Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA

Líder nadelil poltucet M. Čepčínu

Najväčšiu pozornosť v prvej triede púta súboj o záchranu. Z namočených mužstiev ani jedno nevyhralo, a tak päť kôl pred koncom ja stále všetko otvorené.

Strelec zas úradoval. Marián Rapan v 21 zápasoch strelil už 34 gólov.Strelec zas úradoval. Marián Rapan v 21 zápasoch strelil už 34 gólov. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Dražkovce - Malý Čepčín 6:0 (1:0)

V šlágri kola mali domáci jasne navrch, no v koncovke sa im dlho nedarilo. Bránu hostí ale tesne pred prestávkou odklial Rapan, ktorý premenil pokutový kop.

V druhom dejstve líder súťaže na ťažkom teréne dokázal ešte vystupňovať tempo, ktorému nedokázali hostia vzdorovať. Keďže bielikovci spresnili mušku, tak koleníkovci odchádzali domov s poltuctom.

Góly: Rapan 3 (jeden z pok. kopu), Fekete, Imriš a Kutman. DRAŽKOVCE: Marčičiak - Pleško, Horňák, Murček, Štefanides, Čiljak, Fekete, Drahoš (Krasnec), Egrecký (Kališ), Kutman (Imriš), Rapan. M. ČEPČÍN: Píš (L. Dianovský) - J. Dianovský (Valocký), Kmeť, Kašuba, Čano, Líner, Koleník (Svitač), Boďa, M. Šmatlák, Hromada, Chovanec.

Sklabiňa - Krpeľany 2:1 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase, v ktorom domáci Úradníček spoza šestnástky trafil brvno, spálil na začiatku druhého dejstva šancu Liška. Trest prišiel v 77. min. Pred domácou bránou sa v neprehľadnej situácii najlepšie zorientoval hosťujúci Siva a strelou zblízka poslal svoj tím do vedenia. Sklabinčania však dokázali zápas otočiť. Na 1:1 vyrovnával Liška, pričom víťazný gól zaznamenal v 88. min M. Truchlík.

Góly: Liška a Truchlík, resp. Siva. SKLABIŇA: Jadroň - J. Blizniak (Dvorský), Polonec, Báthory, Bambušek, Lörinc, M. Truchlík, Úradníček, N. Truchlík, (Liška), Vácha (P. Blizniak), Žilák. KRPEĽANY: D. Vojt - Kráľ (Janota), Volna, Vaňko, R. Vojt, M. Vojt, Vojtko, Jančo, Badáň, Krajinčák, Siva.

Žabokreky - Dubové 3:1 (1:0)

Domáci začali vo svižnom tempe a už v 7. min Kysel krížnou prihrávkou našiel Jesenského, ktorý presnou strelou k žrdi otvoril skóre. Hostia, ktorí od 20. min po vylúčení Kysela hrali presilovku, sa snažili vyrovnať, no domáca obrana stála na pevných nohách.

Slovan po druhýkrát udrel v 55. min, na 2:0 zvyšoval D. Kalnický. Dubovčania iskierku nádeje vykresali tesne pred koncom, v 86. min znižoval Jadroň. V 90. min padlo definitívne rozhodnutie. Tréneri Žabokriek poslali na ihrisko Slavomíra Štefanidesa a ten svoj prvý dotyk s loptou pretavil na dôležitý tretí gól.

*Góly: Jesenský, D. Kalnický a S. Štefanides, resp. Jadroň. ŽABOKREKY: Polonec - Gállik, P. Štefanides, P. Kalnický, Wenke, Hulej (Šmiček), Buch, Kysel, D. Kalnický (S. Štefanides), Jesenský (Majerčík), M. Kalnický. DUBOVÉ: Lettrich - Kamien, Vereš, Kijonka, Bulík, Paľovčík, Tencer, Mikula, Jadroň, Košťan, Dírer.

Priekopa - Diviaky 1:4 (1:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Šancu na otvorenie skóre mali domáci v 44. min, no pokutový kop nepremenili. Po zmene strán už hostia dominovali a svoju prevahu vyjadrili aj gólovo, keď v 50. min pokutový kop premenil Klein. Ďalšie ich presné zásahy pridali Sakač, opäť Klein a skóre stretnutia uzavrel T. Koleno.

*Góly: Moravčík, resp. Klein 2, Sakač a T. Koleno. PRIEKOPA: Poništ - Machovič, Rovnianek, Konček, Jančák (Greguška), Kusý, Kučera, Végh, Kľučinec, Lukačík. DIVIAKY: Ursíny - Pádej (T. Koleno), Klein, M. Koleno, P. Šefraník (M. Šefraník), Sakač, M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský, Gavrík, D. Hrivnák (Haresník).

Podhradie - Valča 0:2 (0:1)

Hostia začali lepšie, ale brankár Roľko v ťažkých okamihoch podržal svoj tím. Aj vďaka nemu sa domáci postupne prebrali. Výraznejšiu šancu si síce nevypracovali, no po priamych kopoch Hudeca a Chmúrneho musel svoju ostražitosť preukázať aj gólman Romančík.

Valčanom cestu k trom bodom otvoril Jesenský, ktorý po chybe domácich v strede ihriska premenil samostatný nájazd. V druhom polčase domáci zatlačili svojho súpera pred šestnástku, no opäť bez gólového efektu. Hostia však vyrážali do nebezpečných protiútokov a v 80. min Červeň, ktorý unikol po pravej strane, poistil trojbodový zisk futbalistov z Dielca.

*Góly: Jesenský a Červeň. PODHRADIE: Roľko - Bárdy, Tomka, Chmúrny, Burda, Dérer, Húšťa, J. Koťka, Hradil, Hudec (Cupan), Kubačka (D. Koťka). VALČA: Romančík - Stráňay, Škoda, Štancel, Cíger (Tomčány), Valko (Rusnák), Červeň, Mucha, Videnský, Jesenský (Gomola), Noga.

Bystrička - Košťany 0:0

Domáci vedomí si dôležitosti zápasu začali náporom. V 9. min išiel sám na brankára hostí Masár, ale nedal. Tutovku mal v 26. min aj Blažek, ktorý po sóle prestrelil bránku. Nemohúcnosť Slovana v 31. min dokumentoval i Masár, ktorý nepremenil jedenástku. V 36. min pohrozili hostia Wehlem, ale ani on svoj únik nepremenil.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci naďalej útočili, no dobre organizovanú obranu hostí prekonať nedokázali.

BYSTRIČKA: Cupan - Košút, Bielik, Roman, Blažek, Masár (Greško), Štefánek, Baláž, Kovanič, Paško (Sirek), Vilček. KOŠŤANY: Michal Krkoša - Milan Krkoša, Rohoň, Bendík, Sobkuliak, Bujna, Zigo, Rusnák, Martinček, Hanuliak, Wehle (Kotlár).

1. Dražkovce 21 16 3 2 64:24 51

2. Žabokreky 21 12 6 3 48:23 42

3. Malý Čepčín 21 11 5 5 50:37 38

4. Diviaky 21 10 5 6 50:34 35

5. Sklabiňa 21 11 2 8 42:39 35

6. Blatnica 20 9 5 6 50:48 32

7. Krpeľany 21 7 6 8 39:34 27

8. Košťany 21 6 9 6 33:33 27