Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
V. LIGA SKUPINA B

Facku schytali ratajovci

Z turčianskeho kvarteta bodovo vyšla naprázdno iba Turč. Štiavnička, ktorú hostia z Liskovej vyškolili z efektivity.

Vrútky - Bešeňová 5:0 (3:0)

VRÚTKY. Už v 4. min vybojoval na krídle loptu Zeman. Jeho následný center hosťujúci gólman podcenil a Ďurkovič zblízka otvoril skóre. V 27. min Letrik kolmicou vysunul Ďurkoviča, ten krížnou prihrávkou našiel Gorgosza a po jeho samostatnom nájazde bolo 2:0. Tretí presný zásah pridali Vrútočania už o dve minúty. Zeman z rohu šestnástky poslal center na malé vápno a Vlček nemal problém skórovať.

V druhom dejstve mali Liptáci opticky aj viac z hry, no z prevahy napriek trom-štyrom sa črtajúcim príležitostiam nevyťažili nič. Naopak, domáci boli v koncovke oveľa efektívnejší. V 70. min po Zemanovej prihrávke Gorgosz pätičkou prihral Korbeľovi a na jeho strelu k žrdi gólman hostí nedočiahol. Už o dve minúty ťahal loptu zo siete znovu. Prjevara dlhým pasom za obranu vyzval na skórovanie Gorgosza, ktorý svoju tutovku bezpečne premenil.

Góly: Gorgosz 2, Ďurkovič, Vlček a Korbeľ. VRÚTKY: Hübner - Botoš, Prjevara, Letrik (Lipinský), Lučanský - Zeman, Ďurkovič, Vlček, Kmeť (Rakyta) - Gorgosz, Volek (Korbeľ).

Ján Humený, manažér Vrútok: - V sezóne sme odohrali už aj lepšie zápasy, no napriek tomu sme v nich nezvíťazili. Dnes náš výkon určite nebol bez chýb, ale paradoxne sme vyhrali vysoko. Hostia zďaleka nehrali tak zle, ako naznačuje výsledok, no my sme ich prevýšili v streleckej efektivite.

Martin - Žaškov 6:1 (3:0)

MARTIN. Líder súťaže mal od začiatku viac z hry a bolo len otázkou času, kedy sa ujme vedenia. Podarilo sa mu to v 22. min, keď Kucian z priameho kopu, strelou pod brvno, potrestal faul hostí na Škutu. O päť minút neskôr sa blysol Peržeľ, ktorý sa dvomi vydarenými kľučkami najprv zbavil protihráčov a potom z rohu šestnástky polovysokou strelou k žrdi zvýšil už na 2:0. Tretí presný zásah pridali domáci v 38. min. Po dlhom odkope z vlastnej polovice Hajčík v pokutovom území hlavičkou poslal do šance Škutu, ktorý vyhral súboj s vybiehajúcim brankárom.

Gólostroj domácich sa nezastavil ani v druhom dejstve. V 64. min rýchlu kombinačnú akciu domácich zakončil presnou strelou k ľavej žrdi Kucian. Ten mal prsty i v ďalšom góle, keď prihrávkou za obranu vysunul Škutu, ktorý si ideálne na prsiach spracoval loptu a pohotovo obstrelil gólmana. V 73. min už bolo 6:0, keď Šimkov prízemný center zblízka do brány usmernil Trpiš. Oravčania zjemňovali prehru v nadstavenom čase, o ich čestný úspech sa postaral Ondrík.

Góly: Kucian a Škuta po 2, Peržeľ a Trpiš. MARTIN: Martvoň (Gonšor) - Pavlovič, Bízik, Ižip, Kosinka - Facuna (Šimko), Zboja, Kucian, Peržeľ - Hajčík (Trpiš), Škuta.

Miroslav Jeťko, tréner Martina: - Bez väčších problémov sme potvrdili úlohu favorita, pričom o našom víťazstve sme prakticky rozhodli už do prestávky. S výkonom mužstva som spokojný, až na posledných desať minút, to sme však viedli už 6:0, mu nemám, čo vyčítať.

