MARTIN. Krst tejto knižky bol milou spoločenskou udalosťou, ktorá kolorovala kultúrnu ponuku nedávneho piatkového júnového podvečera v Turčianskej galérii. „Všetci sa pohybujeme v manéži, v ktorej nechýba radosť, objavenie, uznanie, smiech, plač a sklamania - naše i cudzie," uvádza sa výstižne na obale knihy. Význam slova tára odkryli autori knižky - generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska, šéfredaktor časopisu Poradca lekárnika, esejista, novinár Julo Ondrej a pedagóg, ilustrátor, karikaturista a šéfredaktor známeho Fľaka Bruno Horecký - až na krste. Tára je lekárnický pult, posvätné miesto pre lekárnika, dosky, ktoré znamenajú svet pre lekárnika a život pre pacienta. Lekári, lekárnici, zdravotníctvo a pacient sú aj hlavnou témou v poradí už piatej knižky aforizmov a kresieb spomínanej dvojice autorov.
Kreatívne osvedčená slovenská dvojica aforistov slovom i písmom Julo Ondrej a Bruno Horecký vo svojej piatej spoločnej knižke opäť nesklamali. Nazreli do duše lekárnika a štipľavými, ostrými i veselými vetnými provokáciami ponúkajú čitateľom priestor na zamyslenie a recesiu v podobe zábavy i poučenia a aj hľadania síl a energie do neraz neľahkého života za tárou.
Knižka má trinásť kapitol a nájdeme v nej 77 karikatúr. V slovách i kresbách je brána k tomu, aby sa ľudia na oboch stranách táry lepšie poznali, pochopili, zasmiali sa a vnímali život nielen na dávky podľa receptov, ale aj ako priestor, ktorý je len náš. Ako s ním naložíme, či vážne alebo s humorným odstupom, je len na nás. Knižka nám k tomu ponúka niekoľko receptov. Ten trinásty si napíšeme sami. Ak sme dosť múdri a dokážeme sa brať s odstupom.