Privitzer sa vybláznil v Podhradí

Posledná Priekopa robila problémy favorizovaným Žabokrekom, no Slovan v závere zlomil jej odpor. Dubové prekvapilo v Tepliciach, s béčkom vybojovalo cennú remízu. Z namočených tímov nevyhrala ani Bystrička, ktorú o plný zisk obrali nevyužité šance.

Jediný gól Tepličanov v zápase proti Dubovému zaznamenal Greschner (bližšie k lopte).Jediný gól Tepličanov v zápase proti Dubovému zaznamenal Greschner (bližšie k lopte). (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Podhradie - Blatnica 2:5 (1:2)

Prvú šancu mali domáci, no Bárdy nemieril presne. Potom zahrával roh hosťujúci Baka a Privitzerovo zakončenie skončilo na prekvapenie všetkých v Kalankovej sieti. V 8. min sa k lopte opäť dostal Privitzer a zvýšil na 0:2. Domáci viditeľne pridali, ale tutovky M. Hudeca a Hradila gólom neskončili. V 37. min faulovala obrana Blatnice Hradila a nariadený pokutový kop premenil Húšťa.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podhradie sa snažilo vyrovnať, proti však bol Privitzer. Ten dvomi presnými zásahmi v rozpätí piatich minút upravil už na 1:4. Zverencom trénera Makovníka slúžilo ku cti, že stretnutie nezabalili. V 65. min znížil po Dérerovej prihrávke Burda a zdramatizoval zápas. Poslednému tímu tabuľky sa ale v koncovke nedarilo, a tak dal gólovú bodku za duelom skvele hrajúci Privitzer.

SkryťVypnúť reklamu

*Góly: Húšťa (pok. kop) a Burda, resp. Privitzer 5. PODHRADIE: Kalanka - Bárdy, Tomka, Kondek (Burda), Chmúrny, Dérer, Húšťa, Koťka, Hradil, M. Hudec, Kubačka (P. Hudec). BLATNICA: Fontáni (L. Hideg) - Škuta, Baranček, M. Hideg, Sklenár, Popluhár, Privitzer, Baka (Sekerka), Kalnický, Tomek, Gáborčík (Kozák).

Turčianske Teplice B - Dubové 1:1 (1:0)

Začiatok zápasu bol vyrovnaný a až po dvadsiatich minútach dostali domáci hostí pod tlak. Z niekoľkých vyložených šancí v prvom polčase však využili len jednu, keď sa v 41. min presadil Greschner.

Po prestávke začali lepšie hostia a V 52. min po nedorozumení domácich obrancov vyrovnal Plica. Teplické béčko aj naďalej dobýjalo bránku hostí, ale do konca stretnutia sa mu už nepodarilo zmeniť stav stretnutia.

SkryťVypnúť reklamu

*Góly: Greschner, resp. Plica. TURČ. TEPLICE B: Topor - Caniga, Ďanovský, Nemec (Svitek), Schmidt, Greschner, Repáň, Hus, Bliščák, Kružlic, Šolc. DUBOVÉ: Košút - Kamien, P. Vereš, Kijonka (Jelenčík), Bulík (Paľovčík), Mikula, Tencer (M. Vereš), Virteľ, Datko, Plica, Daubner.

Priekopa - Žabokreky 1:3 (0:1)

V bojovnom zápase domáci nezvládli úvod, keď už v 2. min hlavou skóroval D. Kalnický. V ďalšom priebehu mali hostia ďalšie šance, no Priekopčanov ešte niekoľkokrát podržal brankár Poništ.

V 50. min sa posledný tím tabuľky vzoprel a Lukášikom vyrovnal. Prekvapenie sa ale nekonalo, Slovan dvomi presnými zásahmi Majerčíka zo 75. a 80. min doviedol duel do trojbodového konca.

*Góly: Lukašík, resp. Majerčík 2 a D. Kalnický. PRIEKOPA: Poništ - Machovič, Rovnianek, Konček, Kučera, Jančiak, Lukašík, Siráň (Lojdl), Végh, Kľučinec, Moravčík (Vlček).

SkryťVypnúť reklamu

ŽABOKREKY: Polonec - Gállik, Štefanides, P. Kalnický, Wänke, Hulej (Majerčík), Jesenský, Kysel, D. Kalnický, Horník, M. Kalnický.

Sklabiňa - Diviaky 2:3 (1:2)

Domáci začali útočne a už v 5. min sa mohli ujať vedenia, no Lörinc trafil len brankára. V 18. min sa Sklabinčania zabudli vpredu a Vladár potrestal ich zaváhanie. Dynamo sa ale z vedenia dlho netešilo, v 22. min už Lörinc mieril presne. V 39. min hostia išli opäť do vedenia, keď po faule v šestnástke premenil pokutový kop T. Koleno.

