Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Martin vezie zo Žiliny všetky body

Martinskí fanúšikovia vytvorili svojim hráčom pod Dubňom domáce prostredie a tí sa im odvďačili trojbodovým ziskom.

MsHK Žilina - MHC Martin 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)

ŽILINA. Bez Berana, Jabrockého a Markoviča, ale už so Zeliskom v útoku a s mohutnou podporou fanúšikov, ktorí do Žiliny pricestovali ďalším mimoriadnym vlakom, začali hostia lepšie a už v 2. min mal veľkú príležitosť Appel, no Lipovský jeho strelu kryl. V 4. min už musel zasahovať aj Križan, ktorý zneškodnil Nemcov nebezpečný pokus. Potom hrali hostia presilovku a Lipovsky mal prácu po Drgoňovej strele zblízka i Poznikovej od modrej. Početnú výhodu mali v 8. min aj domáci. Počas nej sa vyznamenal Križan, keď rýchlym presunom v bránkovisku zmaril tutovku Hreusovi. Ďalšie šanca prišla až na konci prvej tretiny. V oslabení sa Martinčania dostali do prečíslenia, ale Uram sa vytlačil zo streleckej pozície a Lipovsky nemal problém zasiahnuť.

Úvod druhého dejstva patril hosťom. Galamboš sa za bránou perfektne uvoľnil, naservíroval puk Appelovi, ktorý švihovkou ponad Lipovského lapačku otvoril skóre. Možnosť na vyrovnanie mal v 26. min Vala s Bobčekom, no Križan podržal svoj tím. O minútu však Vala predsa len skóroval. Predral sa až pred martinského brankára a bekhendom rozveselil domácich. Tí mohli ísť do vedenia po Gálikovom nájazde, ten ale v koncovke neuspel. Trest prišiel vzápätí. V 29. min dal šťastný gól Galamboš, od ktorého sa puk odrazil za Lipovského chrbát. Jeho presný zásah posudzoval aj videorozhodca, ktorý ho nakoniec odobril. V oslabení Križan vyhodil puk na Galamboša, ktorý sa dostal do brejku, no žiaľ pre hostí nemieril presne . V 34. min spálil nájazd Appel, následnú Říhovu dorážku zastavili hostia až za cenu faulu na bránkovej čiare. V 36. min výborne v obrannom pásme zapracovala tretia „lajna" a po Themárovej prihrávke vyhnal Lipovského z brány bojovník Škumát - 1:3.

Žilinčania sa vrátili do zápasu v 43. min, keď po Hreusovej delovke sa k dorážke dostal Nemec a znížil na 2:3. Potom hrali domáci presilovku a Hreus i Škoda mohli vyrovnať. Tlak domácich silnel, Križan však pri ďalších šanciach vlkov držal svojich nad vodou. V 39. min už bol dokonca aj prekonaný, no pri prieniku Kokavca mu pomohla horná tyčka. Martinčania pookriali pri päťminútovej presilovke, keď Zeliska od modrej švihom zaskočil Hálu.

Po góle domáci fanúšikovia zapálili za hosťujúcou bránou sedačku a stretnutie sa na 15 minút prerušilo, kým usporiadatelia nevykázali nespratníkov zo štadióna. Po prestávke sa pri hre štyroch na štyroch dostal do nájazdu Říha, svoju šancu na zvýšenie martinského náskoku ale nevyužil. Pre hostí to bolo takmer osudné. Domáci tréner Tomko stiahol 101 sekúnd pred sirénou z brány Hálu a Hreus im o chvíľu dôrazom pred Križanom vykresal iskričku nádeje. Navyše, domáci v samom závere hrali aj presilovku, a tak dráma vrcholila dvojnásobnou žilinskou početnou výhodou. Tí ju 31 sekúnd pred koncom tretej tretiny aj využili, ale gól pre posunutú bránu neplatil. Nasledovalo však trestné strieľanie, ktoré Turoň nepremenil. Posledné slovo patrilo Velebnému, ten strelou z vlastnej polovice pečatil martinské vydreté víťazstvo.

Góly: 27:06 Vala (Škoda, Pleva), 42:19 Nemec (Kropáč, Hreus) a 58:49 Hreus, resp. 21:26 Appel (Galamboš, Říha), 28:38 Galamboš (Themár, Klepáč), 35:58 Škumát (Themár), 51:55 Zeliska (Velebný) a 59:59 Velebný (Dornič, Križan). Vylúčení: 3:7 na 2 min. Vyššie tresty: Kolarz 5+DKZ za napadnutie, Appel a Říha - 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Baluška - Tvdoň, Brath. Diváci: 2 437. MARTIN: Križan (51. Dzubina, od 52. Križan) - Polák, Klepáč, Poznik, Drgoň, Velebný, Ďatelinka - Uram, Zeliska, Trokan - Appel, Říha Dornič - Themár, Škumát, Galamboš - Važan.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

V niektorých stretnutiach nemal kto zmeniť tempo hry

Tím Dynama striedal na jeseň lepšie výkony so slabšími. Podľa kormidelníka Zdenka Veselovského mohli jeho zverenci v dvoch či troch zápasoch zabrať viac.

Peter Koleno patrí medzí lídrov diviackeho tímu.