Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
V. LIGA B

Kľačany otočili derby

Zvrenci trénera Skaláka prehrávali v polčase s Turčianskou Štiavničkou jednogólovým rozdielom, no zvýšenou aktivitou nakoniec získali všetky body.

Turč. Kľačany - Turč. Štiavnička 2:1 (0:1)

TURČ. KĽAČANY. V turčianskom derby sa hral na ťažkom teréne v prvom dejstve obojstranne dobrý futbal. Domáci mali loptu častejšie na kopačkách, hostia však pozorne bránili, navyše snažili sa o rýchle brejky, ktoré boli značne nebezpečné. V 8. min sa zverenci trénera Rataja ujali vedenia. Z ľavej strany sa cez troch protihráčov do šestnástky prebil Tomka a strelou k žrdi obstrelil vybiehajúceho brankára Poništa. Inkasovaný gól domácich nezaskočil. Naopak, povzbudil ich k vyššej aktivite, vďaka ktorej sa do šancí, ale bez úspechu, postupne dostali Gerec, Pentek a J. Maron. Najbližšie k vyrovnaniu bol Gerec, no po samostatnom nájazde trafil iba žrď.

Po prestávke skalákovci pokračovali v dobíjaní hosťujúcej brány, no ratajovci dobre dirigovaní Krištofíkom dlho odolávali. Herná prevaha domácich nakoniec však predsa len slávila úspech, keď v 71. min po centri z ľavej strany sa perfektným volejom k žrdi trafil J. Maron. O sedem minút prišlo rozhodnutie. Autor vyrovnávajúceho gólu dravým prienikom posadil na zem viacerých súperových hráčov, ideálne prihral Gerecovi, ktorý zblízka rozvlnil sieť.

Góly: J. Maron a Gerec, resp.Tomka. TURČ. KĽAČANY: Poništ - Ondrík (Mažári), Žila, G. Maron, Kvietok - Gerec, J. Maron, , V. Gorgosz, Hykl - Nosák (Ertl), Pentek. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - Štefaničiak, Krištofík, Čujko, A. Fleško (Wehle) - Rendko, Tavel, Kostra, Tomka - Gregor, T. Rataj.

Miroslav Skalák, tréner Turč. Kľačian: - V korektne hranom zápase sme prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Chlapci dreli, bojovali, nechali na ihrisku všetko. Za prístup i tri body im ďakujem.

Miroslav Rataj, tréner Turčianskej Štiavničky: - Priznám sa, som trošku sklamaný. Očakával som, že si domov minimálne bod odvezieme. Prvý polčas nám vyšiel podľa našich predstáv, škoda len, že sme naše vedenie nepoistili. Po prestávke sme sa viac stiahli dozadu, prenechali iniciatívu domácim, čo sa nám nakoniec vypomstilo.

Or. Podzámok - Martin 1:1 (1:1)

OR. PODZÁMOK. Po opatrnom úvode v 14. min nečakane udreli domáci. Oravčanom vyšla rýchla akcia, na konci ktorej po spätnej prihrávke nemal problém trafiť odkrytú bránu Chromek. Istý víťaz piatej ligy odpovedal v 26. min. Na ľavej strane dobre zapracoval Trpiš, ktorého strieľanú prihrávku do malého vápna usmernil pod brvno Hajčík. V 31. min mohli ísť Martinčania do vedenia, keď Pavlovičovu strelu z 25 m vyrazil domáci gólman iba pred Ižipa, no ten hlavou opečiatkoval iba brvno súperovej brány.

V druhom polčase mal favorit jasnú prevahu, domáci sa ani poriadne nedostali za svoju polovicu. Hostia napriek tomu ale už gól nepridali, hoci šancí mali aj na dva zápasy. Najmä Hajčík mal v koncovke smolu - dvakrát trafil brvno, pričom ďalšiu jeho tutovku zmaril oravský golman.

Góly: 14. Chromek, resp. 26. Hajčík. MARTIN: Martvoň - Pavlovič, Zboja, Ižip, Kosinka - Kucian, Hollý, Peržeľ, Trpiš - Škuta (Zajasenský), Hajčík (Tomka).

Miroslav Jeťko, tréner: - Domáci podali bojovný a snaživý výkon, no napriek tomu sme ich herne prevýšili. Každý bod z vonku je dobrý, no ak by sme premenili ešte aspoň jednu z viacerých šancí, mohli sme získať aj tri.

Palúdzka - Vrútky 2:3 (2:1)

PALÚDZKA. Lokomotíva už v 16. min strelila gól, keď po Lučanského centri vymietol ľavý horný roh domácej brány Vlček - 0:1. Liptáci kontrovali o päť minút neskôr. Vrútočania pred svojou bránou váhali s odkopom a ich chybu nekompromisne potrestal Trnovský. Potom mali Turčania viac z hry, no do prestávky skórovali z ojedinelej akcie domáci, keď si Prjevara centrovanú loptu nešťastne vrazil do brány.

Letrikovci vstúpili do druhého dejstva výborne a za trinásť minút otočili zápas. V 52. min sa vydarenou krídelnou akciou predviedol Kmeť, centrom našiel Gorgosza, ktorý z päťky vyrovnal. O šesť minút Zeman križnou prihrávkou poslal do šance Letrika, ktorý ju rutinérsky premenil. Najprv si posadil brankára a potom poslal loptu do siete. Liptáci s pribúdajúcim koncom čoraz viac hrýzli a najmä v poslednej desaťminútovke mali hostia čo robiť, aby víťazstvo ubránili. Nakoniec sa im to aj so šťastím podarilo.

Góly: Trnovský, Prjevara (vlastný), resp. Vlček, P. Gorgosz a Letrik. VRÚTKY: Hübner - Botoš, Letrik, Prjevara (Rakyta), Lučanský - Zeman, Mazúr, Vlček, Kmeť (Knapík) - Gorgosz, Volek (Korbeľ).

Ján Humený, manažér Vrútok: - Po štyroch prehrách za sebou si chlapci vstúpili do svedomia a na Liptove podali zodpovedný výkon. Réžiu zápasu sme až na desať záverečných minút mali jasne v rukách, vyhrali sme zaslúžene.

Ostatné výsledky 23. kola: Trstená - Or. Veselé 3:0, Ludrová - Žaškov 0:0, Lipt. Sliače - Bešeňová 3:0, Lisková - Lipt. Hrádok 2:0. Dohrávka 21. kola: Palúdzka - Turč. Štiavnička 2:1 (2:1) - Gregor.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.