Poradie sa premiešalo, znovu vedie Sklabiňa

Po 9. kole neostal kameň na kameni a v tabuľke nastal riadny pohyb. V šlágri kola Sklabiňa hladko zdolala Dubové a zosadila ho z prvého miesta, na ktoré sa sama vrátila.

Sklabiňa - Dubové 4:0 (2:0)

Už v 4. min Fučela vysunul Horňáka, ktorý pohodlne obišiel brankára a otvoril skóre. Na 2:0 pre domácich zvyšoval po centri J. Blizniaka presnou hlavičkou Vácha.

Aj po prestávke sršali domáci aktivitou. Neuspokojili sa s dvojgólovým vedením a naďalej dobýjali hosťujúcu bránu. Ich snaha bola odmenená už v 50. min, keď po rohovom kope Lörinc pridal tretí presný zásah. Dobrý výkon korunovali Sklabinčania v 75. min. Lörinc ideálnou prihrávkou pred opustenú bránu ponúkol gól striedajúcemu Kováčovi, ktorý v stopercentnej šanci nezaváhal.

Góly: Horňák, Vácha, Lörinc a Kováč. SKLABIŇA: Jadroň - J. Blizniak, N. Truchlík (Jančovič), Žilák, Bambúšek, M. Truchlík, Horňák, Markovič, Fučela (Kováč), Vácha (Žulko), Lörinc). DUBOVÉ: P. Lettrich - Dírer (Košťan), M. Vereš, Steininger, Hrivnák, Datko, Tencer, Žubor (Csemi), Jadroň, Daubner (Plica), P. Vereš.

Mošovce - Košťany 0:1 (0:0)

Hostia zvolili jednoduchú taktiku. Stavili na pozornú defenzívu a rýchle brejky, s ktorými mali domáci problémy. Najmä rýchlonohý Mucha im robil starosti, gól však nedal.

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Rozhodnutie prišlo v 75. min, keď po rohovom kope na päťke úplne voľný M. Wehle hlavičkou prekonal brankára Pleša. V závere sa Mošovčania snažili vyrovnať, no do väčšej príležitosti sa napriek náporu nedostali.

Gól: M. Wehle. MOŠOVCE: Plešo - Záborský, Ďanovský, Petrovič st., Lúdik, M. Šavol (J. Ertel), Zubáň, Petrovič ml., Ličko (Hyčko), M. Ertel, Vítek. Košťany: Michal Krkoša - Milan Krkoša, Melník, M. Wehle, Kijonka, Bujna, Zigo, Déri, Martinček, R. Wehle (Strapko), Mucha (Čordáš).

Bystrička - Turč. Teplice B 5:1 (3:0)

Slovan začal útočne a už v 12. min po faule na Pašku premenil jedenástku Rakyta. O desať minút domáci zahrávali priamy kop a Rakyta vydarenou strelou pridal svoj druhý gól. Hostia hrali od 27. min bez vylúčeného Sanigu. Šefčíkovci využili presilovku ešte pred prestávkou, keď po rohovom kope sa v skrumáži pred bránou najlepšie zorientoval Kovanič.

Aj v druhom polčase pokračovali domáci v útočnej hre. V 60. min sa blysol Hanuliak, ktorý umne obstrelil brankára Mazdru. Slovan sa so štvorgólovým náskokom neuspokojil a Človiečik parádnym volejom zvýšili už na 5:0. V závere stretnutia sa sily na ihrisku vyrovnali, predčasne pod sprchy musel aj gólman Cupan. Hostia jeho absenciu využili v 87. min Nemcom, ktorý jemne korigoval prehru svojho tímu.

Góly: Rakyta 2 (jeden z pok. kopu), Hanuliak, Kovanič a Človiečik, resp. Nemec. BYSTRIČKA: Cupan - Košút, Remeň (Mitiľ), Paško (Marko), Blažek, Masár (Nátny), Človiečik, Štefánek ml., Kovanič, Hanuliak, Rakyta. TURČ. TEPLICE B: Miazdra - Saniga, Greschner, Nemec, Hus, Očkaj, Šperla, Lehotský, Biščák, Paľovčík, Jeluš.

Necpaly - Trebostovo 2:1 (2:1)

Zverenci trénera Hanzela začali vo veľkom štýle a už v 13. min viedli dvojgólovým rozdielom. O ich prvý presný zásah sa v 11. min po rohovom kope postaral Grajciar, ktorý odrazenú loptu nekompromisne poslal do siete. Už o dve minúty hosťujúci gólman zaváhal pri odkope a jeho chybu potrestal Keveš. Trebostovčania sa postupne pozviechali a na konci polčasu Ľ. Lukášik, keď domácemu brankárovi prekĺzla lopta medzu prstami, z priameho kopu znížil.

