Pálffy sa stal znovu martinským katom

Martinskí hokejisti v druhom štvrťfinálovom zápase štyrikrát viedli, no hostia zakaždým vyrovnali. Nakoniec sa na nich usmialo šťastie aj v nájazdoch, ktoré prakticky už prvým gólom rozhodol Žigmund Pálffy.

MHC Martin - HK 36 Skalica 4:5 SN (3:2, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

MARTIN. V prvej päťminútovke druhého štvrťfinálového zápasu tejto série hrali Skaličania vlažne a iba sa prizerali útočném aktivite domácich, ktorí chceli pred televíznymi kamerami zložiť reparát. Martinský forčeking slávil úspech. Gólové preteky v prvej tretine začal v 4. min Važan, ktorý bol na konci súhry štvrtého martinského útoku - 1:0. Potom trestuhodne zahodili svoje šance Trokan s Beranom. Záhoráci prvýkrát pohrozili v 8. min, keď sa Zálešák dostal až před Križana, ale ten sa nenechal prekabátiť. Lepšie pochodil o dve minúty neskôr martinský kat z prvého zápasu Pálffy, ktorý po nacvičenom signáli s Hranáčom vyrovnal v presilovke - 1:1. Turčania hrali naďalej aktívne a odmenou im bol gól Galamboša v 13. min - 2:1. O 68 sekúnd sa znovu připomenul Pálffy, ktorý svojím druhým gólom znovu vyrovnal - 2:2. V 15. min hrali domáci presilovku o dvoch hráčov a už o šesť sekúnd ju zužitkovali vďaka pohotovosti Trokana, ktorý premenil nezištnú Klepáčovu prihrávku - 3:2.

V úvodných minútach druhej tretiny sa nič významného neudialo. Až v 28. min mohol počas presilovky zvýšiť skóre Jabrocký, ale jeho strela do polodkrytej skalickej bránky len „lízala" kovovú konštrukciu. Kým hokejisti z Turca potrebovali na gól veľa šancí, hostia opäť vyťažili z minima maximum. V 28. min Višňovský z ojedinelého brejku po tretíkrát vyrovnal. Záhoráci mali v polovici zápasu na ľade o dvoch hráčov viac ako domáci, ale vtedy paradoxne prišli o Pálffyho, ktorému rozhodcovia udelili desaťminútový trest za filmovanie. Gregorovci sa zahryzli do súpera aj v 34. min, ale Themár ani Zelíska nedostali puk za Kotvanov chrbát. V tejto fáze hry prevládal boj o každý meter ľadu. Martinčania mali vydarený začiatok tretej tretiny a v 43. min išli zásluhou pohotového Berana po štvrtýkrát do vedenia. Hostia však nekapitulovali a v 52. min pri signalizovanom vylúčení vystrelil Jarolín na Križana, ktorý neudržal puk medzi betónmi, čím si vynútil predĺženie.

Hostia v nad stavenom čase nevyužili presilovku. Mohli v nej dokonca inkasovať, ale Jabrockého strela išla v 63. min tesne vedľa. Obe mužstvá už neskórovali, a tak o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Rozhodol hneď v prvej sérii Pálffy, keďže gól pridal aj v druhej Jarolín, a Skalica sa ujala vedenia 2:0 v tomto štvrťfinále.

Góly: 4. Važan (Škumát), 13. Galamboš (Themár, Markovič), 15. Trokan (Klepáč, Jabrocký), 43. M. Beran (Trokan, Jabrocký) - 10. Pálffy (Hranáč), 14. Pálffy (R. Školiak), 29. T. Višňovský (R. Školiak), 52. R. Jarolín. Rozhodujúci nájazd premenil Pálffy. Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše Markovič (Martin) 10 min za nešportové správanie a Pálffy (Skalica) 10 min za filmovanie. Presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Grečko, Rudý - Gajan, M. Orolin. Diváci: 2 550. MARTIN: Križan - J. Polák, Klepáč, Velebný, I. Ďatelinka, Drgoň, Brcko - Trokan, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Zelíska, Važan. SKALICA: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, R. Školiak, T. Višňovský - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, D. Pašek - Kutálek, F. Novák, Šátek. Stav série: 0:2.

Dušan Gregor, tréner Martina: - Odohrali sme nešťastnéstretnutie. Pred naším mužstvom, ktoré nastúpilo v oklieštenejzostave, snímam kloúk. Hralo sa s maximálnou bojovnosťou. Stretnutie bolo síce ovplyvnené taktikou, ale nechýbal mu náboj. Zaslúžili sme si vyhrať, ale hrá sa na góly, a tak sa tešili z víťazstva hostia. Veľké zápasy robia brankári, našim to v týchto súbojoch nevyšlo.

Martin Pešout, tréner Skalice: Videli sme dobrý zápas so všetkým, čo k tomu patrí. Či to už bola divácka kulisa, individuálne výkony hráčov alebo tvrdé súboje o každý puk. Musím uznať, že prvá polovica sa hrala v réžii Martina. My sme nehrali dobre, ale našťastie sme prehrávali len o gól. V druhej polovici sme už boli lepší, ale remíza v riadnom hracom čase i v predĺžení bola zaslúžená. Nájazdy to je o šťastí, ktoré prialo nám a preto sme vyhrali.