Martin doma vyučoval, derby v Sučanoch lepšie zvládla Ďanová

Futbalisti martinského Fomatu si doma schuti zastrieľali. O víťazstve Ďanovej v derby so Sučanmi rozhodol jediný gól. Turčianske Teplice a Belá získali po tri body.

Fomat Martin - Liptovský Hrádok 8:0 (5:0)

MARTIN. V súboji dvoch tímov, ktoré ešte v minulom ročníku hrali piatu ligu, boli od úvodného hvizdu jasne lepším mužstvom domáci futbalisti. Už v prvých sekundách za do čistej šance dostal Škuta, no premenil až druhú tutovku v poradí, keď zužitkoval na otvárací gól center Pavloviča. V 14. min si obidvaja aktéri úlohy vymenili a Pavlovič zvýšil na 2:0. O dve minúty neskôr sa po spolupráci Kuciana s Facunom opäť presadil Škuta. V poslednej desaťminútovke prvého dejstva sa hráči Fomatu radovali ešte dvakrát. Najskôr využil center Kuciana obranca Romančík a po peknom pase od Ďanovského upravil už na 5:0 Pavlovič.

Po zmene strán Martinčania pokračovali v nastúpenom trende. Ukážkový volej Kuciana uzavrel poltucet gólov v sieti Liptákov. Po presnej kombinácii Kuciana s Pavlovičom sa vo výhodnej streleckej pozícii ocitol Škuta a zavŕšil svoj hetrik. V 81. min Peržeľ kolmou prihrávkou vysunul Facunu, ktorý si výborne nabehol do voľného priestoru a nezadržateľne skóroval. Domáci mohli prekonať aj desaťgólovú métu, no Škuta nastrelil brvno i tyč a Facunova bomba tiež opečiatkovala len konštrukciu súperovej brány.

Góly: Škuta 3, Pavlovič 2, Romančík, Kucian a Facuna. MARTIN: Feriančík - Ižip, Romančík, Bízik (Štancel), Zboja - Šimko (Zajasenský), Kucian, Ďanovský (Peržeľ), Pavlovič - Škuta, Facuna.

Sučany - Ďanová 0:1 (0:1)

SUČANY. V úvodných minútach turčianskeho derby sa súperi oťukávali. Ani jeden nechcel spraviť chybu, a tak bolo pred obidvomi bránami veľmi málo vzruchu. Hostia sa spoliehali najmä na dlhé lopty za protivníkovu obranu, kde na svoju šancu čakali ich ofenzívni hráči. Pri jednom dlhom pase v 24. min domáci gólman Trnovský neskoro zareagoval a po jeho kontakte s útočníkom Ďanovej rozhodca zapískal pokutový kop. Ten premenil Koleno a otvoril skóre. Potom Tatran ožil, ale na druhej strane sa pri rýchlych brejkoch protivníka viackrát vyznamenal aj Trnovský.

Po zmene strán boli lepším tímom Sučany a keď musel ísť v 65. min pod sprchy po druhej žltej karte hosťujúci Pečit, ich šance na zvrat ešte narástli. Zverenci trénera Makovníka dokonca strelili v 75. min gól, no rozhodca ho pre faul útočiaceho hráča neuznal. Domáci následne vrhli všetky sily do útoku, ale ich úsilie už zmenu skóre neprinieslo.

Gól: Koleno (pok. kop). SUČANY: Trnovský - Korda, Remeň, Kališ, Šibík, Janák, Bella, J. Staňo, M. Staňo, Časár (Košinár), Prchlík. ĎANOVÁ: Veselovský - Chmúrny, Volna, Mackura, Horváth, Koleno, Mazúr, Magoč, Móric (Ďanovský), Pečit, Doboš.

Skalité - Turčianske Teplice 2:3 (1:0)

SKALITÉ. Dlhé minúty sa na ihrisku v Skalitom nič nedialo. Medzišestnástkový futbal toho veľa neponúkol, a tak sa čakalo na to, ktorý zo súperov spraví chybu. V 37. min nešťastne trafila lopta v šestnástke ruku J. Kolena a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu domáci premenili a ujali sa vedenia. Takmer vzápätí mohol vyrovnať M. Jeťko, no tesne minul. Päť minút pred koncom prvého polčasu netrafil Privitzer bránu ani z bezprostrednej blízkosti a z následného protiútoku Kempný strelou z 20 metrov opečiatkoval žrď.