V druhom dejstve obojstranne útočný futbal pokračoval. Hráči jedného i druhého mužstva mali viackrát gól na kopačke, ale skóre sa už nezmenilo.

Góly: Grajciar a Keveš, resp. Ľ. Lukášik. NECPALY: Dianovský - Keveš (I. Roháčik), P. Roháčik, J. Dolník (Taraba), Kňazko (S. Kalnický), Staník, Grajciar, Ľ. Mazurák, P. Dolník, Hanzel, Pádej. TREBOSTOVO: Štrba - Kulašiak, M. Lukášik, Výbošťok, Javorka, Ľ. Lukášik, Ruttkay, Fľak (Junas), Stehlík, D. Lukášik, Trimaj.

Žabokreky - Krpeľany 3:1 (2:1)

Zápas ani poriadne nezačal a po rohovom kope hostí R. Vojt hlavičkou poslal svoj tím do vedenia. Dynamo sa z neho dlho netešilo, už o malú chvíľu Horník utešenou strelou z priameho kopu vyrovnal. Do šatní odchádzal spokojnejší Slovan. V 44. min mu vyšiel signál po autovom vhadzovaní a Ďanovský hlavou strhol vedenie na stranu domácich.

Gól do šatne zverencom trénerov Lišku a Jesenského pomohol a po prestávke si nátlakovou hrou vypracovali množstvo šancí. Žabokrečania však využili len jednu, v 80. min po prihrávke za obranu Gállik strelou k žrdi pečatil konečný výsledok.

Góly: Horník, Ďanovský a Gállik, resp. R. Vojt. ŽABOKREKY: Štefanides- Javornícky, Gállik, P. Kalnický (Svrček), Wänke, D. Kalnický (Majerčík), Ďanovský, Kysel (Kmeť), Kulich, Horník, M. Kalnický. KRPEĽANY: Kráľ - Hajas, Bárdy, Vaňko, R. Vojt, Badáň, M. Vojtko (Janota), Jančo, M. Vojt, Mačto, Siva(Krajinčák).

Valča - Diviaky 1:0 (0:0)

Hostia mali počas celého zápasu viac z hry, ale napriek viacerým šanciam gól nedali. Dokonca ani z troch samostatných nájazdov. Domáci trpezlivo čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v 85 min. Valčania zahrávali rohový kop a hlavička Jesenského im zabezpečila stopercentný bodový zásah.

Gól: Jesenský. VALČA: Burda - Štancel (Rafaj), Škoda, Jesenský, Cíger (Oravec), Gomola, Urmín, Škuta (Gloss), Valko, Romančík, Noga. DIVIAKY: A. Hrivnák - Pádej, Klein, Húšťa (Š. Kviatkovský), Kubatka, J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, T. Koleno, Gaurík (Tkaczyk), D. Hrivnák (Šefraník).

Priekopa - Blatnica 2:0 (1:0)

Súboj posledného s predposledným priniesol zápas slabšej úrovne. Domáci mali dobrý vstup do stretnutia a už v 5. min Moravčik strelou k žrdi nezadržateľne skóroval. Priekopčanom gól pomohol, ale v prvom dejstve už ďalší nepridali.

Po prestávke sa hostia prebrali a v stretnutí prevzali iniciatívu. Vo finálnej fáze sa im však veľmi nedarilo, do šancí sa dostávali zriedkavo. V závere domáci poistili svoj náskok. Striedajúci Poništ sa po minúte na ihrisku dostal do brejku a prízemnou strelou prekonal vybiehajúceho Fontániho.

Góly: Moravčík a Poništ. PRIEKOPA: Hiadlovský - J. Lukášik, Jančiak, Holdoš, Konček, Machovič, F. Lukášik, Medvecký (Junas), Pitoňák, Moravčík, Vilček (Poništ). BLATNICA: Fontáni - Medvecký, Sklenár, Baranček, Škuta, Ďanovský, Hideg, Ďuris, Poláček, Pentek, M. Kalnický.

Body: 18:3/124:52

Góly: 21, priemer na zápas: 3, doteraz: 196.

Žlté karty: 21, doteraz: 219.

Červené karty: 1, doteraz: 16.

Pokutové kopy: 1/1 premenený, doteraz: 26/21 premenených.

Kanonieri

1. Peter Mucha (Košťany) - 11 gólov
  2. Ondrej Lörinc (Sklabiňa) - 7 gólov
  3. Michal Červeň (Valča), Miroslav Kalnický (Blatnica), Ľubomír Lukášik (Trebostovo), Adrián Rakyta (Bystrička) - 6 gólov