Turč. Štiavnička - Lisková 1:4 (0:1)

TURČ. ŠTIAVNIČKA. Zverenci trénera Rataja nezačali najlepšie a už v 5. min prehrávali. Kapitán hostí Mihaľov sa z 25 m oprel do lopty a jeho strela k žrdi zaskočila nielen domácich obrancov, ale aj brankára Veselovského. Nováčika z Turca gól vyburcoval k väčšej aktivite, ale skóre sa do prestávky nezmenilo. Vyrovnať mohol dvakrát hlavou Kostra, po ňom A. Fleško i M. Gregor, no svoje príležitosti nepremenili.

Aj po prestávke pokračovali ratajovci v zahadzovaní šancí, čo sa im nakoniec stalo osudné. Liptáci do otvorenej obrany Turčanov podnikali rýchle brejky a dva z nich Golisom a Mrvom využili. Domáci sa dočkali až v 75. min, keď sa v skrumáži na päťke najlepšie zorientoval T. Rataj a znížil na 1:3. Posledné slovo ale patrilo hosťom. Ich streleckú efektivitu v 87. min po ďalšej rýchlej kontre dokumentoval svojím druhým presným zásahom Golis.

Góly: T. Rataj, resp. Golis 2, Mihaľov a Mrva. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Veselovský - Čujko, Krištofík, M. Fleško, Štefaničiak - Rendko, Tavel (Wehle), Kostra, Tomka - A. Fleško, M. Gregor (T. Rataj).

Miroslav Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Dostali sme poriadnu futbalovú facku. Po pravde, za predvedený výkon sme si ju aj zaslúžili. Verím, že nám pomôže a že sa rýchlo spamätáme. Chlapci musia pochopiť, že bez zápalu a bojovnosti sa futbal hrať nedá.

Turč. Kľačany - Ludrová 2:1 (0:1)

TURČ. KĽAČANY. Skalákovci mali už v prvom dejstve viac z hry, no doplácali na zahodené príležitosti. Stopercentné šance mali Hykl s Nosákom, ale ostali nevyužité. V 27. min sa tak po rýchlej kontre z vedúceho gólu tešili Ludrovčania, ich tutovku premenil Laclavik. Ešte do prestávky mohli vyrovnať Pentek s Gregorom, skóre sa ale nemenilo.

V druhom polčase nováčik pokračoval v nátlakovej hre a v 69. min sa konečne dočkal. Hostia zahrali v šestnástke rukou a nariadenú jedenástku premenil S. Gregor. O tri minúty už domáci viedli. Ertl z rohového kopu poslal loptu na J. Marona a ten z hranice šestnástky volejom takmer roztrhol sieť. Víťazstvo Turčanov mohli ešte poistiť Pentek s Ondríkom, no tí v koncovke neuspeli. V závere boli hostia blízko k vyrovnaniu, ale tri body domácim zachránil skvelým zákrokom Poništ, ktorý končekmi prstov vyškriabal loptu smerujúcu pod brvno.

Góly: S. Gregor a J. Maron, resp. Laclavík. TURČ. KĽAČANY: Poništ - V. Gorgosz, Žilla, S. Gregor, Kvietok - Ondrík, J. Maron (Mažári), Gerec, Hykl (Ertl) - Nosák (Zaťko), Pentek (Mažári).

Miroslav Skalák, tréner Turč. Kľačian: - V šesťbodovom súboji sme so susedom v tabuľke odohrali kvalitné stretnutie. Trochu sme sa trápili v koncovke, no veľkou bojovnosťou a túžbou po víťazstve sme obrátili polčasový výsledok. Teší ma aj to, že po zranení sa kvalitnými výkonmi prezentovali V. Gorgosz, Pentek i Ertl.

1. Martin 18 14 3 1 53:15 45

2. Lipt. Hrádok 17 11 3 3 33:18 36

3. Vrútky 18 10 3 5 40:20 33

4. Turč. Kľačany 18 8 3 7 39:41 27

5. Ludrová 17 9 0 8 33:37 27

6. Or. Podzámok 18 8 2 8 29:40 26

7. Turč. Štiavnička 18 7 2 9 26:34 23

8. Palúdzka 18 5 6 7 27:31 21