Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica
FUTBAL - I. TRIEDA

Dražkovčania môžu pomaly chladiť šampanské

Dražkovčania po víťazstve na Dubovom môžu už v ďalšom kole otvárať šampanské a oslavovať návrat do piatej ligy. Na opačnom konci tabuľky je stále veľa otáznikov, i keď Priekopa prekvapujúcim kompletným bodovým ziskom vo Valči naznačila, že prvú triedu nec

Derby pre Dynamo. Gaurík z Diviak uniká Ursínymu z Teplíc.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

hce opustiť.

Dubové - Dražkovce 0:3 (0:2)

Hneď prvá strela na bránu skončila v sieti. V 10. min z 20 napriahol Čiljak a hostia sa ujali vedenia. Ďalší gól pridal Kutman, ktorý sa ideálne zorientoval v neprehľadnej situácii a brankárom Lettrichom vyrazenú loptu vrátil do siete. Domáci sa snažili zmeniť stav ešte v prvom polčase, no líder im veľa šancí na vrátenia sa do zápasu neposkytol.

V druhom dejstve Dražkovčania nielenže kontrolovali hru, ale ešte aj Drahošom prikrášlili výsledok.

*Góly: Čiliak, Kutman a Drahoš. DUBOVÉ: Lettrich - Dírer, M. Vereš, Kijonka, Paľovčík (Bulík), Tencer, Mikula, Jadroň (Košťan), Virteľ, Ďatko, P. Vereš. DRAŽKOVCE: Marčičiak - Pleško, Horňák (Kališ), Murček, Štefanides, Čiliak (Imriš), Drahoš, Egrecký, Kutman (Haugard), Rapan.

Malý Čepčín - Bystrička 2:0 (2:0)

Domáci začali náporom a v 18. min po kombinačnej akcii sa ujali vedenia gólom Hromadu. Ich aktivita bola odmenená aj v 44. min, keď po faule na Chovanca premenil nariadenú jedenástku Hromada.

V druhom polčase sa hra vyrovnala a rožky vystrčili aj hostia. V 50. min nebezpečne pálil z 30 metrov Štefánek ml., no Ďanovský jeho strelu vytlačil na roh.

*Góly: Hromada 2 (jeden z pok. kopu). MALÝ ČEPČÍN: Ďanovský - Dianovský, Kmeť, J. Šmatlák, Kašuba, Čano (Schérer), Líner, Boďa, Hromada, Chovanec (Žiačik). BYSTRIČKA: Cupan - Košút, Bielik, Štefánek st., Blažek, Masár (Žiačik), človiečik, Baláž, Kovanič (Štefánek ml.), Greško (Sirek), Vilček.

Košťany - Sklabiňa 1:1 (0:1)

Domáci začali ustráchane, no hostia z úvodného tlaku nič nevyťažili. Po desiatich minútach sa na ihrisko spustil silný dážď, ktorý ovplyvnil ďalší priebeh celého stretnutia. Gól padol až v závere prvého dejstva. V 44. min kopali hostia trestný kop a prízemnú strelu Ľ. Blizniaka tečoval do bránky M. Truchlík.

V druhom polčase mali viac z hry domáci a po sérii šancí sa v 80. min dočkali, keď po rohovom kope hlavou vyrovnal Rohoň.

*Góly: Rohoň, resp. M. Truchlík. KOŠŤANY: Michal Krkoša - Milan Krkoša, Melník, Rohoň, Golský (Rusnák), Kovalčík, Zigo, Déry - Martinček, Hanuliak, Kotlár (Wehle). SKLABIŇA: Jadroň - J. Blizniak, Ľ. Blizniak, Báthory, Bambušek, Lörinc, M. Truchlík, Úradníček, Dvorský (Vácha), Kováč (N. Truchlík), Žilák (Liška).

Blatnica - Žabokreky 2:2 (0:2)

Začiatok stretnutia bol opatrný z obidvoch strán, no postupne hostia prebrali iniciatívu a v 20. min po faule v šestnástke D. Kalnický premenil pokutový kop. Domáci potom pridali, no Popluhár svoje dve šance nepremenil. V 35. min Slovan zvýšil na 2:0, ideálnu prihrávku D. Kalnického zužitkoval M. Kalnický.

V druhom polčase Blatničania príkladne bojovali a v 61. min sa dočkali, keď po rohovom kope znižoval Sekerka. V 72. min už bolo vyrovnané. Popluhár prihral voľnému M. Kalnickému, ktorý krížnou strelou zo 16 metrov prekonal Štefanidesa. V ďalšom priebehu sa skóre mohlo zmeniť niekoľkokrát, no pri šanciach obidvoch tímov sa vyznamenali brankári.