V druhom polčase favorit pokračovali v nátlakovej hre, no prekonať dobre organizovanú obranu Diviak sa mu dlho nedarilo. Až v 82. min po ruke hosťujúceho obrancu z pokutového kopu vyrovnal Vácha. Posledné slovo ale patrilo zverencom trénera Jeluša, trojbodový zisk Dynamu v závere zabezpečil M. Šefraník.

*Góly: Lörinc a Vácha (pok. kop), resp. Vladár, T. Koleno (pok. kop) a M. Šefraník. SKLABIŇA: Jadroň - J. Blizniak, Ľ. Blizniak, Báthory, Bambušek, Lörinc (N. Truchlík), M. Truchlík, Úradníček (Horňák), Fučela, Vácha, Polonec (Žilák). DIVIAKY: Hrivnák - Pádej, Klein, P. Šefraník, T. Koleno, J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský (Repník), Tkaczyk, Vladár (M. Koleno).

Bystrička - Valča 0:0

V priemernom zápase sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Za zmienku v prvom polčase stojí len nevyužitá šanca hostí z 13. min a odpoveď domácich, keď Vilček strelou z 20 m opečiatkoval žrď Romančíkovej bránky.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Až v jeho druhej polovici sa domáci zobudili a zvýšili svoju aktivitu. Výsledkom ich snahy ale boli len nepremenené príležitosti Sireka, Masára, Baláža a najmä Blažeka, ktorému Valčania vykopla loptu z bránkovej čiary.

BYSTRIČKA: Cupan - Štefánek st., Bielik, Štefánek ml. (Roman), Blažek, Greško (Masár), Človiečik, Baláž, Kovanič, Marko (Sirek), Vilček. VALČA: Romančík - Stráňaj, Škoda, Tomčány, P. Cíger, Oravec (Gomola), Červeň, Mucha, Vlako, Vídenský (Rusnák), Noga.

Dražkovce - Krpeľany 2:0 (0:0)

V prvom polčase nenašli bielikovci recept na prekonanie dobre organizovanej obrane hostí. Tí hrozili marčičiakovi z rýchlych protiútokov, no ani im sa nepodarilo skórovať.

Po zmene strán líder súťaže ešte zvýšil svoje úsilie a v 67. min ich snahu korunoval Rapan, ktorý najprv obišiel celú obranu a napokon ich brankára. Najkrajšia akcia stretnutia sa zrodila v 74. min. Drahoš prihral loptu Pleškovi, ten ju posunul Rapanovi a kanonier súťaže rozvlnil sieť.

*Góly: Rapan 2. DRAŽKOVCE: Marčičiak - Čiliak, Murček, Hornák, Štefanides, Egrecký (Haugard), Kutman (Drahoš), Pleško, Kališ (Krasnec), Fekete, Rapan. KRPEĽANY: D. Vojt - Hajas, Vaňko, Volna, R. Vojt, Bella, A. Kráľ, Jančo, Sajdák, Badáň, Siva.

Malý Čepčín - Košťany 3:2 (2:1)

O dobrú úroveň zápasu sa postarali obidve mužstvá. Domáci sa ujali vedenia v 23. min, keď priamy kop Chovanca si do vlastnej siete zrazil Sobkuliak. Hostia v 40. min síce z rýchleho protiútoku vyrovnali Martinčekom, no už o tri minúty domáci opäť viedli, keď po centri Koleníka gólovo zakončoval Kmeť.

V druhom polčase koleníkovci zvyšovali svoje vedenie až v 78. min, keď pokutový kop premenil Hromada. Hosťom sa ešte v nadstavenom čase podarilo Rohoňom znížiť, no na vyrovnanie im už nezostal čas.

*Góly: vlastný Sobkuliak, Kmeť a Hromada (pok. kop), resp. Martinček a Rohoň. MALÝ ČEPČÍN: Píš - Dianovský, Kmeť, J. Šmatlák, M. Šmatlák (Čano), Kašuba, Liner, Koleník (Olbert, Boďa, Hromada, Chovanec (Svitač). KOŠŤANY: Michal Krkoša - Bandík, Milan Krkoša, Rohoň, Bujna, Bendík, Sobkuliak (Kotlár), Zigo, Rusnák (R. Wehle), Martinček, Hanuliak, Golský.

