MARTIN. Volejbal sa v Martine hrá pod hlavičkou Neografie od ročníka 2001/2002. Práve skončenú sezónu považujú tlačiari za vydarenú, aj keď pred ňou deklarovali pokus o atakovanie prvej priečky. V rozhodujúcich fázach sezóny však nedokázali nakloniť misky váh na svoju stranu.
Postup stratili doma proti Starej Ľubovni
Po extraligovej sezóne 2008/2009, keď Martinčania okúsili ako chutí najvyššia súťaž, sa v tej aktuálnej pokúsili vybojovať najvyššiu priečku v prvej lige. „Podarilo sa nám poskladať lepší tím ako ten, ktorý pôsobil v extralige. To bol prvý predpoklad dobrého výsledku," hovorí Ján Hošala manažér Neografie Martin.
V rozhodujúcich chvíľach sezóny však tlačiari ťahali za kratší koniec. „Domáci dvojzápas proti ďalšiemu ašpirantovi na postup zo Starej Ľubovne sa ukázal ako rozhodujúci. Napriek tomu, že išlo o prvé miesto v tabuľke, nepodarilo sa nám postaviť na palubovku ideálnu základnú šestku. Keďže pracujeme v amatérskych podmienkach, niektorí hráči jednoducho nemohli pre iné povinnosti nastúpiť. Súper vyhral na našej pôde obidva duely a potom už mal všetko vo svojich rukách," snaží sa nájsť zlomový moment sezóny volejbalový funkcionár.
Vystúpenie v pohári naštrbilo pohodu
Podľa jeho ďalších slov pohodu v tíme Martina naštrbilo aj vystúpenie v Slovenskom pohári. V prvom kole vyradil tím z Turca extraligový Zvolen. V druhom si zmeral sily s ďalším účastníkom najvyššej súťaže z Púchova. „Po postupe cez Zvolen sme výborne zvládli aj prvý zápas v Púchove. Neviem, či sa už chalani videli v semifinále, kde by na nás čakalo Humenné, no odvetu nezvládli. Po smolne prehratom prvom sete sa doslova rozsypali. Prehra naštrbila kolektívny duch tímu a od tejto chvíle sa približne 14-členný káder scvrkol na 8 až 9 hráčov. Zostalo len zdravé jadro, a to nakoniec dohralo sezónu," spomína na ďalší kľúčový okamih ročníka manažér klubu.
Základ pre novú sezónu
Volejbalisti sa už pomaly začínajú pozerať aj na novú sezónu. Tá síce začína až na prelome septembra a októbra, ale jej základ treba vybudovať už v týchto dňoch. „Sadneme si s chalanmi, spoločne všetko rozdiskutujeme, triezvo zhodnotíme naše možnosti a dohodneme sa na ďalšom smerovaní klubu. Niečo už máme pripravené, svoje predstavy má aj sponzor a my musíme teraz nájsť ideálne riešenie. Robiť šport v amatérskych podmienkach nie je ľahké, no spoločnými silami by sme to mohli zvládnuť," s miernym optimizmom hľadí do budúcnosti Ján Hošala.