HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Hra bola lepšia, ale k bodom neviedla

Ani pod novým - dočasným trénerskym triumvirátom sa Martinčanom nepodarilo získať cenné body.

Nové povinnosti. Marek Uram je od soboty hrajúcim asistentom trénera.Nové povinnosti. Marek Uram je od soboty hrajúcim asistentom trénera. (Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

MARTIN. Stretnutie si lepšie rozohrali hostia. Kým domáci nedokázali využiť viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov, Popradčania takúto výhodu zužitkovali na vedúci gól. Bojovne hrajúci Martinčania však zanedlho vyrovnali, keď Klepáč premenil ideálnu prihrávku Urama. Sila hostí sa ale v závere tretiny opäť prejavila v početnej výhode a Lundberg dal zblízka poslal svoj tím do vedenia.

Keď zanedlho Beran vyrovnal, zdalo sa, že Martinčania kráčajú k obratu. Lenže v končiacej sa polovici zápasu sa im kruto vypomstili hrubé chyby, ktorými hosťom ponúkli góly ako na lopate. Tí za 15 sekúnd knokautovali Martinčanov. Najprv ponúknutú šancu využil Škovira a vzápätí ňou nepohrdol ani Nagy. Do konca tretiny síce domáci vystupňovali tlak, ale v koncovke stroskotávali na výbornom Melicherčíkovi v bráne súpera.

V záverečnej tretine pokračovali Turčania v aktívnej hre, mali tlak, ale ani v početnej prevahe, keď už gól visel na vlásku, nedokázali skórovať. Necelé tri minúty pred koncom kontaktný gól Klepáča už len zjemňoval domácu prehru.

MHC Mountfield - Poprad 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 14:20 Klepáč (Uram, Beran), 28:52 Beran (Uram, Jabrocký) resp. 11:16 Lundberg (Klouda), 18:05 Lundberg (Škovira), 29:13 Škovira, 29:28 Nagy (Kroták). Vylúčení: 8:7 na 2 min. Vyššie tresty: Nagy a Kroták (obaja Poprad) na 10 min. Presilovky: 1:2,oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Minár, Šír - Tornay, Smrek. Diváci: 1 500. Martin:Šimko -Novotný, Matejka, Drgoň, Klepáč, Velebný, Kozák, Brcko, Ďatelinka - Uram, Beran, Jabrocký - Appel, Rataj, Faith - Themár, Galamboš, Markovič - Mikula, Gálik, Važan.

Tréneri o zápase

Jaroslav Husár (tréner Martina): - Vedeli sme, že k nám príde veľmi ťažký súper a dobre sme sa na to pripravili. V druhej tretine po našom vyrovnaní sme, žiaľ, dostali dva veľmi rýchle góly. Potom sme sa síce stále snažili hrať útočne, ale kontaktný gól sme dali príliš neskoro. V závere nám už nezostal čas na vyrovnanie. Hráčov však treba pochváliť, hrali na hranici svojich možností a naša hra bola lepšia ako minule.

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): -O našom víťazstve rozhodlo to, že za stavu 2:2 sme za pár sekúnd dokázali streliť dva góly. V tretej tretine sme už len kontrolovali hru, mali sme v závere aj nejaké šance, ale Martin ešte zápas zdramatizoval. Naše víťazstvo je vydreté.

4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?