LIPOVEC. V sobotu sa v Kultúrnom dome v Lipovci konal 12. ročník podujatia Deň obce Lipovec. Deň obce je vždy venovaný jednej z obecných zložiek, dnešné podujatie sa nieslo v duchu vďačnosti všetkým zložkám v obci za prácu, ktorú pre obec vykonávajú. „Chceme poďakovať občanom, hasičom, športovcom, zväzu zdravotne postihnutých, nerada by som na niekoho zabudla," uviedla starostka obce Zdenka Kellerová.
Program odštartoval o 14. hodine príhovorom starostky, potom sa začala zábava. Pripravené boli rôzne zábavné súťaže pre dospelých ako napríklad pitie piva, jedenie halušiek či pílenie dreva. Nakrátko nevyšli ani deti. Pre nich bol pripravený nafukovací hrad a kozmetička, ktorá im maľovala na tvár rôzne obrázky. Na svoje si prišli aj poľovníci alebo milovníci poľovníckych trofejí, pre ktorých tu inštalovali výstavu poľovníckych trofejí a iných predmetov. Program ozvláštnila tombola a diskotéka vo večerných hodinách.
Prvý ročník sa uskutočnil pri príležitosti udelenia insígnií a erbu obce, odvtedy sa každoročne koncom augusta koná Deň obce Lipovec.