*Góly: Sekerka a M. Kalnický, resp. D. Kalnický (pok. kop) a M. Kalnický. BLATNICA: Fontány - Sklenár, Popluhár, Škuta, Baranček, Kozák (Sekerka), Ďanovský (Šimonides), Hidek, Baka, M. Kalnický, Gáborčík, ŽABOKREKY: I. Štefanides - Gállik, Majerčík, P. Kalnický, Venke, Hulej, Buch (P. Štefanides), Kmeť, D. Kalnický, M. Kalnický.

Diviaky - Turč. Teplice B 2:1 (0:0)

V susedskom derby mal prvú väčšiu šancu v zápase v 7. min Schmidt, no jeho strelu zastavila tyč. Potom sa predviedli aj domáci, ale Kviatkovský s Gauríkom sa v koncovke nepresadili. Góly tak padali až po prestávke. V 63. min sa parádnou individuálnou akciou blysol Gaurík a bolo 1:0. Už o dve minúty Hrivnák poisťoval náskok domácich, keď zužitkoval Gauríkovu nezištnú prihrávku. Hostia sa strelecky presadili až v samom závere, v 87. min z priameho kopu znižoval Karas.

Góly: Gaurík a Hrivnák, resp. Karas. DIVIAKY: A. Hrivnák - Padej, Klein, M. Koleno (P. Šefraník), J. Tkaczyk (M. Šefraník), J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský, Gaurík, D. Hrivnák (Harasník). T. TEPLICE B: Topor - Harkabus (Svitek), Ďanovský, Ursíny, Karas, Endresl, Schmidt, Kubík, Biščák (Balačin), Šolc, Kružlic (Nemec).

Valča - Priekopa 1:2 (0:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný, ale kvalitou veľmi nezaujal. Hralo sa viac v strede poľa, šancí bolo málo.

Po prestávke sa ako prví presadili o záchranu bojujúci hostia. V 57. min po štandardnej situácii otvoril skóre Jančiak. Valčania odpovedali rovnakou mincou, na 1:1 vyrovnával Noga. Keď už sa zdalo, že stretnutie skončí deľbou bodov, tak sa v nadstavenom čase z 25 metrov ideálne trafil Kľučinec.

Góly: Noga, resp. Jančiak a Kľučinec. VALČA: Romančík - Stráňay, Škoda, Štancel, P. Cíger, Tomčány (Rusnák), Gomola (Valko), Mucha, Videnský, Jesenský (Lutišan), Noga. PRIEKOPA: Poništ - Machovič (Medvecký), Konček, M. Lukašik, Végh, Krištofík, Moravčík, Siráň, Jančiak, Kľučinec, F. Lukašik.

Krpeľany - Podhradie 1:1 (0:0)

Domáci nepotvrdili úlohu favorita. Mali síce viac šancí, ale v prvom dejstve sa strelecky nedokázali presadiť. Najbližšie ku gólu mal Siva, ktorý po tom, čo vystihol súperovu rozohrávku, trafil žrď. Útočník Krpelian sa do prestávky ocitol ešte v dvoch tutovkách, no skóre sa nemenilo. Po zmene strán prišli aj príležitostí hostí. Jednu z nich v 55. min po dravom prieniku zužitkoval Hradil, ktorý v 70. min ešte nastrelil tyčku. Javorinu spálená príležitosť zamrzela v 80. min, keď sa k odrazenej lopte dostal striedajúci Vojtko a zblízka vyrovnal. Záver patril zverencom trénera Mačta, no gólman Roľko zlikvidoval obidve šance domácich.

Góly: Vojtko, resp. Hradil. KRPEĽANY: D. Vojt - Hajas, Volna, Vaňko, R. Vojt, A. Kráľ (Sajdák), M. Vojt, Jančo, M. Badáň (Mačto), Bela, Siva. PODHRADIE: Roľko - Bárdy, Tomka, Burda, Chmúrny, Koťka, Húšťa, Dérer, Hradil, Hudec, Šinal.

1. Od nového roku sa v martinskej nemocnici parkuje bezplatne, ale nie všetci 2 489
  2. Ťažká dilema: Rekonštruovať starý alebo postaviť úplne nový štadión 442
  3. Anketa: Ako sa nám páčia vianočné trhy v Martine? 284