Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Martin aj do tretice pokoril Gregorovu Duklu

Martinčania zavelili k obratu v druhej tretine. Tromi gólmi položili Duklu na kolená.

MARTIN. Začalo sa nezáživne, a tak prvá vážnejšia šanca prišla až v 5. min. Po prečíslení v strednom páse však Rataj švihovkou prestrelil bránu. Potom hrali domáci 73-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale Kováča v nej okrem dvoch propagačných striel veľmi nepreverili. Dukla bola v početnej výhode úspešnejšia a už po 9 sekundách od Klepáčovho vylúčenia pretlačil puk za Križana ölvecký. V 10. min sa z ničoho nič k odrazenému puku dostal Uram, svoju tutovku však spálil.

V druhej svižnejšej tretine pribudla brankárom robota. Tí dlho odolávali, no v 33. min Kováč neudržal Berannovu strelu a Jabrocký perfektne zvládnutou dorážkou vyrovnal. Po góle Martinčania aj vďaka Križanovi ustáli oslabenie a následne druhýkrát udreli. V 36. min Rataj najprv pálil do mantinelu, no sledoval odrazený puk a dorážkou pod hornú žŕdku strhol vedenie na stranu prebudených Turčanov. Tretí úder Dukla inkasovala šesť sekúnd pred klaksónom. Uram spoza brány vyzval na trhák Berana a ten ho ďalšou strelou ponad padajúceho Kováča vypočul.

V poslednej časti si Martin dvojgólové vedenie postrážil. V 49. min sa síce chcel vzoprieť nepriaznivému osudu Tybor, Križan však betónom skvele zasiahol. Potom mali šance aj domáci, ale Jabrocký a po ňom ani Themár už skóre nezmenili. Divákom to nevadilo. Naopak, po dlhšom čase vyprevadili svojich potleskom.

MHC Mountfield - Dukla Trenčín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 32:50 Jabrocký (Beran, Novotný), 35:17 Rataj (Markovič), 39:54 Beran (Uram, Novotný), resp. 8:57 ölvecký (Melichárek, Pardavý) . Vylúčení: 6:4 na 2 min. Presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Orszag - Tornay, Korba. Diváci: 2 200.

MARTIN: Križan - Matejka, Novotný, Drgoň, Klepáč, Velebný, Ďatelinka, Perniš - Uram, Beran, Jabrocký - Apel, Rataj, Faith - Themár, Markovič, Galamboš - Mikula, Gálik, Važan.

TRÉNERI O ZÁPASE

Dušan Gregor, tréner Trenčína: Som veľmi podráždený, opäť sme si prehrali zápas jednou tretinou. Stále opakujeme rovnaké chyby, ktoré sú nepochopiteľné. Všetci voláme po tom, aby hrali mladí, tým však chýba bojovnosť, nasadenie, profesionalita. Mám pocit, že dnes sme tri body súperovi body darovali.

Jaroslav Husár, tréner Martina: Rozhodla druhá tretina, v ktorej sme dali tri góly. Paradoxne, v prostrednej časti sme mali vylúčených, no ustáli sme ich a potom to prišlo. Veľmi nám pomohol gól do šatne. Víťazstvo by som však nepreceňoval, až ďalšie zápasy ukážu, či sa mužstvo dostalo z krízy.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 605

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.