Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
FUTBAL - IV. LIGA

Ďanovčanom vykypelo z hrnca

Belá porazila v derby Sučany. Ďanová po dobrom výkone a zahodenej jedenástke nešťastne prehrala s Kotrčinou Lúčkou. Zápas Stráňavy - Trebostovo odložili pre nespôsobilý terén.

Derby pod Lyscom. Strelec tretieho gólu Belej Brzák (vľavo) v súboji s hráčom Tatrana Sučany Bezákom.Derby pod Lyscom. Strelec tretieho gólu Belej Brzák (vľavo) v súboji s hráčom Tatrana Sučany Bezákom. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Belá-Dulice - Sučany 3:0 (1:0)

BELÁ-DULICE. Domáci nevstúpili do stretnutia najlepšie. V ich hre bolo veľa nepresností, a tak v prvých pätnástich minútach ovládli dianie na ihrisku futbalisti zo Sučian. Potom však zverenci trénera R. Lukášika spresnili prihrávky a zlepšili pohyb. V 18. min sa po kolmici od Faziku rútil Brzák sám na Trnovského. Brankár Tatrana však svoj tím podržal. O štvrťhodinu neskôr prudká Brzákova hlavička len tesne minula cieľ. Vzápätí sa mohli ujať vedenia hostia, ale Šibík v dobrej príležitosti neuspel. V 36. min sa po Deltonovom pase v šestnástke pekne uvoľnil Šípka a otvoril gólový účet stretnutia. Následne Beľania ovládli hru a pred prestávkou ešte mohol zvýšiť ich vedenie Brzák.

Desať minút po zmene strán Páleš pekne preloboval Trnovského a tím spod Lysca viedol 2:0. Takmer vzápätí sa presadil aj Brzák a definitívne posadil Beľanov na koňa. Potom sa už hralo predovšetkým v strede ihriska. Ešte v 82. min mohol duel mierene zdramatizovať Šibík, ale nastrelil len brvno Machovičovej brány.

*Góly: Šípka, Páleš a Brzák. BELÁ-DULICE: Machovič - Ondrla, A. Kováčik, Matejčík, J. Kováčik (Kopiš), Fazika, Delton, Šulan, Páleš (M. Kováčik), Šípka (Ďanovský), Brzák. SUČANY: Trnovský - Zelienka, Bezák, Bella (Košinár), Prchlík, Vojvoda, Korda, Švec (Majerčík), Ďugel (Silvester), Šibík, J. Staňo.

Ján Šalát, manažér Belej-Dulíc: - Sučany aj napriek prehre zanechali výborný dojem. Najmä v prvom polčase hrali výborný futbal. Nás upokojili strelené góly a potom už naši hráči kontrolovali priebeh zápasu. Myslím si, že tri body získali zaslúžene.

Marián Dianovský, predseda klubu Tatran Sučany: - Bez siedmich hráčov základnej zostavy a s dvoma šestnásťročnými futbalistami na trávniku podali chlapci veľmi dobrý výkon. O prehre rozhodli naše menšie skúsenosti a nepresné výroky rozhodcu pred prvým gólom. Inak sme boli Belej vyrovnaným súperom.

Ďanová - Kotrčina Lúčka 2:3 (1:2)

ĎANOVÁ. Turčania začali s chuťou a už v úvodnej minúte mohol otvoriť skóre Móric. Potom sa v dobrej šanci po centri Viteka ocitol Horváth. V 23. min sa domáci dočkali a po peknej strele Kolena spoza šestnástky sa ujali vedenia. Päť minút pred koncom však poľavili v koncentrácii a súper dvomi presnými zásahmi v priebehu 40. a 42. min dokonale otočil priebeh duelu.

Po prestávke Ďanovčania vystupňovali tempo. Striedajúci Scherer oživil ich hru a prišli aj šance. Prvú nepremenil v 47. min Horváth. Potom neuznali rozhodcovia Móricov gól pre údajný ofsajd a tutovku spálil aj Ďanovský. V 58. min konečne pretrhol streleckú smolu Móric a vyrovnal na 2:2. O minútu neskôr faulovali hostia v pokutovom území Scherera, ale Koleno jedenástku nepremenil. O desať minút neskôr prišiel trest a hosťujúci Beháň stanovil konečný výsledok, ktorý bol pre bojujúcich zverencov trénera Janigu až príliš krutý.

*Góly: Koleno a Móric, resp. Jaroščiak, Mravec, Beháň. ĎANOVÁ: Burda - Volna, Mackura, Kováč, Horváth, Koleno, Vitek, Markovič (Scherer), Martiňák, Móric, Ďanovský.

Ivan Janiga, tréner Ďanovej: - Hru sme mali až do 40. min pevne v rukách. Potom prišiel výpadok a za dve minúty súper strelil dva góly. Po zmene strán hráči bojovali a dokázali vyrovnať. Do kolien nás zrazila nepremenená jedenástka za stavu 2:2. Potom Kotrčina Lúčka dokonala dielo skazy svojím tretím presným zásahom v stretnutí. O lepší výsledok mužstvo pripravila krátka strata koncentrácie v závere prvého dejstva, ktorú efektívne hrajúci súper dokázal nekompromisne potrestať.

Dohrávka 21. kola:

K. N. Mesto - Ďanová 6:0 (3:0)

ĎANOVÁ: Burda - Volna, Mackura, Kováč, Doboš, Koleno, Vitek, Scherer, Martiňák (Zubáň), Móric, Ďanovský (Škuta).

Ostatné výsledky 24. kola: O. Jasenica - Dúbrava 2:0 , Tvrdošín - Černová 6:4, K. Lieskovec - Predmier 1:0, Skalité - Kysucké Nové Mesto 1:1, Stráňavy - Trebostovo - nehralo sa pre nespôsobilý terén.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V dedine chýbali potraviny, ľudia majú opäť kde nakupovať

V Socovciach to mali náročné najmä dôchodcovia.

V Socovciach postavili celkom novú samoobsluhu.

Porucha horúcovodu spôsobila výpadok tepla i teplej vody

V niektorých martinských domoch a bytoch sa nekúrilo a netiekla teplá voda.

Ilustračná fotografia.

V Martine bude cez víkend 44 dočasných odberových miest

Na prihlásenie na testovanie budú môcť Martinčania využívať mobilnú aplikáciu.

V Tepliciach sa bude testovať od štvrtka, pozrite si kde a kedy

V meste zriadlili dve odberové miesta. Tretie je mobilné, to je v prevádzke už dlhšie.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.