Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

V divokej prestrelke zostrelili o jeden terč viac Martinčania

Derby susedov v tabuľke nemalo favorita. Martinskou výhodou malo byť domáce prostredie a táto teória sa v strelecky divokom závere aj potvrdila.

Martin Gálik (v strede) si proti Žiline pripísal na svoje konto gól aj prihrávku.Martin Gálik (v strede) si proti Žiline pripísal na svoje konto gól aj prihrávku. (Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

Martin. Domáci nemohli stretnutie začať lepšie, keď už na začiatku tretej minúty kolmá akcia založená vo vlastnom obrannom pásme Novotným sa po predĺženej prihrávke Berana k Uramovi skončila jeho strelou za chrbát M. Laca. Gól stretnutiu pomohol, lebo hostia boli nútení otvoriť hru a dokonca v druhej polovici prvej tretiny boli iniciatívnejší. K tomu im pomohli najmä dve presilové hry, ale našťastie pre Martinčanov si vypracovali iba náznaky šancí. Žilinčanom, vďaka dohrávanej presilovke, patril aj úvod druhej tretiny, ale postupne prevzali iniciatívu na svoje hokejky domáci. Vyjadrením ich prevahy bol druhý gól, ktorý dal s prehľadom Rataj. V týchto fázach hry vlci nestíhali hasiť závary pred vlastnou bránou. Lenže zverenci trénera Pénzeša trestuhodne premárnili viacero tutoviek a odklonila sa od nich aj šťastena, keď pri strele Themára „hrala" s hosťami aj žŕdka. Pénzešovcom sa strelecká neefektivita vypomstila. Žilinčanov k obratu naštartoval gól Kokavca a vzápätí mohli dokonca z brejku potrestať zaváhanie domácich pri ich presilovej hre. Čo sa nepodarilo Horskému pri samostatnom nájazde, vynahradili si sedem sekúnd pred záverom tretiny, keď Nemec využil zmätky Martinčanov pred ich vlastnou bránou na vyrovnanie.

V záverečnej tretine sa misky váh nakláňali na obe strany, ale rozhodlo sa až v strelecky divokej záverečnej desaťminútovke. Najprv na vedúci gól hostí odpovedal vyrovnávajúcim zásahom kapitán Beran, potom chybu Žilinčanov v rozohrávke potrestal Velebný. Keď v samom závere Gálik zvýšil už na 5:3, tak o troch bodov pre Martin už nikto nepochyboval. Na tomto fakte nič nezmenil ani Stupkov presný zásah i následná power play tomkovcov.

FAKTY O ZÁPASE

Góly: 2:09 Uram (Beran, Novotný), 23:22 Rataj (Gálik, Važan), 54:09 Beran (Matejka), 57:12 Velebný (Themár), 59:00 Gálik (Klepáč, Važan), resp. 33:10 Kokavec (Milovanovič, Dlouhý), 39:53 Nemec (Hreus, Stupka), 51:55 Stupka (Palovčík), 59:27 Stupka (Hreus, Nemec). Vylúčení: 2:2. Presilovky: 0:0,oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: D. Konc - Brath, Výleta. Diváci: 1 300. MARTIN:Šimko -Novotný, Matejka, Drgoň, Klepáč, Velebný, Ďatelinka, Brcko - Uram, Beran, Jabrocký, Gálik, Rataj, Važan - Themár, Galamboš, Markovič - Mikula, Zelíska, Murček.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 568

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Martine a okolí.

15 h
Miroslav Chudý.

Novým hlavným trénerom Martina sa stal Miroslav Chudý. Asistentmi budú Ladislav Spišiak a Marek Žila.

21 h
V Turčianskych Tepliciach otvorila samospráva odberové miesto už vo štvrtok.

Odberové miesta na skríningové testovanie občanov na ochorenie covid-19 otvorili vo štvrtok v Turci samosprávy Turčianskych Teplíc a Turčeka, v Kláštore sa testuje od stredy.