Už v úvodnej minúte druhého dejstva J. Jeťko vyrovnal z jedenástky a začínalo sa odznova. V 61. min si ten istý hráč pekne zabehol za chrbty obrancov a hlavičkou do prázdnej brány otočil priebeh duelu. Sedem minút pred koncom sa síce domácim podarilo vyrovnať, ale v nadstavenom čase obišiel Kempný všetko, čo mu stálo v ceste, a zaistil Aque všetky body.

Góly: Mudrík 2,resp.J. Jeťko 2 (jeden z pok. kopu) a Kempný. TURČIANSKE TEPLICE: Kovalčík - M. Jeťko, Privitzer, Kempný, J. Jeťko (Lukáč), P. Koleno, J. Koleno, Ursíny, Ďaďo (Šavol), J. Lukášik (Schmidt), Krutek.

Belá-Dulice - Predmier 5:1 (4:1)

BELÁ-DULICE. V 16. min Šulan najlepšie zareagoval na vysoký center a hlavou otvoril skóre. O desať minút neskôr však hosťujúci Pobich nádherným volejom vyrovnal na 1:1. O všetkom rozhodla záverečná osemminútovka prvého dejstva. Najskôr strhol vedenie na stranu Belej Fazika, potom ten istý hráč premenil penaltu a v 45. min zvyšoval už na 4:1 presnou hlavičkou Žabka.

Po prestávke hráči spod Lysca umnou hrou kontrolovali priebeh duelu. V 68. min kopali domáci roh, zahrali pekný signál a do streleckej listiny sa po druhýkrát zapísal aj Šulan. V záverečných fázach stretnutia sa toho na ihrisku už veľa neudialo, a tak si Beľania pripísali do tabuľky prvé tri body v sezóne.

Góly: Fazika 2 (jeden z pok kopu), Šulan 2 a Žabka, resp. Pobich. BELÁ-DULICE: Machovič - Lučanský, Ondrla, Siekel (J. Kováčik), Matejčík, Delton (Fučela), Fazika, Šulan, Žabka, Páleš (Jošt), Šípka.

Povedali po zápase

Peter Kurek, tréner Fomatu Martin: - Počas celého duelu sme mali hru pevne vo svojich rukách. Chlapci súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach a schuti si zastrieľali. Jediné, čo by som im vytkol, bol slabší pohyb bez lopty. Na tom ešte musíme popracovať.

Marián Dianovský, predseda klubu Tatran Sučany: - V prvom polčase sme nehrali dobre. Po zmene strán sa náš prejav viditeľne zlepšil. Rozhodca nás v 75. min obral o regulárny gól, čo potvrdil aj videozáznam, ktorý sme si pozreli po zápase. Nič sa nedá robiť, chudobnému aj z hrnca vykypí.

Ivan Janiga, tréner Ďanovej: - Najmä v prvom dejstve chalani predviedli zodpovedný výkon. Nechýbal nám pohyb, presnosť ani agresivita. Po vylúčení Pečita, to už bol boj o každý milimeter ihriska. Hráči vložili do hry srdce a ich veľká túžba po víťazstve nakoniec rozhodla o našom víťazstve.

Viliam Ilko, tréner Turčianskych Teplíc: - Obidva tímy predvádzali útočný futbal, a tak mohli diváci vidieť zaujímavé stretnutie. Naši hráči okrem troch gólov nepremenili viacero ďalších šancí a o troch bodoch mohli rozhodnúť oveľa skôr. Nakoniec sme boli radi, že víťazný gól padol v nadstavenom čase.

Richard Lukášik, tréner Belej-Dulíc: - Pred stretnutím sme mali jediný cieľ a tým bol zisk troch bodov. Víťazstvu bolo potrebné podriadiť úplne všetko, a preto bola naša hra veľmi účelná. O našom triumfe rozhodla posledná osemminútovka prvého polčasu, počas ktorej chlapci strelili tri góly.

Ostatné výsledky 3. kola: O. Jasenica - Kotrčina Lúčka 2:0, Bytčica - Stráňavy 4:0, Dúbrava - Kysucký Lieskovec 2:3.

1. kolo: Sučany - Kotrčina Lúčka 0:3 kont. (neoprávnený štart hráča domácich Ladňáka)

1. ŠK AQUA Turčianske Teplice 3 2 1 0 9:7 7
2. MŠK Fomat Martin 2 2 0 0 12:0 6
3. REaMOS Kysucký Lieskovec 3 2 0 1 7:3 6
4. Družstevník Ďanová 2 2 0 0 2:0 6
5. Tatran Bytčica 2 1 1 0 6:2 4
6. Oravan Oravská Jasenica 3 1 1 1 6:5 4
7. Kotrčina Lúčka 2 1 0 1 3:2 3
8. ŠK Agro Baník Dúbrava 2 1 0 1 4:4 3