1. Dražkovce 19 15 3 1 58:21 48

2. Malý Čepčín 19 11 5 3 48:27 38

3. Žabokreky 19 10 6 3 42:22 36

4. Sklabiňa 19 10 1 8 39:37 31

5. Diviaky 19 8 5 6 41:33 29

6. Blatnica 19 8 5 6 42:44 29

7. Krpeľany 19 7 5 7 37:31 26

8. T. Teplice B 19 7 4 8 44:33 25

9. Košťany 19 5 8 6 30:33 23

10. Valča 19 6 4 9 24:38 22

11. Dubové 19 5 4 10 26:36 19

12. Bystrička 19 4 3 12 23:35 15

13. Priekopa 19 3 5 11 31:60 14

14. Podhradie 19 2 6 11 20:55 12

Autor: AA, RB

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Fit-out od M2C: Premena priestorov na kľúč
  2. Slovenskí učitelia vyvinuli aplikáciu, ktorá šetrí hodiny práce
  3. Viacgeneračné rodiny: Slovenský recept na hádky?
  4. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom
  5. Jedinečná príležitosť získať kariérny náskok od Jerònimo Martins
  6. Osem destinácií, kam na last minute dovolenku v septembri
  7. Kaufland má 25 rokov a otvára 25. K Park: To bude oslava!
  8. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  1. Slovenskí učitelia vyvinuli aplikáciu, ktorá šetrí hodiny práce
  2. Viacgeneračné rodiny: Slovenský recept na hádky?
  3. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom
  4. Osem destinácií, kam na last minute dovolenku v septembri
  5. Jedinečná príležitosť získať kariérny náskok od Jerònimo Martins
  6. Hudba, smiech a festival plný vody: Liptov čaká rozlúčka s letom
  7. Kaufland má 25 rokov a otvára 25. K Park: To bude oslava!
  8. Nový článokSpolupráca v oblasti lesnej pedagogiky v Bojniciach
  1. Osem destinácií, kam na last minute dovolenku v septembri 11 388
  2. Nová Kia Sportage zvládne každé dobrodružstvo aj životný štýl 4 220
  3. Kaufland má 25 rokov a otvára 25. K Park: To bude oslava! 4 137
  4. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 3 317
  5. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom 3 006
  6. Úver až do 40 000 € a každý rok nižšia úroková sadzba 2 846
  7. Slovenskí učitelia vyvinuli aplikáciu, ktorá šetrí hodiny práce 2 800
  8. Dajte zabrať mozgu. V predaji je nové vydanie Tréningu pamäti 2 603
  1. Martin Fronk: Kúsok stepi uprostred Slovenska: Objavte čaro modrokamenskej divočiny, aké inde nenájdete
  2. Andrea Ostrihoňová: Mošonský Dunaj
  3. Martin Zielosko: Superman
  4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Akú lekciu nám dáva druhý pilier tento rok?
  5. Róbert Mačej: Titanik ako autoimunitné ochorenie v kontexte slovenskej koalície
  6. Andrea Podešvová: Zle si sa vydala? Tak sa aspoň dobre rozveď!
  7. Štefan Šturdzík: Zakrádal sa pomaličky no dokázal zničiť skoro všetko na čo siahol.
  8. Monika Albertiová: Kotlár je drahý šašo slovenskej politiky. My kukuričné hlavy!
  1. Radoslav Záhumenský: Skrytý hrad na Slovensku, ktorý väčšina ľudí nikdy nenavštívi 57 476
  2. Monika Albertiová: Balím kufre! Tu sa nedá žiť a minimálna mzda? Na smiech! 26 867
  3. Martin Kresák: Minimálna mzda 915 €: v Bratislave pohoda, v Gelnici pohroma 20 647
  4. Ivan Mlynár: Rozhovor medzi Robertom Ficom a Ursulou von der Leyen, ktorý sa nikdy neuskutočnil. 7 923
  5. Martin Fronk: Druhá Gaderská dolina? Objavte skrytý tiesňavový klenot v Kremnických vrchoch! 7 371
  6. Rudolfa Vallová: Minister Huliak urobil krok do neznáma a pristál na zemi 6 494
  7. Ivan Mlynár: Matúš Šutaj Eštok. 5 620
  8. Ernest Klotton: Mier prichádza z východu 5 424
  1. Marcel Rebro: Druhý život obrancov zo 106. bataliónu
  2. Věra Tepličková: Vláda prstom: ty-ty-ty a Šaško robí audity
  3. Marcel Rebro: Rusko: veľmoc latrín a tankodrómov
  4. Radko Mačuha: Sťahovanie kostola pod dúhovou vlajkou.
  5. Marcel Rebro: Slovenská veda: halušky s bryndzou, ortéza a analýza DNA
  6. Marcel Rebro: Máša, melón a plyšová opica
  7. Radko Mačuha: Ďalšia Britská stopa. V srdci Slovenska.
  8. Igor Pogány: Ako prinútiť AI, aby vám našla nový koníček
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Zarábajte vďaka vernostným bodom.


Mesto dalo zastávky po upozornení vyčistiť.

Mesto hovorí o opakujúcom sa probléme.


1
Slovany naplno zabodovali v Turčianskych Tepliciach.

V prvom kole druhej triedy vyhrali všetky súboje hostia.


25+ úspešných projektov, prémiová architektúra a nadštandardná návratnosť.


1

Už ste čítali?