Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Slovan vyškolil Martinčanov už v prvej tretine

O všetkom sa rozhodlo za necelých 14 minút úvodnej tretiny. Slovan v nich strelil domácim tri góly a bolo po zápase.

MHC Martin - HC Slovan Bratislava 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

MARTIN. Už po siedmich sekundách hry išiel na štyri minúty na trestnú lavicu Uram a Slovan tak prakticky začal stretnutie presilovkou. Počas nej musel Križan riešiť Vaicovu príležitosť i Kováčikovu strelu od modrej. V 8. min sa belasí dostali do prečíslenia. Viac ideálne naservíroval puk Sersenovi, Križan mu však pravým betónom zmaril tutovku, o chvíľu na to si poradil i s Kuľhovou „jedovkou". V 10. min sa Slovan predsa len ujal vedenia, keď Bezákove nahodenie pred bránu sa od Hudáčkovej korčule odrazilo za Križanov chrbát. O 72 sekúnd už bolo 0:2, chybu martinskej defenzívy v oslabení strelou pod hornú žŕdku potrestal Róbert Huna. Domáci v defenzíve chybovali aj v 14. min. Hrali síce v oslabení, no zabudli na kruhoch pokryť Richarda Hunu, ktorý prestrelil bezmocného Križana. Štvrtý gól hostí mohol po rýchlej kombinácii a následnom samostatnom nájazde pridať Lažo, no domáci gólman mu puk v rozhodujúcej chvíli vypichol. Na druhej strane sa sám pred Konrádom ocitol Dornič, ale vyprášil mu iba betóny.
Slovan sa v 23. min po Lažovej koncovke radoval už zo štvrtého presného zásahu, no videorozhodca jeho gól neodobril a domáci ako tak žili. Gregorovcov ale ani tento moment neprebudil a v polovici stretnutia už Lažo pri ďalšom nájazde mieril stopercentne. Martinčanom potom mierne vylepšil náladu Uram, ktorý od modrej zaskočil Konráda. Slovan si z inkasovaného gólu nič nerobil, o 48 sekúnd Lažo, po ďalšej chybe Martina v obrane, strelou ponad vyrážačku vyhnal z domácej brány Križana - 1:5.
Na začiatku posledného dejstva po Ďatelinkovom priťuknutí využil zblízka presilovku Říha, ktorý v 45. min mohol dať po strele z prvej zápasu nový význam, no Konrád si dal tentoraz naňho pozor. V ďalšom priebehu sa domáci snažili s výsledkom ešte niečo urobiť. Zvýšili aktivitu, mali aj šance, no gól už neprišiel ani z trestného strieľania, ktoré v 57. min nepremenil Uram.

Góly: 30:51 Uram (Beran) a 42:03 Říha (Ďatelinka, Appel),resp. 9:41 Hudáček (Bezák), 10:53 Ro. Huna (Ri. Huna), 13.10 Ri. Huna (Kuľha, Ro. Huna), 29:27 Lažo (Lipiansky, Vaic) a 31:39 Lažo (Sloboda, Sersen). Vylúčení: 5:6 na 2 min. Presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: J. Konc - M. Junek, P. Šefčík. Diváci: 3 688. MARTIN: Križan (32. Dzubina) - Polák, Klepáč, Poznik, Ďatelinka, Drgoň, velebný - Uram, Jabrocký, Beran - Appel, Říha, Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Zeliska, Trokan.

1. Tieto farmy dávajú prácu domácim. A podporujú región
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  4. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  5. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  6. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  7. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  8. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  9. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  10. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  2. Cirkevné gymnázium v Snine patrí medzi najlepšie v kraji
  3. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  4. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  5. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  6. Dáma s pávím pierkom
  7. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 4 218

Na cyklotrasu osadili dôležitý prvok. Cyklomost vážil 20 ton.

Osadili dôležitý prvok, cyklomost.

3m
Lavičky v Záturčí prešli opravou. Poslanci sa rozhodli ešte deväť pridať.

Výtržníctvo na martinských sídliskách nie je ojedinelé.

14 h
Deti z Jazernice si vyskúšali túto ceremóniu odetí v tradičných krojoch.

Žiaci zo Základnej školy v Jazernici si pripomenuli tradície.

27. feb
František Poliaček pomohol mužstvu hetrikom.

Martinský tím predviedol v zápase proti Leviciam výkon ako na hojdačke. Našťastie stretnutie chutilo kanonierovi Františkovi Poliačekovi, ktorý mužstvu pomohol hetrikom.