Veľký Krtíš 2:0, Dol. Ždaňa - Nová Baňa 2:0.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 9 810

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.